Punkta

Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC to obowiązek każdego kierowcy w naszym kraju. Ten rodzaj polisy chroni na wypadek szkód, które wyrządzisz osobom trzecim. Czy wiesz, że obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne możesz rozszerzyć o dodatkowe elementy? Sprawdź, jakie dodatki do OC warto wybrać!

Dodatki do OC: pomoc Assistance

Nieoczekiwane kraksy czy awarie zwykle mają miejsce w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli uszkodzisz oponę, skończy Ci się paliwo czy rozładuje akumulator, gdy będziesz w trasie, to właśnie dzięki assistance możesz liczyć na pomoc. Większość podstawowych ubezpieczeń  zawiera jedynie usługę holowania do najbliższego warsztatu. Dodatek do OC w postaci assistance w wersji rozszerzonej przyda Ci się w sytuacji braku paliwa i odmówienia posłuszeństwa pojazdu na drodze – wówczas będziesz mógł liczyć na pomoc i zwrot kosztów naprawy. Jeśli często podróżujesz i chcesz się czuć bezpiecznie, to pomyśl o tym dodatku do OC.

Ubezpieczenie assistance: wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Ubezpieczenie NNW: z myślą nie tylko o sobie

Polisa NNW, czyli Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, to ochrona nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twoich współpasażerów. Podczas wypadku, który będzie miał miejsce również z Twojej winy, a ktokolwiek znajdujący się w Twoim aucie zostanie ranny, możesz liczyć na wsparcie finansowe. Otrzymasz zwrot kosztów rehabilitacji oraz leczenia. Ubezpieczenie NNW obejmuje następstwa wypadków, które był spowodowane podczas jazdy, wsiadania, wysiadania, zatrzymania, czy tankowania pojazdu.

Ubezpieczenie opon

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się złapać „gumę” podczas podróżowania autem, to doskonale wiesz, jak ta niemiła sytuacja może zepsuć humor, nabawić stresu i przysporzyć niemałych kosztów. Inwestując w ubezpieczenie opon, możesz tego uniknąć. W zależności od zakresu ochrony, możesz wówczas liczyć na wymianę uszkodzonej opony na miejscu zdarzenia lub odholowanie do najbliższego wulkanizatora lub warsztatu. Oczywiście wszystko na koszt ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie szyb jako dodatek do OC

Nawet niewielki kamień czy niegroźne zderzenie z jakimkolwiek obiektem może sprawić, że szyba w Twoim aucie rozbije się, pęknie lub uszkodzi. Dzięki ubezpieczeniu szyb nic nie zapłacisz za ewentualną naprawę szyb w pojeździe: tylnej, bocznych oraz przedniej. W grę nie wchodzą jednak lusterka, szyba panoramiczna czy szyberdach – ubezpieczyciele umywają ręce od pokrycia kosztów naprawy i wymiany tych części.

Ubezpieczenie szyb w samochodzie. Czy to się opłaca?

Ochrona wypracowanych zniżek

Udało Ci się już wypracować solidne zniżki i zabolałoby Cię serce, jeśli musiałbyś się z nimi pożegnać? Cena OC bez posiadanych zniżek może (ale nie musi) poważnie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Rozszerzając polisę OC o ubezpieczenie ochrony zniżek, możesz spać spokojnie – nawet, jeśli spowodujesz szkodę na drodze, to nie stracisz posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Może się więc okazać, nie dopłacając niewiele za rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia, w przyszłości możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.

Gwarancja, ochrona zniżek. Jak działa, czy warto ją mieć?

Ubezpieczenie od utraty pracy

Ciekawym dodatkiem do OC jest ubezpieczenie od utraty pracy. Brak pracy nie zwalnia Cię od płacenia składek za ubezpieczenie OC, a ten produkt zapewni Ci ochronę w sytuacji utraty pracy w okresie obowiązywania polisy. Warunkiem koniecznym do wykupienia takiego rozszerzenia jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Po jej utracie (wyłącznie z winy pracodawcy) konieczne będzie zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Wówczas będziesz mógł otrzymać środki niezbędne do utrzymania i prowadzenia pojazdu. Będziesz mógł je przeznaczyć np. na zakup paliwa, obowiązkowe badanie techniczne czy zapłatę OC.

Darmowe dodatki do OC – co oferują ubezpieczyciele?

Nie wszystkie dodatki do OC są płatne. Ubezpieczyciele, chcąc przyciągnąć klientów, rywalizują między sobą, oferując niektóre opcje już w cenie podstawowej składki OC. W ofercie ubezpieczycieli możesz się spotkać z takimi bonusami, jak:

  • BLS (system Bezpośredniej Likwidacji Szkód),
  • ubezpieczenie kluczyków,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • Zielona Karta,
  • ochrona prawna.

Czy zdecydowałeś się zakupić dodatki do OC? Jesteś zadowolony ze swojego wyboru? Daj znać w komentarzu!