Punkta

Hostel to świetna alternatywa dla drogiego hotelu czy apartamentu. Dzięki takim miejscom można zwiedzić cały świat, łącząc rezerwacje w hostelach z tanimi lotami. Nic dziwnego więc, że przyznawane co roku Hoscary budzą w branży tyle emocji. Opinie gości są obiektywne, jest ich całe mnóstwo, więc naprawdę można się na nich oprzeć, wybierając nocleg. Hoscary przyznawane są w kilku kategoriach głównych oraz w kilku pobocznych. Gdzie są najlepsze hostele?

To zależy od kategorii. Nagrody przyznano w nastepujących:

– najlepszy mały hostel (do 75 miejsc noclegowych)

– najlepszy średni hostel (od 76 do 150 miejsc noclegowych)

– najlepszy duży hostel (od 151 do 350 łóżek)

– najlepszy hostel XL (powyżej 351 miejsc noclegowych)

– hostel najlepszy dla grup

– hostel z najlepszą atmosferą

– hostel z najlepszą obsługą

  1. NAJLEPSZY MAŁY HOSTEL

W tym roku Hoscara zdobył Sungate One, położony w centrum Madrytu. Malutki obiekt goście docenili właśnie za świetną lokalizację, doskonałą atmosferę i… dobrze wyposażoną kuchnię. Koszt pobytu? To powinien być kolejny z atutów – koszt noclegu w pięcioosobowym pokoju to ok. 100 złotych.

Fot. Hostelworld.com

  1. NAJLEPSZY ŚREDNI HOSTEL

Miłośników rosyjskiej gościnności i przepychu ucieszy wiadomość, że pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył hostel Soul Kitchen, mieszczący się w Sankt Petersburgu. To nie pierwszy raz, kiedy ten obiekt znajduje się w czołówce, od lat jest ulubieńcem turystów. Atuty Soul Kitchen? Doskonała lokalizacja w cudownej petersburskiej kamienicy, świetny design i bardzo dobra obsługa (to dzięki niej przekonasz się, co to znaczy rosyjska gościnność) Cena? Zaskoczenie – miejsce w wieloosobowym pokoju to koszt ok.. 40-50 zł.

Fot. Hostelworld.com

  1. NAJLEPSZY DUŻY HOSTEL

Najlepszym dużym hostelem z Europy został, uplasowany na trzecim miejscu ogólnego zestawienia Ostello Bello Grande z Mediolanu. To kolejny „weteran” Hoscarów. Goście docenili go po raz kolejny za doskonałą lokalizację, świetną obsługę i… czystość na najwyższym poziomie. Cena za noc w wieloosobowym pokoju w Ostello Bello Grande to ok.120 złotych. W cenę wliczone jest śniadanie.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Star Hostel Taipei Main Station. Goście zwracali szczególną uwagę na doskonałą lokalizację hotelu. Koszt jednego noclegu w pokoju wieloosobowym to ok. 70 złotych.

Fot. Hostelworld.com

  1. NAJLEPSZY HOSTEL XL

XL to już naprawdę duże obiekty. Najlepszym hotelem w tej kategorii został Lub D Phuket Patong z tajlandzkiego miasta Phuket. Koszt noclegu w dużym pokoju to ok. 65 złotych. Ciekawostka – goście mają tu do dyspozycji basen oraz… ring bokserski.

Z europejskich hosteli XL najwyżej uplasował się hostel Plus Berlin (z Berlina oczywiście) – zajął ósme miejsce. I znów dla turystów oceniających obiekt najistotniejsze były: świetna lokalizacja, perfekcyjna czystość i doskonała obsługa. Cena za nocleg w czteroosobowym pokoju to ok. 70 złotych.

Fot. Hostelworld.com

  1. HOSTELEM Z NAJLEPSZĄ OBSŁUGĄ

    …został słoweński Jazz Hostel&Apartments w Bled. Trochę oldchoolowe miejsce, ale z drugiej strony… Miejsce w sześcioosobowym pokoju to koszt ok. 60 złotych za noc.

  2. HOSTEL Z NAJLEPSZĄ ATMOSFERĄ ..

znajduje się we Włoszech. To 5 Terre Backpackers w Cinque Terre. Koszt noclegu w czteroosobowym pokoju to ok. 120 złotych. Atuty tego miejsca? Oczywiście lokalizacja, czystość i świetna obsługa.

Fot. Hostelworld. com

  1. NAJLEPSZYM HOSTELEM DLA GRUP został ClinkNOORD w Amsterdamie.

To miejsce polecane jest tym, którzy lubią podróżować z rodziną i przyjaciółmi. Świetna lokalizacja, dobrze wyposażona kuchnia, duże pokoje (ale też mniejsze prywatne). Ceny – ok. 200 zł za nocleg w wieloosobowym pokoju.

  1. NAJLEPSZY POLSKI HOSTEL w zestawieniu hostelworld.com to Greg&Tom Hostel w Krakowie

Goście docenili świetną lokalizację (niedaleko centrum i dworca), dobrą obsługę i niskie ceny (50 złotych za noc w wieloosobowym pokoju).

Wyjeżdżasz w podróż? Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym!

Planując podróż pomyśl nie tylko o noclegu, ale także o własnym bezpieczeństwie. W przypadku podróży po Europie, a tym bardziej poza jej granicami musimy posiadać kompleksowe zabezpieczenie w przypadku choroby, wypadku czy innych nieprzewidzianych okoliczności. Takie ubezpieczenie kupisz już od kilku złotych za dzień ochrony. Aby skalkulować składkę i dokonać zakupu, przejdź teraz na stronę naszego kalkulatora, lub zadzwoń!

Przeczytaj również:

Dlaczego EKUZ to za mało? 

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne? 

Uważaj na ubezpieczenie z biura podróży!Możesz wrócić z koszmarnym długiem!