Ubezpieczenia OC Rzeszów – już od 183 zł!

Aktualizacja:
rzeszow

Kierowcy z województwa podkarpackiego za ubezpieczenie OC płacą średnio 645 złotych. Wśród osób zamieszkujących Rzeszów nie brakuje jednak szczęściarzy, którzy nabyli polisę poniżej 400 złotych. W 2020 r. najtańsze OC zdobył 68-letni właściciel Fiata 126p FL roku 1989. Za OC zapłacił on tylko 183 zł.

Według danych Eurostatu w Europie na tysiąc mieszkańców przypada przeciętnie 449 aut. Tymczasem w naszych miastach ten wskaźnik wynosi średnio 530. No cóż, nie jest to akurat ranking, który cieszy. Przecież logiczne, że im więcej samochodów, tym statystycznie łatwiej o wypadek.

Tymczasem nasz Rzeszów wygrywa z ogromną przewagą nad Kopenhagą czy Amsterdamem. Według raportu OKO.press, na każdy tysiąc mieszkańców rzeszowianie mogą się pochwalić, że mają 516 samochodów. Osoby z wymienionych metropolii dysponują zaledwie ok. 250 sztukami pojazdów, co daje wynik o połowę mniejszy niż w stolicy Podkarpacia. Jak i czy w ogóle przekłada się to na wysokość składki OC? Ile zapłacisz za najtańsze OC, jeśli Twój kod pocztowy wskazuje na Rzeszów?

Wypadkowość a ubezpieczenia OC. Jak Rzeszów wypada w statystykach drogowych?

Ubezpieczyciel, określając wysokość naszej składki OC, bierze pod uwagę różne dane. Jedną z ważniejszych informacji jest miejsce zamieszkania. Wiele zależy przecież od tego, w jakich okolicznościach używamy auta. Dlatego każde TU kładzie nacisk właśnie na natężenie ruchu i wypadkowość na danym terenie. Jak pod tym względem prezentuje się Rzeszów? Czy jego mieszkańcy mogą liczyć na tanie OC?

Otóż z raportu Policji wynika, że Rzeszów należy do obszarów o jednym z najniższych wskaźników wypadkowości. W ciągu ubiegłego roku w województwie podkarpackim doszło ogółem do 1167 wypadków, w których zginęło 132 osoby, a 1240 zostało rannych. Wskaźnik liczby wypadków na 100 tys. mieszkańców na Podkarpaciu to tylko 54,9. Różnicę widać zwłaszcza w porównaniu z najwyższym, niechlubnym wynikiem Łódzkiego – 99,5. Kryterium wypadkowości nie będzie więc miało dużego wpływu na cenę OC w mieście Rzeszów. Jak wobec tego uzyskać tanie ubezpieczenia OC?

Tanie OC za mniej niż 400 zł? Jak wygląda Rzeszów na tle innych regionów

Średnia cena ubezpieczenia OC w mieście Rzeszów w 2020 roku wyniosła 645 złotych. Mieszkańcy Podkarpacia mogą jednak kupić ubezpieczenia samochodowe za mniej niż 400 złotych. Najmniej, bo 183 zł, zapłacił 68-letni właściciel Fiata 126 p FL zarejestrowanego w mieście Rzeszów (z 1989 roku). Z kolei 56-letnia posiadaczka Smarta 800 City z 2002 roku, za pomocą porównywarki mfind, znalazła OC za 351 zł. Z naszej porównywarki skorzystał także 58-letni właściciel Kia Picanto 1,2 z 2017 roku, którego polisa OC kosztowała 378 zł.

Wszyscy, których czeka ubezpieczenie samochodu, mogą czuć się spokojni. Sytuacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych znacznie się uspokoiła. Dotyczy to też miast, takich jak np. Rzeszów. Punkta na podstawie danych z pierwszego kwartału tego roku podaje, że obecnie ceny za polisy utrzymują się na stabilnym poziomie. Widać też delikatny trend spadkowy. Sprawdź, czy można zapłacić mniej!

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych miastach?

Ubezpieczenie OC i AC – czy dodatkowa polisa przyda się osobom zamieszkującym Rzeszów?

Najprościej odpowiedzieć, że zawsze dobrze mieć AC, nawet poruszając się po drogach o niskim poziomie wypadkowości. Nigdy nie wiadomo, co spotka nas i nasze auto. Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, ale może uratować nas od ponoszenia kosztów w wielu sytuacjach. Od zwrotu sumy naprawy, przez odszkodowanie za drobne uszkodzenia, aż po szkodę całkowitą. To właśnie od nas zależy, na jaki zakres Autocasco się zdecydujemy. Warto jednak porównać oferty różnych ubezpieczycieli.

Podsumowanie

  1. Średnia cena za ubezpieczenia samochodowe w mieście Rzeszów to 645 zł (dane za 2020 r.).
  2. Najmniej zapłacił kierowca Fiata 126p FL z 1989 (183 zł), ale to niejedyne ubezpieczenie samochodu poniżej 400 zł.
  3. Rzeszów wyróżnia się niskim wskaźnikiem wypadkowości.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments