Ubezpieczenie zdrowotne TU Zdrowie - czy warto?

Aktualizacja:
oferta Tu zdrowie

Ubezpieczenie TU Zdrowie to oferta prywatnej opieki zdrowotnej. Kolejki do lekarzy różnych specjalizacji, każą sądzić, że każdą chorobę powinniśmy zaplanować z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jak nie czekać i czy TU Zdrowie rozwiąże nasze problemy z dostępem do leczenia?

TU Zdrowie to jedyne w Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe, które specjalizuje się tylko i wyłącznie w zdrowiu. Na rynku działa od 2010 roku. W swojej ofercie posiada zarówno ubezpieczenie biznesowe dla grup oraz ubezpieczenie indywidualne. W przypadku tego pierwszego, do wybory mamy cztery różne warianty ubezpieczeń w opcji indywidualnej, partnerskiej lub rodzinnej. Jeśli interesuje nas ubezpieczenie indywidualne, dostajemy do wyboru trzy różne pakiety.

Ubezpieczenie indywidualne TU Zdrowie: co obejmuje?

TU Zdrowie w ramach ubezpieczeń indywidualnych oferuje trzy warianty do wyboru:

 • wariant ambulatoryjny – gwarantujący usługi dowolnego lekarza w wybranej placówce na terenie całego kraju. Wariant ten obejmuje porady lekarza pierwszego kontaktu, lekarza specjalisty, a także szeroki zakres badań diagnostycznych i laboratoryjnych,
 • ubezpieczenie szpitalne (tzw. wariant szpitalny) – opcja skierowana dla osób, które nie chcą latami czekać na wykonania koniecznego zabiegu,
 • wariant kompleksowy – pakiet będący połączeniem usług objętych wariantem ambulatoryjnym i szpitalnym.

Ubezpieczenie grupowe TU Zdrowie: przegląd wariantów

Jeśli poszukujesz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, warto zapoznać się z różnymi ofertami dostępnymi na rynku. Porównać ich zakresy i dopasować je do indywidualnych potrzeb. Podobnie jest z różnymi wariantami w ramach tego samego ubezpieczenia. TU Zdrowie oferuje cztery warianty, które znacząco różnią się zakresem świadczeń i gwarantowanych usług dodatkowych.

Niezależnie od wybranego wariantu, ubezpieczonemu przysługuje nielimitowana podstawowa opieka zdrowotna. W ramach świadczenia możemy korzystać z usług internisty, pediatry i lekarza rodzinnego. Dodatkowo, pakiet obejmuje także nielimitowane usługi pielęgniarskie w placówce.

W ramach każdego z czterech dostępnych pakietów, ubezpieczonemu przysługują profilaktyczne badania bez skierowania. Raz do roku może także wykonać ogólne badanie krwi, moczu, glukozy czy cytologię.

Dodatkowo, decydując się na wybór wariantu I, ubezpieczonemu przysługuje szeroki zakres podstawowych badań laboratoryjnych. Co ciekawe, żaden z pozostałych wariantów nie zapewnia tego w pakiecie. W zamian, wykupienie wariantu 2, wariantu 3 czy wariantu 4 gwarantuje usługi z zakresu ortopedii, w tym założenie gipsu, czy zmianę opatrunku.

Polisa Zdrowie Wariant 1: czy to się opłaca?

Wbrew pozorom, najtańszy wariant ubezpieczenia grupowego Zdrowie, oferuje dość szeroki wachlarz usług. Poza nielimitowanymi badaniami profilaktycznymi i laboratoryjnymi, ubezpieczony ma możliwość skorzystania z usług radiologa i przeprowadzenia m.in. RTG klatki piersiowej, RTG barków, stawów czy jamy brzusznej. Decydując się jednak na któryś z pozostałych wariantów, zakres tych usług jest oczywiście odpowiednio rozszerzony. Dość wyraźne różnice w zakresie badań dostępnych w kolejnych wariantach widać w przypadku pakietu badań USG – w ramach Wariantu 1 otrzymujemy jedynie możliwość bezpłatnego przeprowadzenia USG ginekologicznego, czy USG jamy brzusznej. Wszystkie inne rodzaje badań ultrasonograficznych dostępne są w pozostałych wariantach polisy Zdrowie.

Polisa Zdrowie: plusy i minusy

ZALETY:

 • możliwość umówienia wizyty bezpośrednio w placówce, za pośrednictwem całodobowej infolinii lub poprzez usługę on-line,
 • szeroki zakres podstawowych badań laboratoryjnych dostępnych w Wariancie 1,
 • 1300 placówek medycznych w kraju oraz możliwość otrzymania zwrotu kosztów usług zrealizowanych w placówkach spoza listy,
 • bezpłatne szczepienie przeciwko grypie oraz konsultacja kwalifikacyjna przed szczepieniem.

WADY:

 • okres obowiązywania umowy zostaje automatycznie przedłużony o kolejny rok, jeżeli umowa nie zostanie wcześniej pisemnie wypowiedziana,
 • brak podstawowych badań laboratoryjnych w wariancie 2, 3 i 4,
 • brak świadczeń stomatologicznych w Wariancie 1.

UWAGA:

Choć ubezpieczyciel deklaruje pełną odpowiedzialność za choroby istniejące przed przystąpieniem do ubezpieczenia i zapewnia o braku ankiet medycznych, w OWU znajdziemy zapis mówiący o tym, że towarzystwo może uzależnić zawarcie umowy od uzyskania dodatkowych informacji dotyczących stanu zdrowia i stylu życia osoby, która ma zostać objęta polisą.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pakietu prywatnej opieki zdrowotnej, sprawdź naszą ofertę TUTAJ. 

Podsumowanie

 1. TU Zdrowie w swojej ofercie posiada zarówno ubezpieczenie biznesowe dla grup oraz ubezpieczenie indywidualne.
 2. Wariant 1 polisy Zdrowie - w przeciwieństwie do pozostałych wariantów - gwarantuje szeroki zakres podstawowych badań laboratoryjnych.
 3. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta na rzecz osoby, która nie ukończyła 70. roku życia.
 4. W ramach ochrony ubezpieczeniowej, pacjentowi przysługują bezgotówkowe świadczenia medyczne lub świadczenia pieniężne.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
1 Comment
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu

płacę 2000 zł rocznie i nie ma terminu na gastroskopię którą mam w pakiecie