Assistance krótkoterminowe – kiedy się przyda?

Aktualizacja:
assistance-krotkoterminowe

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje teraz assistance krótkoterminowe, które jest idealnym połączeniem funkcjonalności i ceny. Co warto o nim wiedzieć? Czy warto z niego skorzystać?

Czym jest assistance krótkoterminowe?

Zacznijmy od tego, że jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie assistance ma być gwarancją asysty dla kierowcy w dowolnej sytuacji kryzysowej czy awaryjnej. Jeśli nie będziesz w stanie odpalić silnika zimą, czy też zabraknie Ci paliwa w terenie, którego zupełnie nie znasz, Twój ubezpieczyciel przy wykupie takiej opcji będzie zobowiązany do pomocy. W razie konieczności, będziesz mógł też liczyć na odholowanie samochodu (nawet do kilkuset kilometrów!), a także na możliwość wynajmu pojazdu zastępczego. Natomiast jeśli nie będziesz mógł kontynuować swojej podróży z różnych względów za granicą, otrzymasz pomoc przy organizacji noclegu w jednym z okolicznych hoteli. W grę może wchodzić także opieka nad dzieckiem czy zwierzęciem.

Assistance krótkoterminowe a assistance mini

Ważne też, by odróżniać mini assistance od assistance krótkoterminowego. Te pierwsze nie zagwarantuje Ci pełnego zakresu świadczeń. Ograniczenia mogą dotyczyć między innymi możliwej odległości holowania, inną maksymalną długość terminu naprawy czy ogólnego spisu usterek, które mogą zostać naprawione w ramach tego rodzaju umowy.

Assistance krótkoterminowe zapewni Ci natomiast pełen zakres usług, jednak wykupione zostanie w tym przypadku na ściśle określony w umowie czas, na przykład na 7 czy 14 dni. Zakres danych usług jest podstawową rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy okazji korzystania z porównywarki ofert poszczególnych ubezpieczycieli.

Assistance krótkoterminowe świetną opcją dla podróżnych?

Kiedy taki rodzaj ubezpieczenia może okazać się najbardziej potrzebny? Przede wszystkim przyda Ci się, gdy wyruszasz w podróż lub przemierzasz autem naprawdę sporo kilometrów. W sytuacji, gdy planujesz krótkie wakacje w Polsce lub za granicą i zamierzasz przemieszczać się samochodem, wtedy wykupienie assistance krótkoterminowego na cały czas trwania podróży wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Otrzymasz wtedy pomoc w sytuacji niespodziewanego wypadku w miejscu, którego nie znasz. Warto zainteresować się też pakietami Auto + Podróż oferowanymi przez niektórych ubezpieczycieli. Te przydadzą się z kolei osobom, które często podróżują. Tego rodzaju polisy oferują opiekę nie tylko nad samymi autami, ale też wieloma innymi, w tym prywatnymi, aspektami  wycieczek.

SPRAWDŹ: Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

W dzisiejszych czasach niesłychanie ważna jest też wygoda załatwiania tego typu spraw. Na szczęście w sieci znajdziesz mnóstwo ułatwień, które pozwolą Ci wybrać najbardziej dogodną dla Ciebie opcję dzięki porównywarkom cen. Gdy dokonasz już odpowiedniego wyboru, możesz od ręki wypełnić odpowiednie zaświadczenia, a konsultant danej firmy sam się z Tobą skontaktuje. Całą sprawę możesz właściwie załatwić w ciągu jednego dnia. Musisz jednak pamiętać, by pośpiech nie wygrał z rozsądkiem. Odpowiednie porównanie poszczególnych ofert pozwoli Ci nie tylko na najbardziej dogodny zakres ochrony, ale przede wszystkim na zaoszczędzenie często niemałej kwoty.

Podsumowanie

Ubezpieczenie assistance jest dodatkiem do tradycyjnego ubezpieczenia komunikacyjnego. Wielu kierowców nie wyobraża sobie bez niego podróżowania po Polsce. Co w sytuacji, gdy środki nie pozwalają nam na wykupienie go w pełnym zakresie, a oferta wydaje nam się ciekawa? Warto zapoznać się z assistance krótkoterminowym!


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments