Warsztat autoryzowany

Aktualizacja:
warsztat autoryzowany

Warsztat autoryzowany, nazywany także Autoryzowaną Stacją Obsługi (ASO), to serwis wykonujący usługi naprawy lub konserwacji samochodów osobowych/motocykli, działający w systemie dystrybucji utworzonym przez dostawcę pojazdów.

Autoryzowane warsztaty samochodowe działają najczęściej w ramach sieci dealerskiej danego producenta. Dlatego też ASO z reguły mają wspólną siedzibę wraz z salonem sprzedaży. Tym, co wyróżnia serwisy autoryzowane od niezależnych, jest większy dostęp do specjalistycznych narzędzi, wykonywanie napraw według technologii producenta, a także z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych.

Niestety, wiąże się to z reguły z wyższym kosztem serwisowania, niż w przypadku serwisów niezależnych. Jednak jednym z warunków utrzymania gwarancji na samochód lub motocykl jest serwisowanie pojazdu właśnie w ASO.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
5 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
3 lat temu

Dzień dobry
Czy u was sprawdzę historię auta po numerze VIN
Pozdrawiam
Marian

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Marian

Dzień dobry, https://historiapojazdu.gov.pl/ – tutaj można sprawdzić historię pojazdu. My nie mamy takiej możliwości.

Szymek
Szymek
3 lat temu

Witam, mam pytanie dotyczące odszkodowania . Miałem stłuczke I ubezpieczyciel zanizyl odszkodowanie I potrzebuje takiego kosztorysu ile by kosztowały części w autoryzowanym serwisie . Jak mogę dostać taki kosztorys? Muszę wezwać jakiegoś rzeczoznawcę czy podjechać autem do takiego serwisu

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Szymek

Dzień dobry, można udać się w tej sprawie do ASO i poprosić o sporządzenie kosztorysu, oczywiście taka usługa jest odpłatna w przypadku kiedy nie decyduje się na naprawę w tym warsztacie.

Patrycja 2505
Patrycja 2505
1 rok temu

Witam a co zrobić gdy salon opla odmawia zrobienia takiego kosztorysu nawet odpłatnie gdzie się udać??? Dodam że bardzo zanizyli nam naprawę auta 7letniego