Polak za kierownicą, czyli typy kierowców. Jakim zwierzęciem jesteś w drogowej dżungli?

Aktualizacja:
Polak za kierownicą

Na polskiej drodze najczęściej spotkać możemy lwa, który jest bardzo skoncentrowany i zorganizowany. Kroku dotrzymuje mu jednak nie mniej ogarnięty słoń, a zaraz za nim spotkamy żyrafę, która uwielbia długie wycieczki w gronie bliskich. Wystrzegać powinniśmy się jednak gepardów, którzy są typowymi ryzykantami. A jakim zwierzęciem na polskiej drodze Ty jesteś?

Jakiś czas temu publikowaliśmy horoskop kierowcy. Okazało się wówczas, że nasz znak zodiaku ma niemały wpływ na nasze predyspozycje, temperament i zachowanie za kierownicą. Co najważniejsze – kierowcy przyznali, że „przepowiednie” sprawdzają się w 100 proc. Jak zachowuje się baran za kierownicą, a jak z rogatym temperamentem radzi sobie byk? Na te i wszystkie inne pytania odpowiedź znajdziemy w naszym horoskopie kierowcy. Dziś natomiast sprawdzimy jakimi typami zwierząt jesteśmy w polskiej, drogowej dżungli. Odpowiedzi na to pytanie szukamy w raporcie Shell „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą”.

Polak za kierownicą – profil

„Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” to badanie przeprowadzone przez Kantar TNS na zamówienie Shell. Skąd pomysł do porównania kierowców z różnymi typami zwierząt? Okazuje się, że dla większości z nas, podróż samochodem to nie tylko sposób na przemieszczenie się, ale głównie na pokazanie swojego temperamentu, charakteru i wyrażenia emocji za kółkiem.

Z raportu „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” wyłania się obraz statystycznego kierowcy w Polsce. Okazuje się, że za kółkiem siedzi 40-letni mężczyzna, z wykształceniem średnim albo wyższym. Kierowca ten ma jedno dziecko oraz jeden samochód. A że nie ma dwóch takich samych osobowości, statystycznego Polaka za kierownicą porównano pod kątem upodobań, empatii, temperamentu czy nawyków i stylu jazdy. Zachowania te porównano do zachowań zwierząt w afrykańskiej dżungli. Na ich podstawie wytypowano sześć najczęściej spotykanych typów kierowców na polskiej drodze.

Afrykańska dżungla na polskiej drodze

Na polskich drogach najczęściej możemy spotkać lwa. Typ ten reprezentuje 23,8 proc. polskich kierowców. Jest to jednak całkiem dobra informacja, ponieważ to właśnie lwy okazały się najbardziej kompetentnym typem kierowcy. Z badania wynika, że jest on doświadczony i skoncentrowany, a swoją trasę zawsze planuje w najmniejszych szczegółach. Co najważniejsze – w pełni kontroluje sytuację na drodze.

Zaraz za lwami uplasowały się słonie stanowiące niemal 18 proc. polskich kierowców. Czym różnią się od skoncentrowanego za kółkiem lwa? Podobnie jak on, są rozważne i odpowiedzialne, ale wyróżniają się przede wszystkim troskliwością. Co za tym idzie, cenią sobie spokojną jazdę w towarzystwie bliskich osób.

Nieco mniej porusza się po naszych drogach żyraf, które są z natury przyjazne i wesołe. Do tej grupy zaliczają się miłośnicy długich wycieczek w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Żyrafy za kółkiem są pewne siebie, ale błyskawicznie reagują w sytuacjach zagrożenia.

W końcu nadszedł czas na tych, którzy za kółkiem uruchamiają swoje dzikie żądze – tygrysy, które stanowią 15,1 proc. ankietowanych. To oni właśnie uważają, że wszyscy użytkownicy polskich dróg powinni im się podporządkować. Z natury lubią wyzwania i jazdę w trudnych warunkach, jednocześnie cechując się ogromnym zamiłowaniem do luksusu.

Na piątym miejscu znalazły się lemury, które czerpią z jazdy ogromną radość, a auto daje im poczucie wolności. Po czym poznamy lemura? Ten będzie jechał z otwartymi oknami, a z jego auta rozbrzmiewać będzie głośna muzyka.

Na koniec została najbardziej drapieżna grupa kierowców, czyli gepardy. To typowy wojownik i ryzykant, który za nic ma przepisy drogowe, a na drodze szaleje do granic możliwości.

Badanie „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” zostało zrealizowane w pierwszym kwartale 2018 roku na zlecenie firmy Shell. Badano kierowców w wieku 25-45 lat, posiadających prawo jazdy minimum 5 lat i korzystający z samochodu przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Horoskop kierowcy – znaki zodiaku za kierownicą – kto prowadzi NAJGORZEJ?

Podsumowanie

  1. „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” to badanie przeprowadzone przez Kantar TNS na zamówienie Shell. Na podstawie wyników badania wyróżniono 6 typów kierowców na polskiej drodze, a wszystkie z nich porównano do zwierząt.
  2. Okazuje się, że dla większości kierowców, jazda samochodem to przede wszystkim okazja do pokazania swojego temperamentu i wyrażenia emocji.
  3. Na polskiej drodze najczęściej spotkamy lwa, który jest bardzo skoncentrowany i planuje podróż w najmniejszych szczegółach.
  4. Wystrzegać powinniśmy się jednak gepardów, którzy są panami drogi i lubią ryzyko.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments