LUX MED - czy warto w nim wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Aktualizacja:
prywatne ubezpieczenie

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zyskują w Polsce coraz większą popularność. Przyczyną jest przede wszystkim zła kondycja państwowej służby zdrowia. Pacjenci narzekają na zbyt długie oczekiwanie na wizytę, niedogodne godziny przyjęć, złe traktowanie przez lekarzy oraz konieczność odbycia kilku wizyt, żeby coś załatwić. Sprawdzamy, czy warto wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne w LUX MED.

Od 2012 do 2015 roku liczba osób ubezpieczonych prywatnie wzrosła z 707 902  do 1 432 000. Coraz więcej osób interesuje się więc tym, w których placówkach i jak można wykupić prywatne pakiety. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze, na co zwrócić uwagę. Omawiamy konkretne placówki.

LUX MED na polskim rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Na swojej stronie internetowej LUX MED chwali się mianem lidera prywatnych usług medycznych w Polsce. Firma działa od ponad dwudziestu lat.

Nie należy jednak do tych informacji podchodzić bezkrytycznie. Jeżeli planujesz wykupić ubezpieczenie zdrowotne, powinieneś sprawdzić inne dostępne oferty i wybrać dla siebie najbardziej korzystną opcję. Oczywiście, długie funkcjonowanie na rynku, to sprawdzone procedury i odpowiednia baza lekarzy i sprzętu, a co za tym idzie – lepsza oferta dla klientów.

Jak LUX MED wypada na tle innych ubezpieczycieli?

Według raportu Punkta Najlepsze dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne na polskim rynku można znaleźć wiele bardziej korzystnych ofert prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

W raporcie porównano oferty 7 firm (LUX MED, Medicover, Signal Iduna, TU Zdrowie, AXA Życie, Inter Polska, InterRisk) dla czterech przykładowych wariantów: 35-letniej kobiety myślącej o macierzyństwie, 30-letniego mężczyzny pracującego na umowie o dzieło, pary 30-latków z 4-letnim dzieckiem i 55-letniego mężczyzny.

Niestety zestawienie dostępnych ofert nie wypadło zbyt dobrze dla LUX MED-u. W tym miejscu przywołamy dwa z powyższych przykładów – przypadek młodej mamy oraz pary z dzieckiem. Całość materiału dostępna tutaj.

Potrzeby wymienionych osób znacząco różniły się od siebie. Przyszłej mamie zależało na pakiecie, który będzie obejmował prowadzenie ciąży, wizyty u ginekologa, USG oraz poród w prywatnej klinice, a małżeństwu z dzieckiem na dostępie do okulisty, endokrynologa i nielimitowanych wizytach u pediatry dla malucha.

W pierwszym przypadku przyszła mama musiałaby wykupić ubezpieczenie Magnolia za 256 zł miesięcznie, podczas gdy w Signal Iduna za podobne świadczenia zapłaciłaby 99 zł. U żadnego badanego ubezpieczyciela nie ma możliwości porodu w prywatnej klinice.

Jeszcze gorzej LUX MED wypada w przypadku pary z dzieckiem. Tutaj rodzina zapłaciłaby miesięcznie aż 707 zł, ponieważ LUX MED nie ma pakietu rodzinnego spełniającego wymagane założenia i małżeństwo musiałoby wykupić trzy osobne ubezpieczenia zdrowotne Magnolia.

Dla porównania w AXA Życie dogodny dla nich abonament kosztowałby 263,67 zł.

Liczba placówek medycznych, zapisy na wizytę online, płatności

W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego możesz korzystać z usług LUX MED-u w około 800 placówkach w całej Polsce. Bez problemu umówisz się tam na wizytę przez Internet, także z telefonu komórkowego. Płatności za usługi medyczne możesz dokonać jednorazowo za cały rok, w dwóch ratach (co 6 miesięcy) lub w 4 ratach (co 3 miesiące).

LUX MED – zakres oferty ubezpieczenia zdrowotnego

Jeżeli jesteś pracodawcą i chcesz wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla swoich pracowników, LUX MED przygotuje dla Ciebie specjalną ofertę uwzględniającą wielkość Twojej firmy oraz rodzaj świadczeń, jakich potrzebujesz.

W przypadku osób prywatnych LUX MED oferuje indywidualne ubezpieczenie zdrowotne Magnolia oraz cały szereg różnych pakietów w systemie abonamentowym. Pakiety obejmują (osobno) opiekę medyczną dla dzieci do 18. roku życia, dla dorosłych od 18. do 65. roku życia, dla seniorów, dla rodziny, dla osób, którym wygasła opieka gwarantowana przez firmę oraz Program Diabetologiczny Cukrzyca pod Kontrolą.

Opieka medyczna dla rodziny

W ramach opieki medycznej dla rodziny LUX MED oferuje trzy plany: Jabłoń, Orzech i Orzech-partnerski.

Jabłoń to plan przeznaczony dla dwóch osób dorosłych (w wieku od 18 do 65 roku życia) oraz jednego dziecka (do 18 roku życia). Koszt pakietu to 2489 zł rocznie. Kolejne dziecko można dopisać za dopłatą 995 zł.

Zakres pakietu obejmuje:

 • konsultacje z lekarzami podstawowej opieki medycznej, konsultacje specjalistyczne, konsultacje z lekarzami dyżurnymi (za 20 zł) i rozszerzone konsultacyjne zabiegi ambulatoryjne.
 • w ramach abonamentu można również skorzystać z rozszerzonych badań diagnostycznych, tutaj: badań laboratoryjnych, rentgenowskich (20 zł za badanie), ultrasonograficznych (20 zł za badanie), elektrokardiograficznych (20 zł za badanie) oraz innych badań diagnostycznych.
 • Kolejne usługi to szczepienia przeciw grypie oraz tężcowi z kwalifikacją (za 20 zł), trzy wizyty domowe dla dziecka w ciągu roku, usługi z zakresu medycyny sportowej (w cenie 20 zł),
 • Rabaty: 20% na testy alergiczne skórne oraz z krwi (w placówkach LUX MED-u), 10% na szczepienia ochronne dla dzieci, 10% na usługi ambulatoryjne (w placówkach własnych LUX MED), 10% na procedury medyczne w Szpitalu LUX MED oraz Carolina Medical Center, 10% na usługi PROFEMED oraz rabaty w ramach programu Zdrowie Piękno Harmonia.

Z planu Orzech mogą skorzystać dwie osoby dorosłe (w wieku od 18 do 65 roku życia) oraz dzieci (do 18 lat). Koszt pakietu to 3970 zł rocznie.

Zakres usług jest tutaj bardzo podobny do Jabłoni. Nie trzeba jednak nic dopłacać przy konsultacjach z lekarzami podstawowej opieki medycznej oraz za rozszerzone konsultacje specjalistyczne i konsultacje z lekarzami dyżurnymi. Dopłat nie wymagają również badania rentgenowskie, ultrasonograficzne i elektrokardiograficzne, szczepienia przeciwko grypie sezonowej i tężcowi wraz z kwalifikacją, usługi z zakresu medycyny sportowej. Rodzicowi oferowany jest również profilaktyczny przegląd zdrowia.

Plan opieki medycznej Orzech-partnerski to abonament dla dwóch dorosłych osób. Jego koszt to 2711 zł rocznie. Pakiet zawiera wszystkie opcje planu Orzech z wyłączeniem usług przewidzianych dla dzieci (trzech wizyt domowych rocznie, 10% rabatu na szczepienia ochronne). Profilaktyczny przegląd stanu zdrowia obejmuje zaś oboje dorosłych.

Opieka medyczna dla dzieci

Plan opieki medycznej LUX MED-u dla dzieci dzieli się na trzy podtypy: Morelkę, Brzoskwinię i Mango.

Plan Morelka został przeznaczony dla dzieci do 4 roku życia. Jego roczny koszt to 1158 zł.

Pakiet zawiera:

 • konsultacje z lekarzami podstawowej opieki medycznej, konsultacje specjalistyczne, konsultacje z lekarzami dyżurnymi (za 20 zł dopłaty), rozszerzone konsultacyjne zabiegi ambulatoryjne,
 • badania diagnostyczne – laboratoryjne, rentgenowskie (20 zł za badanie), ultrasonograficzne (20 zł za badanie), elektrokardiograficzne (20 zł za badanie),
 • szczepienia przeciw grypie oraz tężcowi z kwalifikacją (za 20 zł), szczepienia dodatkowe,
 • cztery wizyty domowe dla dziecka w ciągu roku (po 40 zł każda),
 • darmowy przegląd stomatologiczny raz w roku,
 • rabaty – 20% rabat na konsultacje profesorskie i testy alergiczne, 10% na usługi ambulatoryjne (w placówkach własnych LUX MED-u), 10% na procedury medyczne w Szpitalu LUX MED oraz Carolina Medical Center, 10% na usługi PROFEMED oraz rabaty w ramach programu Zdrowie Piękno Harmonia.

Brzoskwinia to z kolei plan dla dzieci od 3 do 18 roku życia. Jego roczny koszt to 898 zł.

Brzoskwinię od Morelki odróżnia 10% rabatu na szczepienia ochronne (zamiast szczepień dodatkowych), brak bezpłatnego przeglądu stomatologicznego i dodatkowe usługi z zakresu medycyny sportowej (20 zł każda).

Pakiet Mango to zdecydowanie najbardziej zróżnicowany i kompleksowy plan opieki medycznej dla dzieci. Jego cena to 1680 zł na rok.

Zawiera:

 • kompleksowe konsultacje pediatryczne (wraz z lekarzami dyżurnymi), profesorskie ze skierowaniem, psychologa i psychiatry,
 • konsultacyjne i pozakonsultacyjne zabiegi ambulatoryjne,
 • badania laboratoryjne, rentgenowskie, ultrasonograficzne, elektrokardiograficzne, tomografię komputerową,
 • szczepienia przeciwko grypie i tężcowi,
 • dwie wizyty domowe w roku,
 • jeden przegląd stomatologiczny w roku, profilaktykę stomatologiczną,
 • usługi z zakresu medycyny sportowej,
 • wszystkie rabaty z pakietów Morelka i Brzoskwinia plus dodatkowe 15% ulgi na szczepienia ochronne.

Opieka medyczna dla dorosłych

LUX MED oferuje aż sześć pakietów dla osób dorosłych: Forsycję, Jarzębinę, Brzozę, Orzech, Wierzbę i Dąb.

Forsycja to pakiet podstawowy, który zapewnia dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu i najczęściej odwiedzanych specjalistów. Jego koszt to 288 zł rocznie.

Pakiet zawiera:

 • konsultacje z lekarzami podstawowej opieki medycznej (wraz z lekarzami dyżurnymi), konsultacje specjalistyczne (konsultacja z lekarzami dyżurnymi w cenie 49 zł za każdą), konsultacyjne zabiegi ambulatoryjne,
 • badania laboratoryjne (z 20% rabatu w placówkach własnych LUX MED-u), rentgenowskie (29 zł za badanie), elektrokardiograficzne (29 zł za badanie), inne badania diagnostyczne (29 zł za badanie),
 • taki sam zestaw rabatów jak w pakietach medycznych dedykowanych rodzinie.

W Jarzębinie (koszt pakietu to 516 zł na rok) za konsultacje z lekarzami dyżurnymi zapłacisz każdorazowo 20 zł, tak samo za badanie rentgenowskie i elektrokardiograficzne. Bez dodatkowych opłat możesz pójść na badania laboratoryjne. Dodatkowo możesz skorzystać z usług medycyny sportowej (za dopłatą 20 zł).

Brzoza to pakiet nieco bardziej rozbudowany. Jego roczny koszt wynosi 828 zł.

