Rezerwacja wymarzonego domku za pomocą kilku kliknięć? Oferty krótkoterminowego wynajmu nieruchomości z całego świata w jednej aplikacji? Sprawdź, czym jest i ile kosztuje korzystanie z Airbnb! Czy wynajem Airbnb się opłaca? Jak to wygląda w Polsce?
Lubisz podróżować, lecz nie przepadasz za rezerwacją i przebywaniem w hotelach? Teraz możesz czuć się swobodnie i korzystać z wynajmu krótkoterminowego wybranych nieruchomości w Polsce i na świecie, dzięki serwisowi Airbnb. Co to takiego?
Airbnb – co to takiego?
Airbnb to serwis internetowy oraz aplikacja mobilna, za pomocą której możesz zarezerwować swój nocleg podczas pobytu prywatnego lub służbowego. Został stworzony przez amerykańską firmę specjalizującą się pośrednictwem na rynku usług brokerskich.
Z serwisu możesz korzystać na dwa sposoby, jako:
- gospodarz budynku, udostępniając swój dom/ mieszkanie/ pokój osobom chcącym skorzystać z Twojej oferty,
- gość – jeśli to Ty szukasz zakwaterowania w wybranym mieście w Polsce lub na świecie.
Możesz się zdecydować na wynajem całej nieruchomości lub jej części, czyli np. jednego pokoju czy jednego piętra. W serwisie nie znajdziesz hoteli, ale oferty od osób prywatnych.
Czytaj także: Kamery samochodowe – sposób na piratów i poprawę bezpieczeństwa?
W jakich państwach można znaleźć nocleg przez Airbnb?
Obecnie oferta Airbnb jest naprawdę bogata i każdy może znaleźć taką dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości finansowych. W serwisie znajdziesz zakwaterowania w 191 krajach na całym świecie (w ponad 100 000 miastach), mając do wyboru ponad 6 000 000 ofert! Airbnb funkcjonuje w Polsce oraz np. w Hiszpanii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii, Australii, Wielkiej Brytanii, Indonezji, a nawet na małych wyspach czy Alasce!
Czytaj także: Wynajem auta za granicą – czy to się opłaca i co warto wiedzieć?
Airbnb – jaka jest cena za osobę?
Cena wynajmu na Airbnb jest uzależniona od kilku czynników. Ceny są jednak mocno konkurencyjne w stosunku do hoteli dostępnych na rynku. Na całkowity koszt rezerwacji za pośrednictwem serwisu Airbnb składają się następujące opłaty:
- cena za dobę ustalona przez gospodarza budynku,
- opłata serwisowa Airbnb – usprawniająca działanie serwisu,
- za dodatkowych gości – jeśli liczba gości jest wyższa niż limit widniejący w danej ofercie,
- dodatkowa opłata za sprzątanie – pobierana przez niektórych gospodarzy,
- depozyt – wymagany przez niektórych właścicieli nieruchomości,
- podatek VAT/ GST/ JCT – pobierany od gości z niektórych krajów,
- podatki lokalne – dodatkowa opłata pobierana w zależności od lokalizacji oferty.
Sprawdziliśmy, jaki jest koszt noclegu w terminie 20-21 marca 2020 roku w centrum Warszawy. Wynajem 2-osobowego pokoju ze współdzieloną łazienką w centrum miasta to koszt mniej więcej 100 złotych za noc. Bardziej opłacalny wydaje się jednak wynajem prywatnego apartamentu dla 4 osób w cenie niespełna 200 złotych.
Czytaj także: Umowa darowizny pojazdu. Pobierz formularz
Jak korzystać z Airbnb?
Korzystanie z serwisu jest dziecinnie proste! Co należy zrobić, by zabukować wybraną ofertę? Po pierwsze, musisz się zarejestrować i uzupełnić swój profil, podając wszystkie niezbędne dane. Następnie wybierz interesującą Cię ofertę. W wyszukiwarkę wpisz destynację, wybierz termin podróży oraz liczbę gości. Zapoznaj się z opłatami.
Po trzecie, zarezerwuj miejsce na swój pobyt. Możesz skorzystać z kilku rodzajów rezerwacji:
- rezerwacja natychmiastowa, która umożliwia natychmiastowe zamówienie danej nieruchomości bez potwierdzenia przez gospodarza,
- prośba o rezerwację – oferta wymaga zatwierdzenie bukingu przez gospodarza.
Po czwarte, opłać swoją rezerwację. W zależności od wymagań gospodarza, płatność może zostać pobrana z Twojej karty kredytowej, debetowej lub przedpłaconej (Visa, MasterCard, Amex, Discover i JCB), albo możesz jej dokonać przez platformy i usługi takie jak np. PayPal, Apple Pay, PayU (w niektórych krajach) czy Google Wallet (również dostępny tylko w niektórych krajach).
Opłata za nocleg może zostać pobrana jednorazowo lub rozłożona na raty. Całość odbywa się bezgotówkowo i wyłącznie przez platformę Airbnb. Nie zgadzaj się na płatność „do ręki” podczas przyjazdu!
Czytaj także: Umowa zamiany samochodu. Pobierz formularz
Airbnb – dobry sposób na wynajem krótkoterminowy?
Czy warto korzystać z serisu Airbnb? Oczywiście! Dzięki platformie, możesz kontaktować się z gospodarzem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania, a cały zakup rezerwacji odbędzie się bezgotówkowo. Airbnb to konkurencyjne ceny w stosunku do hoteli. W serwisie znajdziesz bardzo duży wybór miejsc noclegowych na całym świecie. Zdecydowanym plusem jest możliwość wynajmu nieruchomości tylko i wyłącznie do własnej dyspozycji. Skorzystaj z serwisu i znajdź swoje wymarzone lokum!
Czytaj także: Najlepsze aplikacje dla kierowców, czyli co nam pomaga w podróży
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Czy wiesz, że w Polsce 17-latkowie mogli legalnie prowadzić samochód? Było to możliwe aż do 2003 roku, kiedy to wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy kategorii B został podniesiony do 18 lat. Teraz jednak, po niemal dwóch dekadach, Ministerstwo Infrastruktury rozważa ponowne obniżenie tej granicy.
Październik to pora, gdy w Polsce coraz bardziej daje się odczuć nadejście jesieni. Spadające liście, krótsze dni i chłodniejsze temperatury skłaniają do poszukiwania cieplejszych miejsc na odpoczynek. Jeśli planujesz jesienne wakacje, koniecznie sprawdź, gdzie warto się wybrać.
Internet jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli coraz częściej doświadczają negatywnych zjawisk, takich jak hejt online. Niestety problem ten narasta, a jego konsekwencje mogą być poważne – od uszczerbku na zdrowiu psychicznym po straty finansowe. Firmy ubezpieczeniowe dostrzegają tę potrzebę i odpowiadają na nią, wprowadzając ubezpieczenie od hejtu.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.