Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Kalkulator OC bez danych
Kalkulator OC bez podawania danych – czy to ma sens?

Marka i model samochodu, rok produkcji, liczba i rodzaj zabezpieczeń antykradzieżowych, historia ubezpieczeniowa właściciela, jego wiek, stan cywilny i wykonywany zawód. To niektóre z danych, jakie musisz podać w kalkulatorze OC online. Czy na pewno wszystkie są niezbędne? Czy kalkulacja OC bez podawania danych jest miarodajna? Sprawdźmy!

BMW X3 - wyposażenie, stylistyka, szczegóły
Ubezpieczenie OC BMW X3: SUV czy SAV?

Skoro SUV-y opanowały w ostatnich latach rynek motoryzacyjny, to nie sztuka kupić sobie SUV-a. Prawdziwa sztuka jeździć SAV-em. A co to za cudo? Jaką różnicę sprawia ta jedna litera? Otóż skrót oznaczający Sports Activity Vehicle nazywa auta, które łączą w sobie uniwersalny charakter SUV-a i cechy ekskluzywnego coupe. Takie właśnie auta tworzy koncern z Bawarii m.in. pod nazwą BMW X3.

Elektryczny Bolid Mas Wiejskich BMW i3
Ubezpieczenie OC BMW i3: elektryczny Bolid Mas Wiejskich

Kolejny model, który obala wszystkie fałszywe mity dotyczące BMW. Bolid Mas Wiejskich z przerobionym wydechem? Kierowca w niezobowiązującym stroju sportowym zwany potocznie dresem? Nie tym razem. Poznajmy niezwykły samochód elektryczny skonstruowany przez BMW, który ma oznaczenie i3 i przeznaczony jest dla użytkowników o wysokiej świadomości proekologicznej.

Honda Legend
Honda Legend ▷ ubezpieczenie OC, wady i zalety

A może by tak kupić limuzynę z wyższej półki? Niech ludzie zazdroszczą. Co w takim momencie przychodzi Polakom do głowy? Oczywiście samochód któregoś z niemieckich producentów. A może jednak warto iść pod prąd i zdecydować się na coś bardziej oryginalnego i egzotycznego na naszym rynku? Jedną z lepszych propozycji okazuje się wtedy Honda Legend.

Ubezpieczenie OC Kia
Kia Carnival ▷ ubezpieczenie OC, opinie, wady i zalety

Różnie bywa. Jedne koncerny tworzą model w przekonaniu, że jest on idealny, wypuszczają go na wszystkie rynki i niech sobie radzi. Inne firmy podchodzą do swoich produktów w przeciwny sposób - personalizują ofertę w zależności od specyfiki rynku. Tak właśnie do swoich samochodów podchodzi Kia Motors. Doskonałym tego przykładem jest historia vana tego koncernu, czyli Kii Carnival.

Toyota Celica
Toyota Celica ▷ ubezpieczenie OC sportowej bestii

Jeśli oczekujesz od auta funkcjonalności i uniwersalnego charakteru, Toyota Celica nie będzie dobrym wyborem, ponieważ ten model to wyłącznie czysta adrenalina. Japoński samochód sportowy był niegdyś obecny na wielu torach wyścigowych i wygrywał wszystko. Został wycofany z produkcji w 2005 roku, ale nadal budzi silne emocje. Młodzi ludzie, którzy chcą błysnąć w sportowym coupe, mogą to zrobić za niewielkie pieniądze.

Audi Q5
Audi Q5: ubezpieczenie OC, wyposażenie, opinie

Żadna szanująca się marka nie mogła zlekceważyć mody na SUV-y, która zaczęła się w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku. Również koncern Audi musiał jakoś zareagować. W związku z tym po kolei pojawiały się na rynku samochody serii Q. Wszystko zaczęło się od Q7 – ogromnego czołgu, potem zjechał z taśm drobniejszy Q5, a na końcu najmniejszy brat – Q3. Przyjrzymy się dziś tej środkowej propozycji od Audi.

Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle: ubezpieczenie OC legendy motoryzacji

Uwaga – jeśli nie lubisz zwracać na siebie uwagi, pod żadnym pretekstem nie kupuj tego samochodu! Dlaczego? Otóż jeśli jedziesz wesołym i kolorowym Volkswagenem Beetle, oglądają się za tobą absolutnie wszyscy. Na parkingu, na drodze, na ulicach kobiety patrzą z zachwytem, bo też chciałyby taki mieć. A mężczyźni dlatego, że jedziesz ożywioną na nowo legendą motoryzacji.

Audi A5
Audi A5

Audi A5 to model, na który decydują się najczęściej osoby w młodym wieku lub młode duchem i lubiące mocne doznania na drodze. Nic dziwnego – Audi A5 to samochód sportowy klasy Grand Tourer. Jaką opinię mają poszczególne generacje A5, ile kosztuje samochód oraz jego ubezpieczenie? Sprawdzamy w dzisiejszym artykule.

Toyota Verso
Toyota Verso – wyposażenie, opinie, ubezpieczenie OC

Dobra opinia jest bezcenna. Taką dobrą opinią od lat cieszy się marka Toyoty jako bezawaryjna, trwała i praktyczna. Dotyczy to oczywiście także Toyoty Verso. Może nie powala ona urodą, nie ekscytuje osiągami, ale doskonale służy rodzinie, dba o nią i daje poczucie bezpieczeństwa. Nie traci też na wartości. Z tymi wszystkimi zaletami i ugruntowaną reputacją Toyota Verso jest bardzo silnym graczem na rynku wtórnym.

Skoda Superb
Skoda Superb

Pojemny jak van, prowadzi się i wygląda jak limuzyna. Niby liftback, a sedan. Niby segment D, a jakby bardziej prestiżowy. Co to za samochód niedający się łatwo zaszufladkować? Chodzi oczywiście o auto Skoda Superb – duży i elegancki samochód od naszych południowych sąsiadów. Poznajmy bliżej ten popularny model auta. Sprawdźmy, ile kosztuje i jaka jest w tym przypadku cena ubezpieczenia OC.

Toyota Aygo
Toyota Aygo – zalety, wady, opinie, ubezpieczenie

Producenci tego modelu chyba czytali Trylogię i wzięli sobie do serca słynne życiowe motto naszego pułkownika Wołodyjowskiego: „Jak się nie będą ciebie bali, to się będą z ciebie śmiali”. Groźne „oblicze” najnowszej generacji Toyoty Aygo sprawia, że z drżeniem czekamy, aż usłyszymy spod maski charakterystyczny charczący oddech i słowa: „Luke, I’m your father”.