Ubezpieczenia OC Gdańsk – już od 311 zł!

Aktualizacja:
gdansk

Nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu Gdańsk plasuje się w czołówce miast z najwyższymi cenami OC. Nie oznacza to jednak, że wszyscy płacą krocie za ubezpieczenia samochodowe. Analiza danych zebranych przez mfind dowodzi, że najtańsze OC znaleziono już za 311 złotych. Nie jest to jednak wyjątkowy przypadek. Tanie OC mogą nabyć również inne osoby zamieszkujące Gdańsk.

Według danych statystycznych lokalnego magistratu liczba samochodów zarejestrowanych na terenie miasta systematycznie rośnie. Niemniej, do najbardziej zmotoryzowanego rejonu w Polsce nieco mu brakuje. Szukać nie trzeba daleko, bo po sąsiedzku…

Co wpływa na stawkę OC? Gdańsk jednym z najbardziej zakorkowanych miast!

Z danych opublikowanych przez OKO.press wynika, że niechlubnym pierwszym miejscem pod względem ilości samochodów może pochwalić się Sopot. To tam na 1000 mieszkańców przypadają aż 732 samochody. Taka sytuacja negatywnie wpływa na stawki za ubezpieczenia OC. Choć Gdańsk wypada nieco lepiej w rankingach, jego mieszkańcy każdego dnia muszą stawiać czoła niemałym korkom. Tutaj z kolei odwołamy się do rankingu najbardziej zatłoczonych miast stworzonego przez amerykańską firmę Inrix. Znalazło się w nim w sumie osiem polskim miast, z których Gdańsk zajął 270. miejsce w kategorii świat i 6. miejsce w kategorii Polska. Z wyliczeń wynika, że na 260 dni roboczych w roku, gdańszczanie spędzają 26 godzin w korkach.

Wzmożony ruch znacznie zwiększa prawdopodobieństwu nieprzewidzianych zdarzeń na drogach, co przekłada się na stawki za ubezpieczenie OC. Biorąc pod uwagę statystyki policyjne, Gdańsk nie prezentuje się dobrze. W 2020 r. doszło tam do 375 wypadków, w których rannych zostało 409 osób.

Tanie OC – Gdańsk. Polisa już od 311 zł

W 2020 r. średnia cena za ubezpieczenia samochodowe dla osób zamieszkujących Gdańsk kształtowała się na poziomie 833 zł. Wysokość składki różni się jednak w zależności od rejonu. Od dłuższego czasu ceny ubezpieczenia OC w Gdańsku należą do jednych z najwyższych. Pomorscy kierowcy nadal mają jednak szansę na tanie OC. Ubezpieczając samochód na terenie miasta Gdańsk, często można znaleźć polisę za niewiele więcej niż 400 złotych.

Z analizy kalkulacji wykonanych za pomocą porównywarki Punkta w 2020 r. wynika, że najtańsze OC w Gdańsku przypadło 50-letniemu kierowcy, który szukał polisy dla swojego Volkswagena Golfa II 1,3 z 1990 roku. Za ubezpieczenie samochodu zapłacił on 311 złotych. Atrakcyjną ofertę, bo w kwocie 356 zł, znalazł również 45-letni kierowca Volkswagena Golfa II 1,8 z 1990 r. To nie wszystkie okazje, jakie udało się odkryć osobom zamieszkującym Gdańsk. 64-letni posiadacz Daihatsu Terios 1,5 z 2011 nabył OC za 409 zł. Nieco więcej, bo 422 złote, uiścił 40-letni kierowca Citroena C4 Picasso z 2011 r.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych polskich miastach?

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu (Gdańsk)?

W przypadku ubezpieczenia OC powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną polisy. Zakres takiego ubezpieczenia jest regulowany ustawowo i będzie identyczny w każdym towarzystwie. Inaczej wygląda sytuacja z AC, z którego często ze względów oszczędnościowych, kierowcy świadomie rezygnują. Owszem, Autocasco do najtańszych nie należy, ale w wielu sytuacjach może okazać się nieocenione. Co więcej, choć wybór polisy AC nie powinien być dyktowany ceną, a zakresem, możemy rozważyć zakup pakietu OC i AC, który często wychodzi nieco taniej niż ubezpieczenia kupowane osobno. Jeśli nie chcesz przepłacać, porównaj oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierz to, które oferuje Ci najszerszy zakres AC i OC w przystępnej cenie.

 

Podsumowanie

  1. Gdańsk plasuje się w czołówce miast z najwyższymi cenami OC.
  2. Średnie stawki za OC w Gdańsku w 2020 r. wyniosły 833 zł.
  3. Najtańsze OC znaleziono za 311 zł. Tyle zapłacił, zamieszkujący Gdańsk, właściciel Volkswagena Golfa II 1,3 z 1990 roku.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments