Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Bezpieczna Torebka. Czy warto?

Aktualizacja:
ubezpieczenie bezpieczna torebka play

Mówi się, że torebka jako nieodłączny atrybut kobiety, bywa dla niej „małym domem”. Jej wartość to często nawet kilku tysięcy złotych. Klucze, telefony, dokumenty i... milion różnych bardziej lub mniej wartościowych rzeczy - tyle możemy stracić, w razie kradzieży. Na pomoc w takich sytuacjach może przyjść ubezpieczenie Bezpieczna Torebka od Play Ubezpieczenia. Czy warto je kupić?

Ubezpieczenie domu, samochodu czy polisa turystyczna to klasyk na rynku ubezpieczeń. Tymczasem ubezpieczeniem obejmujemy także mniej oczywiste przedmioty. Jednym z nich jest na przykład damska torebka. Sprawdzamy, co tak naprawdę obejmuje i w jakich sytuacjach się sprawdzi ubezpieczenie od Play – Bezpieczna Torebka.

Ubezpieczenie Bezpieczna Torebka: co obejmuje?

Ubezpieczenie Bezpieczna Torebka oferowane przez sieć Play ujrzało światło dzienne w grudniu 2017 roku. Dostawcą ubezpieczenia jest Compensa. Polisa obejmuje ochroną damską torebkę wraz z jej wyposażeniem i działa tylko i wyłącznie na terenie Polski. Swój „torebkowy dobytek” możemy ubezpieczyć w jednym z dwóch dostępnych wariantów różniących się sumą ubezpieczenia:

 • Standard – 1500 zł,
 • Premium –  2500 zł.

UWAGA:

W ubezpieczeniu Play Bezpieczna Torebka zastosowana jest franszyza redukcyjna w wysokości 200 zł, co oznacza, że wypłata odszkodowania zostanie pomniejszona o tę kwotę.

Zakres obu tych wariantów jest identyczny i obejmuje:

 • kradzież z włamaniem z domu,
 • kradzież z włamaniem poza domem (np. kradzież z pokoju hotelowego, czy przechowalni bagażu),
 • kradzież z włamaniem z pojazdu,
 • rabunek.

Play Ubezpieczenia: kiedy ubezpieczenie torebki nie zadziała?

Patrząc na zakres odpowiedzialności ubezpieczenia Bezpieczna Torebka od Play, wydawać by się mogło, że daje ono pełną gwarancję i chroni damską torebkę we wszystkich możliwych sytuacjach. Tutaj należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na kwestie wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, ale także obowiązki ubezpieczonego.

W OWU znajdziemy dokładny zapis o środkach bezpieczeństwa, jakie muszą zostać zachowane, aby w przypadku kradzieży czy rabunku, otrzymać odszkodowanie. Wśród nich znajdziemy m.in. wytyczną co do zabezpieczenia mieszkania czy samochodu, w którym znajduje się ubezpieczona torebka. Przede wszystkim musi ona znajdować się w miejscu niewidocznym z zewnątrz. Oznacza to, że jeśli zostawimy torebkę na przykład na tylnym siedzeniu samochodu i wówczas zostanie ona skradziona, ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.

UWAGA:

W przypadku pozostawienia torebki w samochodzie w godzinach 22:00 – 06:00, auto powinno być wyposażone w aktywny alarm, zaparkowane na parkingu strzeżonym lub w zamkniętym, indywidualnym garażu.

Ubezpieczenie Bezpieczna Torebka: ile to kosztuje?

Wybierając wariant Standard, czyli ten z niższą sumą ubezpieczenia, za ochronę damskiej torebki zapłacimy 0,99 zł miesięcznie, natomiast jeśli interesuje nas „bogatsza” wersja polisy – zapłacimy 1,99 zł.

Czy istnieje na rynku jakaś alternatywa? Dodatkową ochronę zapewniają niektóre warianty polisy mieszkaniowej –  jeśli ją posiadasz, może ona chronić również twoje mienie. Sprawdzisz to w OWU.

 

Podsumowanie

 1. Ubezpieczenie Play Bezpieczna Torebka dostępne jest w dwóch wariantach różniących się sumą ubezpiecznia. Do wyboru mamy wariant Standard z sumą ubezpieczenia określoną do 1500 zł oraz wariant Premium, gdzie górna granica odpowiedzialności wynosi 2500 zł.
 2. Polisa chroniąca damską torebkę obejmuje ochroną zdarzenia powstałe tylko na terenie Polski.
 3. W ubezpieczeniu Bezpieczna Torebka zastosowana jest franszyza redukcyjna w wysokości 200 zł.
 4. Decydując się na ubezpieczenie torebki, zapoznaj się z obowiązkami nałożonymi na jej właściciela i sprawdź jakie środki bezpieczeństwa muszą być zachowane, aby ubezpieczyciel nie odmówił wypłaty odszkodowania.
 5. Jeśli po wypłacie odszkodowania, odzyskamy utracone przedmioty, Compensa może zażądać zwrotu wypłaconej kwoty.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej