Darmowe dodatki do OC – na co możesz liczyć, kupując ubezpieczenie pojazdu?

Aktualizacja:
darmowe dodatki do oc

Polisa OC ma wszędzie taki sam zakres, ale towarzystwa rywalizują nie tylko ceną, ale także darmowymi dodatkami. Możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również zyskać dodatkowe funkcje – i to całkiem za darmo. Jakie? Sprawdź szczegóły!

Kupiłeś nowe auto, a może właśnie kończy się ważność Twojego obecnego ubezpieczenia samochodu? Jeśli szukasz dobrej polisy OC, to koniecznie sprawdź, co obecnie oferują ubezpieczyciele. Porównaj i zobacz na własne oczy, ile możesz oszczędzić oraz co możesz dodatkowo zyskać. Przypominamy, że zakres polisy OC jest zawsze taki sam, ponieważ określa go ustawa. Jednak ubezpieczyciele rywalizują nie tylko ceną. Czasem oferują również darmowe dodatki do OC, które są warte uwagi. Co możesz zyskać? Co warto mieć, a czym lepiej nie zawracać sobie głowy?

Darmowe dodatki do OC – jakie?

Gratisy, bonusy czy świetne promocje, to obecnie chwyt marketingowy wielu firm, nie tylko tych oferujących zakup ubezpieczenia. Zawsze warto mieć trzeźwy umysł i porównywać przede wszystkim wysokość samych składek OC, a nie tylko patrzeć na darmowe gifty. Wśród bezpłatnych dodatków do OC najczęściej znajdują się:

 • Assistance – zapewnia szybką pomoc w trudnych sytuacjach na drodze, np. wypadku, kolizji czy kradzieży. Z pomocy ubezpieczyciela możesz zazwyczaj korzystać przez całą dobę i przez cały rok. W zależności od pakietu i oferty ubezpieczyciela, możesz wybrać usługi takie jak:– usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku,– holowanie pojazdu,– organizacja samochodu zastępczego,

  – ubezpieczenie bagażu samochodu osobowego.
  – informacja i pomoc prawna.

 • Zielona karta – będzie Ci niezbędna, jeśli często podróżujesz za granicę. Jest to międzynarodowy certyfikat ubezpieczeniowy świadczący o tym, że jesteś posiadaczem ważnej polisy OC. Zielona Karta jest niezbędna podczas wjazdu do Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroka, Mołdawii, Rosji, Tunezji, Turcji oraz Ukrainy, większość towarzystw ma ten dodatek w standardzie.
 • BLS – system Bezpośredniej Likwidacji Szkód pozwalający na zgłoszenie szkody do swojego ubezpieczyciela. Dzięki temu wypłata odszkodowania i naprawa zniszczonego samochodu będzie leżała po stronie towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym Ty, jako poszkodowany, masz wykupione OC. System ten funkcjonuje w Polsce od 2015 roku.

Z tych dodatków najbardziej przydaje się assistance –  jeśli więc masz dwie polisy do wyboru praktycznie w tej samej cenie, warto wziąć taką, która assistance posiada. Dobrze też przed wyborem zapoznać się z jego zakresem, bo bywa bardzo okrojony.

Darmowe dodatki do OC – porównanie ofert ubezpieczycieli

 • Allianz dodatki do OC
  Wraz z ubezpieczeniem OC zyskasz pakiet usług assistance Assistance Mini, który zapewnia:holowanie do 150 km, usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku do 500 zł, telefoniczną pomoc prawną oraz informacyjną Concierge – osobisty asystent i Zieloną Kartę.Usługi dostępne są na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej, a także w Andorze, Giblartarze, Islandii, Lichtensteinie, Monako,Norwegii, San Marino, Serbii, Szwajcarii, Wyspach Normandzkich, Wyspach Man oraz Wyspach Owczych.
 • Aviva (obecnie Allianz) dodatki do OC
  Kupując OC z Avivy (obecnie Allianz), zyskasz takie usługi jak:Zieloną Kartę, assistance – holowanie auta do 100 km, holowanie auta po uszkodzeniu szyby czołowej, transport osób ubezpieczonych z miejsca wypadku do miejsca holowania pojazdu, samochód zastępczy na maks. trzy dni, pomoc w sytuacji uszkodzonej opony lub koła.Ubezpieczenie działa na terenie Polski i całej Europy z wyłączeniem Rosji.
 • AXA Direct dodatki do OC
  AXA oferuje darmowe dodatki do OC:Zieloną Kartę, Mini Assistance obejmujące holowanie pojazdu do 75 km, naprawę pojazdu na miejscu wypadku bez limitu cenowego, holowanie lub transport kierowcy i osoby trzeciej z miejsca wypadku oddalonego powyżej 25 km od miejsca zamieszkania, opiekę nad zwierzęciem domowym i jego leczenie do 1 000 zł, przewóz zwierzęcia do 400 zł oraz pomoc informacyjną.Polisa obejmuje zdarzenia powstałe na terenie Polski.
 • Generali dodatki do OC
  Decydując się na OC od Generali, otrzymasz dodatkowo:Zieloną Kartę, ubezpieczenie bagażu samochodu osobowego do 2 000 zł (za symboliczną złotówkę), holowanie pojazdu do 100 km oraz samochód zastępczy na maks. trzy dni.Polisa obejmuje zdarzenia powstałe na terenie Polski.Generali oferuje też nietypowy dodatek,  zniżkę na paliwo: 150 zł zaoszczędzi na tankowaniu kierowca, który kupi ubezpieczenie OC lub AC w Generali, dzięki współpracy Generali z Circle K w ramach Programu Rabatowego dla Klientów Generali.

   

  Na 268 stacjach Circle K w całej Polsce Klienci Generali, którzy posiadają aktywną polisę OC lub AC, otrzymają zniżki na paliwo: 10 gr/l w przypadku oleju napędowego miles® diesel, benzyny miles® 95 i SupraGas oraz 15 gr/l jeśli chodzi o olej napędowy milesPLUS® diesel, benzynę milesPLUS® 98 i milesPLUS® 95. Dodatkowo będą mogli skorzystać z 20% rabatu na dowolne programy myjni samochodowych na stacjach Circle K.

 • Gothaer dodatki do OC
  Assistance podstawowy, gwarantowany przez Gothaer, to:omoc w razie wypadku obejmująca: naprawę auta na miejscu wypadku do 400 zł, holowanie do 135 km w Polsce oraz do 75 km za granicą, samochód zastępczy na 24 godziny, pomoc informacyjną oraz pomoc dla zwierząt domowych – leczenie do 1 000 zł, opieka na maks. siedem dni oraz przewóz do najbliższej lecznicy.Ubezpieczenie obejmuje Polskę i kraje Europy z wyłączeniem wynajmu auta zastępczego i pomocy dla zwierząt.
 • Proamad dodatki do OC
  Kolejny ubezpieczyciel, Proama, oferuje ubezpieczenie Assistance, które obejmuje:naprawę samochodu na miejscu wypadku do kwoty 300 zł, holowanie auta do 100 km, holowanie pojazdu osoby poszkodowanej, pomoc informacyjną – osobistego doradcę oraz Zieloną Kartę.Ubezpieczenie działa tylko na terenie Polski.
 • PZU dodatki do OC
  Wybierając OC w PZU, możesz liczyć na Assistance Komfort, które da Ci takie usługi jak:naprawa auta na miejscu wypadku bez limitu cenowego, holowanie do 150 km, pomoc informacyjną, parking na maks. trzy dni oraz Zieloną Kartę.Ubezpieczenie obejmuje terytorium Polski.
 • Uniqa
  Mini Assistance w Uniqa to:naprawa pojazdu na miejscu wypadku do 100 euro, holowanie pojazdu do 50 km, pomoc informacyjną, zakwaterowanie w hotelu na maks. trzy dni w sytuacji unieruchomieniu auta lub zapewnienie organizacji dalszej podróży, parking do 50 euro.Polisa obejmuje zdarzenia powstałe na terytorium Polski.
 • Warta
  W Warcie możesz liczyć na Assistance standard, który zapewni Ci:holowanie pojazdu do 100 km, pomoc informacyjną, ochronę zniżek po powstałej szkodzie (w pierwszym roku obowiązywania polisy dla szkód o wartości maks. do 5 000 zł.)Ubezpieczeniem objęte są zdarzenia mające miejsce w Polsce.

Pamiętaj jednak, że to wysokość składki OC odgrywa znaczącą rolę. Dlatego też przed wyborem tej jednej, najlepszej polisy, nie zapomnij porównać cen, korzystając z porównywarki cen OC.

Powodzenia!

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Podsumowanie

 1. Ubezpieczenie OC ma wszędzie taki sam zakres, ale zdarza się, że towarzystwa rywalizują o klienta nie tylko ceną
 2. Darmowe dodatki do OC oferuje większość TU
 3. Zwykle są to pakiety Assistance, Zielona Karta, ale zdarzają się też np. zniżki na paliwo
 4. Wybierając OC należy kierować się przede wszystkim ceną, ale jeśli mamy do wyboru dwie polisy o prawie identycznej składce, warto przyjrzeć się bonusom, które są oferowane i rozważyć wybór takich, które mogą nam się przydać

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments