Porównywarka Google - ubezpieczenie od giganta, który wie o nas wszystko

Aktualizacja:
porównywarka Google

Użytkownicy Internetu znają go pod życzliwą nawą wujek Google. Czasami występuje w parze z ciocią Wikipedią. Od niedawna w USA działa kolejna, tym razem ubezpieczeniowa usługa internetowego giganta - porównywarka Google. Od tego momentu koledzy z branży nie mogą pozbyć się uczucia ciepłego oddechu konkurencji na karku.

W 2011 roku Google w Wielkiej Brytanii wykupiło porównywarkę Beat That Quote, a rok później ruszyło z usługą Google Compare. Zgromadzona przez nowonarodzony agregator baza firm ubezpieczeniowych pozwoliła z powodzeniem konkurować z brytyjską „wielką czwórką”.

Obecnie Google próbuje podbić amerykański rynek porównywarek ubezpieczeniowych usługą Google Compare Auto Insurance Services Inc., dzięki której można otrzymać zestawienie ofert kilku ubezpieczycieli i kupić polisę komunikacyjną. William R. Berkley (W.R.Berkley Corporation to jedna z największych ubezpieczeniowych firm holdingowych w USA) stanął w Teksasie pod koniec stycznia przed audytorium pełnym niezależnych agentów ubezpieczeniowych i rozpoczął swoją prelekcję od słów: “Jestem tu po to, żeby wam powiedzieć, że macie przerąbane”.  Specjaliści postrzegają bowiem porównywarkę Google jako zagrożenie dla agentów i brokerów w całym kraju. Dotychczas grali oni pierwsze skrzypce w sprzedaży ubezpieczeń w USA, ale ich pozycja najczęściej wybieranych pośredników może się nie utrzymać wobec nowego, bardziej wyrośniętego kolegi z dużym doświadczeniem na internetowym podwórku. Berkley dodaje jednak na pocieszenie, że zmiany są ekscytujące i stanowią nowe wyzwanie. Agenci i brokerzy mogą podjąć rękawicę lub pozostać w tyle.

Podczas gdy świat ubezpieczeń dyskutuje nad konsekwencjami uruchomienia Google Compare w USA, inne porównywarki zacierają ręce. Dobry wujek odświeży zainteresowanie kupnem ubezpieczenia online, a przed istniejącymi na rynku porównywarkami otworzą się nowe możliwości współpracy z największą na świecie wyszukiwarką (partnerem porównywarki Google zostało już CompareNow.com).

Jak zauważa portal Insurance Journal, porównywarka Google może osiągnąć przewagę nad innymi sprzedawcami ubezpieczeń nie tylko poprzez możliwość wykorzystania aplikacji i usług pochodzących z tej samej rodziny (np. Gmail), ale również dzięki inwestycjom w przełomowe technologie, które zmienią oblicze motoryzacji, a w konsekwencji – ubezpieczeń komunikacyjnych. Google pracuje bowiem nad autonomicznym autem, co oznacza, że żadna trasa w USA nie ukryła się przed jego czujnym okiem. Google zna każdy zakręt i każde najmniejsze zagrożenie związane z ruchem drogowym w każdym zakątku kraju, a w związku z tym potrafi przewidywać zdarzenia, które wpłyną na stawki ubezpieczeń komunikacyjnych. Nieobca jest mu również technologia śledząca wszystkie poczynania kierowcy i jego auta.

Choć Google posiada wszelkie możliwe narzędzia, żeby wywrzeć znaczący wpływ na branżę ubezpieczeń komunikacyjnych w USA, będzie musiał także zmagać się z tymi samymi wyzwaniami, z jakimi musieli poradzić sobie istniejący na rynku sprzedawcy polis online. Google wie, jak przyciągnąć użytkowników poszukujących korzystnej oferty ubezpieczenia w sieci. Tylko czy wszechwiedza wujka Google nie zniechęci do nowej usługi potencjalnych klientów…?


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Podróże
Czy warto wykupić ubezpieczenie od podróży samolotem?

Podczas podróży samolotem mogą pojawić się niespodziewane komplikacje, m.in. opóźnienia, odwołane loty czy zagubiony bagaż. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia podróżnego, które może pokryć wiele nieprzewidzianych sytuacji, od zagubienia bagażu po koszty leczenia za granicą. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie od podróży samolotem, co ono obejmuje i na co zwrócić uwagę.

Czytaj więcej
2024.07.12  •  Podróże
Sprawdź, o czym pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie!

Samochód zapewnia nam swobodę i niezależność podczas wakacyjnych wojaży. Jednak, aby podróż była w pełni udana i bezpieczna, należy poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czy wiesz, jakie kroki podjąć, aby Twoja wymarzona wyprawa samochodem po Europie przebiegła bez żadnych niespodzianek? W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej