Punkta

Ubezpieczyciel

Ubezpieczyciel czyli inaczej zakład ubezpieczeń, towarzystwo ubezpieczeniowe – to przedsiębiorstwo, które zobowiązuje się wypłacić Ci odszkodowanie w razie szkody. Jaka to może być szkoda, jakie odszkodowanie, w jakich sytuacjach – te kwestie określa umowa, którą podpisujesz z ubezpieczycielem. W Polsce zakład ubezpieczeń może działać tylko jako spółka akcyjna, towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych lub jako główny oddział zakładu ubezpieczeń z państwa spoza UE. Ubezpieczyciele zrzeszają się w Polskiej Izbie Ubezpieczeń a ich działalność kontroluje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

Ubezpieczyciel – rodzaje TU

Ubezpieczyciele tak jak inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą, zwykle specjalizują się w określonej formie ochrony, czyli ubezpieczenia. Część ubezpieczycieli stawia na bardzo rozpowszechnione produkty ubezpieczeniowe takie jak ubezpieczenia komunikacyjne, część ma w swojej ofercie wiele produktów, w tym ubezpieczenia nieruchomości, ubezpieczenia zdrowotne, ale część także decyduje się na ubezpieczenia mnie popularne: produkty dla firm, ubezpieczenia należności.

Ubezpieczyciel – jak wybrać, czym się kierować?

Jak wybrać najlepszego ubezpieczyciela? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W przypadku ubezpieczenia OC – najlepszy ubezpieczyciel, to najtańszy ubezpieczyciel –  polisa OC ma wszędzie taki sam zakres, więc należy kierować się najniższą ceną.

W przypadku innych ubezpieczeń np. ubezpieczenia turystycznego, ubezpieczenia AC, czy ubezpieczeń zdrowotnych, dobrze bardzo uważnie zapoznać się z OWU, a więc ogólnymi warunkami ubezpieczenia i sprawdzić informacje o ubezpieczycielu. Czy wpływają na niego skargi do Rzecznika Finansowego, jakie opinie o jego produktach i likwidacji szkód znajdziemy w internecie, w jaki sposób odbywa się zakup ubezpieczenia i późniejszy kontakt z ubezpieczycielem?

Zanim zdecydujesz, dokładnie porównaj różne oferty, tylko w ten sposób wybierzesz najlepszego ubezpieczyciela!