7 najlepszych hosteli – gdzie warto pojechać?

Aktualizacja:
najlepsze-hostele

Serwis hostelworld.com po raz kolejny przyznał Hoscary – nagrody dla najlepszych hosteli. Podstawą ich przyznawania są opinie klientów, którzy odwiedzili hostele w ciągu ostatniego roku. Tym razem do konkursu stanęło 35 tys. hosteli ze 170 krajów (również z Polski). Gdzie, zdaniem ponad miliona obiektywnych turystów, warto się zatrzymać? Jakie są relacje ceny do komfortu? Sprawdzamy!

Hostel to świetna alternatywa dla drogiego hotelu czy apartamentu. Dzięki takim miejscom można zwiedzić cały świat, łącząc rezerwacje w hostelach z tanimi lotami. Nic dziwnego więc, że przyznawane co roku Hoscary budzą w branży tyle emocji. Opinie gości są obiektywne, jest ich całe mnóstwo, więc naprawdę można się na nich oprzeć, wybierając nocleg. Hoscary przyznawane są w kilku kategoriach głównych oraz w kilku pobocznych. Gdzie są najlepsze hostele?

To zależy od kategorii. Nagrody przyznano w nastepujących:

– najlepszy mały hostel (do 75 miejsc noclegowych)

– najlepszy średni hostel (od 76 do 150 miejsc noclegowych)

– najlepszy duży hostel (od 151 do 350 łóżek)

– najlepszy hostel XL (powyżej 351 miejsc noclegowych)

– hostel najlepszy dla grup

– hostel z najlepszą atmosferą

– hostel z najlepszą obsługą

  1. NAJLEPSZY MAŁY HOSTEL

W tym roku Hoscara zdobył Sungate One, położony w centrum Madrytu. Malutki obiekt goście docenili właśnie za świetną lokalizację, doskonałą atmosferę i… dobrze wyposażoną kuchnię. Koszt pobytu? To powinien być kolejny z atutów – koszt noclegu w pięcioosobowym pokoju to ok. 100 złotych.

Fot. Hostelworld.com

  1. NAJLEPSZY ŚREDNI HOSTEL

Miłośników rosyjskiej gościnności i przepychu ucieszy wiadomość, że pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył hostel Soul Kitchen, mieszczący się w Sankt Petersburgu. To nie pierwszy raz, kiedy ten obiekt znajduje się w czołówce, od lat jest ulubieńcem turystów. Atuty Soul Kitchen? Doskonała lokalizacja w cudownej petersburskiej kamienicy, świetny design i bardzo dobra obsługa (to dzięki niej przekonasz się, co to znaczy rosyjska gościnność) Cena? Zaskoczenie – miejsce w wieloosobowym pokoju to koszt ok.. 40-50 zł.

Fot. Hostelworld.com

  1. NAJLEPSZY DUŻY HOSTEL

Najlepszym dużym hostelem z Europy został, uplasowany na trzecim miejscu ogólnego zestawienia Ostello Bello Grande z Mediolanu. To kolejny „weteran” Hoscarów. Goście docenili go po raz kolejny za doskonałą lokalizację, świetną obsługę i… czystość na najwyższym poziomie. Cena za noc w wieloosobowym pokoju w Ostello Bello Grande to ok.120 złotych. W cenę wliczone jest śniadanie.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Star Hostel Taipei Main Station. Goście zwracali szczególną uwagę na doskonałą lokalizację hotelu. Koszt jednego noclegu w pokoju wieloosobowym to ok. 70 złotych.

Fot. Hostelworld.com

  1. NAJLEPSZY HOSTEL XL

XL to już naprawdę duże obiekty. Najlepszym hotelem w tej kategorii został Lub D Phuket Patong z tajlandzkiego miasta Phuket. Koszt noclegu w dużym pokoju to ok. 65 złotych. Ciekawostka – goście mają tu do dyspozycji basen oraz… ring bokserski.

Z europejskich hosteli XL najwyżej uplasował się hostel Plus Berlin (z Berlina oczywiście) – zajął ósme miejsce. I znów dla turystów oceniających obiekt najistotniejsze były: świetna lokalizacja, perfekcyjna czystość i doskonała obsługa. Cena za nocleg w czteroosobowym pokoju to ok. 70 złotych.

Fot. Hostelworld.com

  1. HOSTELEM Z NAJLEPSZĄ OBSŁUGĄ

    …został słoweński Jazz Hostel&Apartments w Bled. Trochę oldchoolowe miejsce, ale z drugiej strony… Miejsce w sześcioosobowym pokoju to koszt ok. 60 złotych za noc.

  2. HOSTEL Z NAJLEPSZĄ ATMOSFERĄ ..

znajduje się we Włoszech. To 5 Terre Backpackers w Cinque Terre. Koszt noclegu w czteroosobowym pokoju to ok. 120 złotych. Atuty tego miejsca? Oczywiście lokalizacja, czystość i świetna obsługa.

Fot. Hostelworld. com

  1. NAJLEPSZYM HOSTELEM DLA GRUP został ClinkNOORD w Amsterdamie.

To miejsce polecane jest tym, którzy lubią podróżować z rodziną i przyjaciółmi. Świetna lokalizacja, dobrze wyposażona kuchnia, duże pokoje (ale też mniejsze prywatne). Ceny – ok. 200 zł za nocleg w wieloosobowym pokoju.

  1. NAJLEPSZY POLSKI HOSTEL w zestawieniu hostelworld.com to Greg&Tom Hostel w Krakowie

Goście docenili świetną lokalizację (niedaleko centrum i dworca), dobrą obsługę i niskie ceny (50 złotych za noc w wieloosobowym pokoju).

Wyjeżdżasz w podróż? Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym!

Planując podróż pomyśl nie tylko o noclegu, ale także o własnym bezpieczeństwie. W przypadku podróży po Europie, a tym bardziej poza jej granicami musimy posiadać kompleksowe zabezpieczenie w przypadku choroby, wypadku czy innych nieprzewidzianych okoliczności. Takie ubezpieczenie kupisz już od kilku złotych za dzień ochrony. Aby skalkulować składkę i dokonać zakupu, przejdź teraz na stronę naszego kalkulatora, lub zadzwoń!

Przeczytaj również:

Dlaczego EKUZ to za mało? 

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne? 

Uważaj na ubezpieczenie z biura podróży!Możesz wrócić z koszmarnym długiem! 

 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments