Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce – oferta i opinie

Opublikowano: 31.01.2019
colonnade-logo

Colonnade Ubezpieczenia to firma należąca do kanadyjskiej grupy Fairfax Financial Holdings, obecnej w 30 krajach na całym świecie. Jest świeżynką na polskim rynku ubezpieczeniowym. Swoją działalność rozpoczęła 1 lipca 2017 roku, zastępując działającą dotychczas markę AIG. Czym wyróżnia się Colonnade i co ma do zaoferowania polskim klientom? Jakie są opinie o firmie i oferta? Sprawdzamy to!

W 2017 roku zadebiutowała w Polsce marka Colonnade. Oferta nowego ubezpieczyciela skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i tych komercyjnych. A czym wyróżnia się Colonnade na tle innych ubezpieczycieli? Niestandardową ofertą obejmującą niszowe ubezpieczenia.

Colonnade Ubezpieczenia: oferta

W ofercie Colonnade znajdziemy ubezpieczenia skierowane do klientów indywidualnych i komercyjnych. Wśród proponowanych produktów znajdziemy zarówno ubezpieczenia korporacyjne – OC czy majątkowe, ale także niszowe na polskim rynku polisy od ryzyk cybernetycznych, środowiskowych czy ubezpieczenie odpowiedzialności władz spółek (D&O). Co ciekawe, ubezpieczyciel nie posiada w swojej ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych OC i ubezpieczeń na życie.

Oferta Colonnade dla klientów indywidualnych obejmuje:

 • Ubezpieczenia turystyczne,
 • Ubezpieczenia NNW,
 • Ubezpieczenia następstw zachorowania na raka,
 • Programy serwisowe – obejmują ubezpieczenie sprzętu elektronicznego i różnego rodzaju dóbr konsumenckich,
 • Programy lojalnościowe – pokrywają koszty strat finansowych np. w razie kradzieży, przywłaszczenia, rozboju lub nieszczęśliwego wypadku.

Oferta Colonnade dla firm obejmuje:

 • Ubezpieczenia OC (inne niż komunikacyjne),
 • Ubezpieczenia majątkowe – obejmują także ubezpieczenie od ryzyka terroryzmu i sabotażu,
 • Ubezpieczenia osobowe – ochrona pracowników w czasie pracy, podróży służbowych oraz dzieci, młodzieży i pracowników w placówkach oświatowych,
 • Financial Lines – ochrona finansowa w sytuacji zarzutów o wykroczenia, zaniedbania oraz o błędy w zarządzaniu,
 • Ubezpieczenia środowiskowe – kompleksowa ochrona przedsiębiorstwa, związana z ryzykiem wyrządzenia szkód w środowisku,
 • Ubezpieczenia transportowe – ochrona towarów w transporcie od wszelkich ryzyk, ochrona przewoźników.

Colonnade Ubezpieczenia: informacje ogólne

Colonnade Insurance S.A. swoją siedzibę główną ma w Luksemburgu. Celem powołania do życia spółki, było umożliwienie grupie Fairfax zaistnienie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Colonnade działalność prowadzi za pośrednictwem oddziałów w Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji i Węgrzech, a także dzięki spółce zależnej na Ukrainie.

Jeśli korzystałeś z usług Colonnade Insurance S.A., podziel się z nami swoją opinią!

Dziękujemy!

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
64 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Jestem ubezpieczony w AIG ostatnio zostałem telefonicznie poinformowany o zmianie nazwy ubezpieczyciela na Collonade o zmianie numeru konta.umowy itp.Co mam o tym sądzić jak mam do tego podejść?

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Krzysztof

Dzień dobry, w momencie zmiany właściciela firmy lub jej nazwy jest obowiązek informowania klientów o tym fakcie. Kiedy zmienia się również administrator danych osobowych, to zawiadomienie powinno zawierać pełną nazwę nowej firmy, dokładny adres, cel i zakres zbieranych informacji. Warto jednak skontaktować się z ubezpieczycielem i potwierdzić dane do wpłaty.

Marek
Marek
3 lat temu

Czy pod względem prawnym dopuszczalne jest – zamiast podpisania zgody na obciążanie konta, dołączonej do dokumentów dostarczanych przez kuriera – uzależnienie jej podpisania od otrzymania, w formie pisemnej, potwierdzenia przeniesienia środków z AIG do Colonnade Insurance i wycofania z banku zgody na obciążanie konta na rzecz AIG.

Dzeus
Dzeus
3 lat temu
Reply to  Marek

Ale jakie przeniesienie środków? Ani AIG ani jego następca nie oferowali i nie oferują ubezpieczeń kapitałowych. żadnych składek, zatem się nie „przenosi” i żadnych nie otrzymuje w przypadku rezygnacji z ochrony.. Rynek strasznie jest zepsuty przez legendy, które ludzie sobie przekazują nie wiedząc co mają w zakresie i u kogo..

tomek
tomek
3 lat temu
Reply to  Krzysztof

To lepiej uważaj ja podpisałem nową umowę i zgodę na polecenie zapłaty jak się okazało zaczęli obciążać
jedno i drugie polecenie zapłaty pokrętne tłumaczenia na infolinii.Zablokowałem w banku polecenie na AIG i czekam.Gorsze warunki ubezpieczenia za większą kasę chyba z tego zrezygnuje.

Dzeus
Dzeus
3 lat temu
Reply to  tomek

Gorsze? w jakim zakresie? to są te same warunki ubezpieczenia, zatem nie mogą być gorsze. Proszę nie wprowadzać w błąd!

tymina blonkowska
tymina blonkowska
2 lat temu
Reply to  Dzeus

nie pieprz,jesteście złodzieje

Anna Jagła
Anna Jagła
3 lat temu

Zmiana właściciela firmy ubezpieczeniowej. Po rozmowie telefonicznej, otrzymałam polisę orz warunki ubezpieczenia. Ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność tylko do 70 roku życia. Co dalej ? Opłata miesięczna o 1 zł niższa. Poważnie zastanawiam się nad rezygnacją z tego ubezpieczenia. AIG gwarantuje ubezpieczenie do czasu ważności polisy. Nie wiadomo jednak jaki to jest czas ? Czy nowy właściciel nie unieważni dotychczasowych polis w czasie jemu tylko znanym ?

Dzeus
Dzeus
3 lat temu
Reply to  Anna Jagła

Składka nie może być niższa skoro to te same warunki,
Czas na jaki zawarte zostało ubezpieczenie zawsze przedstawiony jest w polisie oraz OWU….

Pamiętający
Pamiętający
3 lat temu

Brawo … konsultantka oświadczyła, że zawarcie umowy na ubezpieczenie NA skutkuje „24godzinną ochroną”. Jednak jeśli się zdecyduję zrezygnowac z umowy to nie mogę wycofać wpłaconego już kapitału ! Co to jest za firma ? Lichwiarstwo i oszustwo! Tak jak OFE i święty rząd Tuska który rąbnał stamtąd pieniądze ! I święty Sąd Najwyższy, który orzekł , że pieniądze nie są własnością wplacającego ! Qualis rex- talis grex !

Magda
Magda
3 lat temu
Reply to  Pamiętający

To jest normalne, że kiedy rezygnujesz z ubezpieczenia, to składki pozostają w firmie, w której się ubezpieczyłeś. Ty się ubezpieczyłeś, a nie podpisywałeś umowę na oszczczędzanie pieniędzy..

Dzeus
Dzeus
3 lat temu
Reply to  Magda

Dokładnie, ale ludzie wolą żyć legendami. Przeciez to byłoby nie logiczne że przykładowo: płacisz 100 PLN miesięcznie = 1200 PLN rocznie = 60 000 PLN przez 50 lat i suma ubezpieczenia to 100 000 PLN.
I teraz tak, jak poniesiesz śmierc TU wypłacić ci ma 100 000 PLN, jak nie poniesiesz śmierci to chcesz zwrotu wpłaconych 60 000 PLN.
Jaki interes ma w tym Ubezpieczyciel? W najlepszym wypadku ma oddać wszystko co wpłaciłeś, a w najgorszym dokładać do biznesu + ponieść koszty dystrybucji i operacyjne ( nie wspominam już o braku zysku).
Świetna logika……………..

Beata
Beata
3 lat temu

Czego nie obejmuje ubezpieczenie partnerskie

Nina
Nina
3 lat temu

To nie jest ubezpieczenie kapitałowe ani oszczędnościowe więc niby dlaczego mają zwracać składki? Tak samo jest w OC i AC samochodu i też nie zwracają składek w czym niby oszustwo? Trzeba czytać ze zrozumieniem i najpierw zapoznać się z ubezpieczeniem a nie pisać głupoty.

Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu
Reply to  Nina

Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i można je wypowiedzieć wraz z wnioskiem o zwrot nadpłaconej składki. OC tak – nie ma zwrotu składek. Ale w AC i NNW jest. To tylko k’woli wyjaśnienia i pisania głupot.

Magda
Magda
3 lat temu
Reply to  Agnieszka

Ale AC się płaci na innej zasadzie, z góry na dłuższy okres czasu, więc nic dziwnego, że nadpłacone składki Ci zwracają, bo np. sprzedałeś samochód, Tamta osoba dobrze pisze, że w przypadku polis OC, AC też nie zwrócą składek – bo ten zwrot składek napłaconych składek to jest tylko taki szczegół – chodzi o generalną zasadę…

POSZKODOWANY
POSZKODOWANY
3 lat temu

Złodzieje !! Tyle w tym temacie.

Marta
Marta
3 lat temu

Tragedia syn złamał rękę z przemieszczeniem . Dostaliśmy 540 zł dodam ze składka nie była najniższa nie polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!!Złodzieje . potwierdzam komentarz poprzednika .

Elza1899
Elza1899
4 miesięcy temu
Reply to  Marta

Ja złamałam palca.Zlozylam dokumenty i po 30min.mialam decyzję pozytywną ,dostałam 800 zl

Marta
Marta
3 lat temu

Mój syn złamał ręke z przemieszczeniem na terenie szkoły . Firma ta wypłaciła 540 zł . składka nie była najniższa .Tragedia nie polecam nikomu . Złodzieje tak jak napisał poprzednik

Ewa Fila
Ewa Fila
3 lat temu

Nie Polecam… Po zmianie z AIG straciła nasza rodzina Wszystkie składki.!! W marcu tel. Zawarliśmy nowe umowy i przyszła tylko do podpisu umowa do mnie gdzie wszyscy podali swoje dane osobowe. Od kwietnia kilka rozmów tel i Zawsze się tłumaczą że już są wysłane i czekać na kuriera. Przy ostatniej rozmowie 31. 07 2018 powiedziałam, Żeby Zmienili kuriera lub przestali grać w kulki.!! NIE POLECAM

Dzeus
Dzeus
3 lat temu
Reply to  Ewa Fila

nie można „stracić składek” bo nie ma ich zwrotu – to nie jest fundusz inwestycyjny tylko ubezpieczenie…

Iza
Iza
3 lat temu

Czy wiecie może jaki jest numer na infolinię też zawarłam takom umowę ale nie podoba mi się że musiałam podać numer rachunku z czego oni bendom ściągać

Dzeus
Dzeus
3 lat temu
Reply to  Iza

google?…..

derek
derek
2 lat temu
Reply to  Iza

mam to samo’ 10 razy mu mówie ze sam bede opłacał a on dalej swoja regułke wali ze chce nr. konta

Renata
Renata
1 rok temu
Reply to  derek

U mnie dziś dokładnie to samo! Nie wyraziłam zgody na polecenie zapłaty to powiedzieli ze wobec tego nie moge przystąpic do podpisania polisy . Ze niby takie są ich wymogi.

art
art
4 miesięcy temu
Reply to  Renata

Miałem to samo, warunkiem przystąpienia do polisy jest zgoda na obciążenie rachunku zleceniem stałym. To jakaś ściema a nie firma. I ja miałem im zaufać w ciemno i powierzyć im swoją składkę nie znając ogólnych warunków które dopiero przeczytam jak dostanę umowę.

