Punkta

Volvo V60. Skandynawska uroda

Szwed kojarzy się z wysokim, silnym, przystojnym blondynem, a Szwedka z piękną, smukłą blondynką. Tymczasem niespodzianka – do pewnego momentu uroda szwedzkich samochodów była co najmniej dyskusyjna. W latach 90-tych można było spotkać na naszych ulicach kanciaste Volvo 940 czy 850. Natychmiast odnosiło się wrażenie, że w Szwecji po prostu z masywnego bloku stali wycina się środek i tak powstają ich samochody. Pancerne, ale nudne i kanciaste. Na szczęście teraz samochody Volvo mogą pochwalić się nie tylko wieloma zaletami, ale i ciekawym wyglądem. Zachwyt budzi szczególnie nowy model V60, który został zaprezentowany w tym roku. Sportowe kombi o pięknej linii nawiązującej do coupe oraz srogim obliczu z przodu, jest pociągające i groźne jednocześnie. Szwedzi wykonali przy nim kawał dobrej roboty. Jednak wróćmy do pierwszej generacji V60, która była pierwowzorem tego genialnie wyglądającego auta.

Volvo V60. Szwedzki design

Pierwsza generacja V60 ujrzała światło dzienne w 2010 roku i została stworzona na zapożyczonej od Forda płycie podłogowej stosowanej między innymi w Mondeo. Jest to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 2011-2018. Co ciekawe, V60 to wersja kombi nieco wcześniejszego Volvo S60. Stylistycznie ma to być właśnie połączenie rodzinnego, sporego kombi z zadziornością coupe. Model ten zerwał jednoznacznie ze wspomnianą wcześniej monotonią starszych modeli firmy. Długa maska, łagodne linie oraz opadający ku tyłowi dach nadają pojazdowi jednocześnie elegancji i stylu. W 2013 roku model przeszedł delikatną metamorfozę.

Pojawiła się wersja hybrydowa, po face liftingu zmieniono mu przednie reflektory, grill, zderzaki i alufelgi. Z kolei wersja R-Design otrzymała bardziej drapieżną stylizację i obniżone zawieszenie. W ten sposób zadbany i silny Szwed podbija serca miłośników motoryzacji.

Volvo V60. Szwedzka pedanteria

Wnętrze jest bardzo charakterystyczne. W nowej wersji V60 diametralnie je zmieniono, ale pierwsza generacja jest urządzona po szwedzku. Akurat tu pojawia się typowa szwedzka pedanteria i praktyczne podejście do życia. Przycisków do sterowania większością rzeczy dostępnych w samochodzie nie musimy szukać dookoła, lecz są one umiejscowione na centralnym panelu. Mimo iż przyciski mogłyby być większe, to wszystko jest dobrze usytuowane i jednocześnie czytelne. Małe rozczarowanie może stanowić bagażnik. Przecież to kombi, a jego pojemność bez składania tylnych siedzeń wynosi 430 litrów. Zdecydowanie przydałoby się więcej, żeby do niego sprawnie zapakować meble z Ikei. Za to fotele z przodu zapewniają dobre trzymanie boczne i długi podróże nie będą dla nas męczące.

Volvo V60. Szwedzki stół

Co do ilości dostępnych jednostek napędowych to warto podkreślić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwości mamy tu mnóstwo – prawdziwy szwedzki stół zarówno wśród jednostek benzynowych jak i wysokoprężnych. Oba rodzaje silników zaczynają się od pojemności 1,6 l. Jednostka benzynowa sięga pojemności prawie 3 l i ma moc 351 KM, natomiast możliwości diesla kończą się na 2,4 l i mocy 215 KM. Tak czy owak jest siła, ale i oszczędność, ponieważ silniki wysokoprężne palą od 4,3 do 4,9 l na 100 km. Oczywiście inaczej jest w benzynie, bo tu zużycie zaczyna się od 6,6 l, ale za to prawie 3-litrowy silnik to prawdziwy pies na benzynę.

Volvo V60. Wady i zalety Szweda

Z opinii użytkowników, którzy chwalą samochód za właściwości jezdne, wynika, że minusami auta są usterki związane z elektroniką. Czasem bez powodu lubi się zaświecić jakaś kontrolka. Zazwyczaj usterki kończą się wizytą w ASO, dlatego też przy użytkowaniu tego modelu trzeba liczyć się z kosztami serwisowania. Czasem również lubią bez powodu urwać się klamki bagażnika. Jednakże poważnych usterek nie jest wiele. Plusami natomiast na pewno będą zarówno poziom bezpieczeństwa wszystkich podróżnych, jak i wyciszenie całego pojazdu.
Jeżeli ktoś poszukuje elegancko wyglądającego kombi, liczy się dla niego zarówno bezpieczeństwo jak i komfort podróżowania oraz nie będzie zaniedbywać przeglądów i serwisu samochodu, to taki kierowca będzie mógł długo cieszyć się swoim szwedzkim motoryzacyjnym rarytasem.

Volvo V60. Najtańsze ubezpieczenie OC

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia OC dla Volvo V60 z silnikiem benzynowym 1.6 z 2011 roku? W naszej porównywarce cen. Zanim zagotuje się woda na kawę, na twoim monitorze wyświetli się kilkanaście ofert ubezpieczenia OC. Wybierz najtańsze, według ustawy każdy ubezpieczyciel ma obowiązek oferować to samo, więc po co przepłacać?

Volvo V60. Najtańsze ubezpieczenie OC dla doświadczonego kierowcy

Poniższe kalkulacje ubezpieczenia OC pochodzą z naszej porównywarki cen. Oto nasz doświadczony kierowca, ojciec dwójki dzieci, posiadacz prawa jazdy od 17 lat. Bezszkodową jazdą zasłużył na 60% zniżki. Jego samochód to Volvo V60 z silnikiem benzynowym 1.6 z 2011 roku. Zobaczcie poniżej, co proponują mu ubezpieczyciele. Skąd takie różnice między poszczególnymi miastami w Polsce? W niektórych miastach wypadki zdarzają się częściej niż w innych, zatem ich mieszkańcy płacą wyższe stawki OC.

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Gorzów Wlkp 489 zł AXA Direct
Kielce 459 zł Link4
Lublin 479 zł AXA Direct
Tarnów 476 zł Link4

Inne propozycje ubezpieczenia OC Volvo V60 dla doświadczonego kierowcy z Gorzowa Wielkopolskiego:

Pozostałe oferty ubezpieczenia OC Volvo V60 dla doświadczonego kierowcy z Kielc:

Volvo V60. Najtańsze ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

Młody kierowca, choćby na klęczkach zaklinał ubezpieczyciela i ślubował, że będzie jeździł ostrożnie, jakby codziennie wiózł kopę jaj i kobietę w ciąży, i tak zapłaci wysoką stawkę OC. Zwykle jest to drugie tyle, co w przypadku doświadczonego kierowcy. Statystyki są nieubłagane: to młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków. Nasz młody kierowca ma prawo jazdy od 4 lat i wypracował sobie 20% zniżki na OC. Pojeździ dłużej, dostanie większą zniżkę. Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Volvo V60 z silnikiem benzynowym 1.6 z 2011 roku?

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Gorzów Wlkp 1245 zł Link4
Kielce 1099 zł Link4
Lublin 1176 zł Link4
Tarnów 911 zł AXA Direct

Inne oferty ubezpieczenia OC Volvo V60 dla młodego kierowcy z Lublina:

Inne oferty ubezpieczenia OC Volvo V60 dla młodego kierowcy z Tarnowa:

Sprawdź OC dla Twojego VOLVO!