Katarzyna
Katarzyna
3 dni temu
Reply to  art

Nationale Nederlanden też pobierało sobie samo z mojego konta. Nie rozumiem w czym rzecz? W razie obaw można to zablokować w banku.

Anna
Anna
3 lat temu

ludzie piszecie o swoich obawach zamiast najlepiej zadzwonić na infolinię i konkretnie dopytać, a nie snuć domysły, a najlepiej czytać ze zrozumieniem…

Pablo
Pablo
3 lat temu

Złodzieje i tyle w temacie!
300zl nawet na paliwo nie starczy za tyle jezdzenia.
Dodam , że Syn doznał obrażeń na terenie szkoły co skutkowało założeniem pięciu szwów na górnej wardze .
Blizna będzie zawsze już widoczna.
To jest jakaś kpina !!!
Colonnade jest wjelkim nieporozumieniem.

renia
renia
3 lat temu

Nie polecam oszuści za złamany krag th8 oraz smagnięcie biczem urazkręgosłupa szyjnego odszkodowanie 3% =600zł .Oszuści jakich małonie polecam rezygnuje z ubezpieczenia. Sprawe kieruję do Sądu.

ania
ania
11 miesięcy temu
Reply to  renia

u mnie skręcenie stawu skokowego, uraz kręgosłupa lędźwiowego hospitalizacja i operacja potem dwa lata rehabilitacji i właśnie dostałam odmowe napisz jaki ci się udało

kamil
kamil
3 lat temu

Z daleka od tej firmy!!!! Ja osobiscie miałem watpliwa przyjemnosc posiadania dodatkowego ubezpieczenia na tv wykupionego jeszcze w firmie AIG. Tak na szybko to z jedną i tą samą usterką odsyłałem tv 4 razy i dalej nie naprawiony. W sumie trzymali mi tv u siebie przez ponad 6 miesięcy i nic nie zrobili (zero rekompensaty lub propozycji wymiany na nowy). Bardzo niesłowna firma i obsługa klienta rodem z PRL. Kupa nerwów , nic więcej. Jeżeli ktoś w sklepie zaproponuje wam dodatkowe ubezpieczenie sprzętu w tej firmie…. uciekać.

Hanna
Hanna
2 lat temu

Ta firma to oszusci inaczej mowia a gdy sie ubezpieczysz do calkiem inna decyzje przysylaja oszusci i tyle nie polecam

Zuzka
Zuzka
2 lat temu

Jedna wielka masakra! Mówię typowo,ze nie jestem zainteresowana, a on dalej swoje. Mówi, do mnie, że słyszy po głosie, że nie wiem skąd wezmę pieniądze jak mi sie cos stanie. Ludzie zatrudnieni są nienormalni, nie dociera do nich ,że ktoś nie chce skorzystać z ich polisy. On mi wyśle umowę i ja nie mam nic do gadania ,bo bez ich polisy sobie nie poradzę. No dramat jakis. W końcu się rozlaczylam i zablokowałam numer. Natret!!!

Nie
Nie
2 lat temu
Reply to  Zuzka

U mnie to samo zablokowałam numer dostałam smsa żeby zapłacić napisałam e-mail że rezygnuję

Edyta
Edyta
1 rok temu
Reply to  Nie

Witam. I nie robili problemu ? Ja już tydzień czekam na emaila z dokumentami i nic. Nie wiem co o nich sądzić po przeczytaniu Waszych wypowiedzi.

JarekS
JarekS
2 lat temu

Klasyczny przykład nabijania w butelkę. Ubezpieczają to, co już jest ubezpieczone. Oszustwo do kwadratu!

Mojaopinia
Mojaopinia
2 lat temu

Mój mąż wracając z pracy z zagranicy wykupił to ubezpieczenie,powiedział mi że mam przyjąć kuriera bo na mnie wystawiono polecenie zapłaty. Byłam sceptycznie nastawiona bo mieliśmy ubezpieczenie w pracy. Nasze 3 dziecko było w drodze więc nie chciałam kolejnych wydatkow. Mąż zginął w wypadku samochodowym wracając do kraju, zostałam sama z dziećmi. Nie wiem czy ,,ktos” czuwał nas Nami, ale okazało się, że z ubezpieczenia w pracy męża nie dostałam nic bo stwierdzili,że on prowadził auto, że swojego grupowego dostałam grosze za śmierć męża. A z polsiy colonnade wypłacili mi 115tysiecy bez patrzenia na to czy był kierowcą czy nie. Tylko 1 składkę oplacilam i wyplacili normalnie zszokowali mnie bo są stratni, oczywiście opłacam dalej i dobrze,że z konta ta składka szła bo bym nie pamiętała żeby opłacić bo sama nie pamiętam co się że mną działo, w jakim szoku byłam od razu po śmierci ukochanego Marka

fender
fender
2 lat temu
Reply to  Mojaopinia

Moze gdyby nie zawiazywal z nimi umowy to by zyl czasami wrecz przewaznie tak bywa ze podpisaniu jakiejs umowy dzieja sie niezrozumiale zle zdarzenia napewno zycie meza bylo 100 kroc cenniejsze a niezeli ta kwota pozdrawiam i zycze wszelakiego dobra ps powyzszy komentarz tez jest zwiazany z odszkodowaniem zaraz po zawarciu umowy pan ktory stracil sluch po dwoch tygodniach od zawarcia umowy dziwne sa te zdarzenia bynajmniej mozna sie zastanowic czy to sa przypadki

Maryla
Maryla
1 rok temu
Reply to  Mojaopinia

Przykro mi, ale to szczęście w nieszczęściu. Właśnie dostałam propozycję tego ubezpieczenia i zastanawiam się. Ono już działa od tygodnia a ja jeszcze nie zapłaciłam sklładki bo czekam na dokumenty i sprawdzam opinie.

Tomasz
Tomasz
10 miesięcy temu
Reply to  Maryla

I jakie refleksje, bo jestem w podobnej sytuacji?

slawek
slawek
8 miesięcy temu
Reply to  Mojaopinia

ja nie zglaszalem sie a ta agencja do mnie wydzwania..zadna inna

tymina blonkowska
tymina blonkowska
2 lat temu

zadzwoniłam ,ze rezygnuję a dzis sie dowiaduje ,że oni nadal ode mnie pobierają składkę,co za chamstwo

Marian Rębacz
Marian Rębacz
2 lat temu

Ale miałem szczęście w nieszczesciu. zadzwonił jakiś koles i opowiadal ze kase daja ze to nie polisa na zycie i wogole ze 100lat na rynku sa itd. Nie chciałem wziąśc ale namowil mnie. Szkoda tylko ze zdecydowalem sie na nizsza skladke i mniejsze odszkodowania ale i tak w sumie niewiem jak to sie stalo ze mnie namówil, bo nigdy przez tel nic nie kupuje. Dwa tyg po rozmowie niestety uderzyłem się w głowe i straciłem słuch w prawym uchu. Nie wpłaciłem nawet składki a oni wypłacili mi 25tys!!!! Nie tylko starczyło na aparat i zeby isc wszedzie prywatnie, ale kupiłem jeszcze sobie Audi a4 za reszte haha!!! Pozdrawiam Pana Krzysztofa ktory mnie ubezpieczył. Zapraszam na piwo, ja stawiam!!

JohnyBILL
JohnyBILL
2 lat temu
Reply to  Marian Rębacz

A poza tym wszystko ze zdrowiem ok?
Czy coś z głową jednak nie tak

pop
pop
2 lat temu
Reply to  Marian Rębacz

Marian Rębacz banialuki wypisujesz!!!

kkkkkk
kkkkkk
1 rok temu
Reply to  Marian Rębacz

Ubezpieczenie nie działa i nie polisuje się, jeżeli nie wpłacisz pierwszej składki. Blefujesz … Chyba przedstawiciel towarzystwa ….

iwo
iwo
9 miesięcy temu
Reply to  Marian Rębacz

zwyczajne klamstwo

Oszukany
Oszukany
2 lat temu

Oszustwo, za zerwanie wiązadeł krzyżowych i uszkodzoną łekotke po 2 operacjach po dwóletnin leczeniu przyznano mi 4 procent uszerbku na zdrowiu i 1600zl odszkodowania a jak się odwołałem to dość dosadnie dostałem odmowę,

Myśl
Myśl
2 miesięcy temu
Reply to  Oszukany

Lekarz przyznał Ci 4% a nie ubezpieczyciel… odwołaj się do lekarza!

paloma23
paloma23
1 rok temu

umowy nie otrzymałem a składke pobrali

Konsultant Mfind
Konsultant Mfind(@konsultant-mfind)
1 rok temu
Reply to  paloma23

Prosimy skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z Ubezpieczycielem.

Beata
Beata
11 miesięcy temu

Ludzie zachęcam trochę do myślenia najeżdżacie na konsultantów z którymi rozmawiacie i twierdzicie ze są nienormalni i wam coś wciskają a może pomyślicie o tym że oni też są w pracy i tez są jakieś zasady sprzedaży i ich zachowanie może być czymś kierowane naprawdę trochę myślenia to też są ludzie i wykonują pracę tak jak każdy z was.

Vlado
Vlado
10 miesięcy temu

Mój przypadek,w zimie 2018 roku będąc na nartach na Słowacji zostałem potrącony przez innego narciarza,też Polaka,skutkiem tego byłem porządnie obity,po powrocie do domu wylądowałem na prawie tydzień w szpitalu.Pózniej dowiedziałem się o mozliwosci wyplaty ubezpieczenia za pobyt w szpitalu,odesłałem dokumenty i za miesiąc moje konto zostało zasilone kwotą ponad 1100 zl.Z kolei za zawał serca w ub roku,pobyt w szpitalu ani grosza,to nie był wypadek,tak to skwitowali.Pozdrawiam Vlado

Katarzyna
Katarzyna
3 dni temu
Reply to  Vlado

Nieszczęśliwy wypadek i jego następstwa tego dotyczy ubezpieczenie. Choroba nie jest wypadkiem.

TOM
TOM
9 miesięcy temu

Nie polecam. Za pobyt w szpitalu na covid 0 zł. Dadzą, chyba że ulegniesz wypadkowi komunikacyjnemu. Musisz coś sobie złamać i być w szpitalu żeby dali ci za pobyt w szpitalu. Jak masz zawał lub wylew i leżysz w szpitalu nic ci się nie należy. Colonnade porażka. Żegnam się z tą firmą.

Zenon2107
Zenon2107
6 miesięcy temu
Reply to  TOM

To znaczy że płacą tylko za wypadki komunikacyjne?

kin
kin
3 miesięcy temu
Reply to  TOM

no trochę myślenia jak się ubezpieczasz od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to nie od chorób i następstw chorób

Katarzyna
Katarzyna
3 dni temu
Reply to  kin

Dokładnie. Ludzie czy Wy nic nie czytacie, nie wiecie co podpisujecie? Bo mylicie pojęcia.

Je 23
Je 23
8 miesięcy temu

Witam
Wypowiedzialem umowę bo chwycił mnie covid. Nie że zachorowałem ale sytuacja finansowa mnie chwyciła. Mam pytanie czy zwrócą mi pieniądze za okres od 2016 ? Napiszcie . . .

Konsultant Mfind
Konsultant Mfind(@konsultant-mfind)
8 miesięcy temu
Reply to  Je 23

Dzień dobry, w tej sprawie proszę kontaktować się bezpośrednio z Ubezpieczycielem.

art
art
4 miesięcy temu

Warunkiem przystąpienia do polisy jest zgoda na obciążenie rachunku zleceniem stałym. To jakaś ściema a nie firma. I ja miałem im zaufać w ciemno i powierzyć im swoją składkę nie znając ogólnych warunków które dopiero przeczytam jak dostanę umowę.Horror dla naiwnych!

Ewelina
Ewelina
3 miesięcy temu

Za złamanie palca u ręki jest odszkodowanie