Tutaj za konsultacje z lekarzami dyżurnymi podstawowej opieki medycznej i od konsultacji specjalistycznych zapłacisz każdorazowo 20 zł. Tańsze będą również badania rentgenowskie i elektrokardiograficzne (20 zł za badanie). W tej samej cenie można też skorzystać z badań ultrasonograficznych (również za 20 zł za badanie). Pakiet zawiera także rozszerzone konsultacyjne zabiegi ambulatoryjne, szczepienia przeciw grypie sezonowej (za 20 zł) i usługi z zakresu medycyny sportowej (po 20 zł każda).

Nic natomiast nie zapłacisz już za konsultacje z lekarzami, jeżeli wykupisz pakiet Orzech. Jego koszt to 1474 zł rocznie.

Bez dodatkowych opłat zrobisz sobie również wszystkie badania diagnostyczne, zaszczepisz się przeciwko grypie i tężcowi, a także skorzystasz z usług z zakresu medycyny sportowej.

Ponadto otrzymasz 15% rabatu na konsultacje profesorskie, 20% rabatu na testy alergiczne i testy alergiczne z krwi (dotyczy placówek własnych LUX MED-u) oraz możliwość profilaktycznego przeglądu zdrowia.

Plan medyczny Wierzba to koszt 1848 zł rocznie. Wyższa cena wynika z bardziej rozbudowanej oferty.

Wierzba zawiera:

 • konsultacje z lekarzami podstawowej opieki medycznej, konsultacje specjalistyczne, konsultacje z lekarzami dyżurnymi (za 20 zł), z psychologiem, psychiatrą, logopedą, andrologiem, seksuologiem (20 zł za konsultację),
 • konsultacyjne i pozakonsultacyjne zabiegi ambulatoryjne,
 • badania laboratoryjne, diagnostyczne (z dopłatami), środki kontrastowe do badań TK, MR, urografii,
 • szczepienia przeciw grypie, anatoksynę przeciwtężcową (za 20 zł),
 • testy alergiczne skórne (koszt 20 zł),
 • prowadzenie ciąży (tutaj dopłaty za konsultacje i badania),
 • cztery wizyty domowe w roku, dwadzieścia zabiegów rehabilitacyjnych w roku,
 • profilaktykę stomatologiczną, 10% rabatu na usługi stomatologiczne (w tym również na badania rentgenowskie),
 • usługi z zakresu medycyny sportowej (po 20 zł każda)
 • standardowe rabaty.

Ostatni pakiet dla dorosłych oferowany przez LUX MED to Dąb. Za ten plan zapłacisz już 3300 zł rocznie.

Dąb jest bardzo podobny do opisanej wyżej Wierzby. Nie ma tutaj jednak żadnych dopłat do wymienionych usług. Kolejna różnica to brak konsultacji z logopedą, andrologiem i seksuologiem oraz bezpłatnych środków kontrastowych do badań TK, MR, urografii.

Opieka medyczna dla seniorów

Osoby po 65 roku życia mają do wyboru trzy pakiety opieki medycznej – Sosnę, Jodłę i Cyprys.

Sosna to pakiet, którego roczny koszt wynosi 760 zł. W jego ramach możesz skorzystać z konsultacji specjalistycznych (dopłata 20 zł za konsultację), konsultacyjnych zabiegów ambulatoryjnych, badań laboratoryjnych, rentgenowskich (za każdorazową dopłatą 20 zł), elektrokardiograficznych (dopłata 20 zł za badanie) oraz innych badań diagnostycznych. Dostaniesz również standardowe rabaty.

Plan Jodła kosztuje 1010 zł rocznie. Możesz tutaj dodatkowo skorzystać z konsultacji lekarzy podstawowej opieki medycznej (konsultacja z lekarzami dyżurnymi za każdorazową dopłatą 20 zł), badań ultrasonograficznych (za dopłatą 20 zł) oraz szczepień przeciwko grypie (również za dopłatą 20 zł).

Cyprys to już zdecydowanie bardziej rozbudowany pakiet. Zapłacisz za niego 2536 zł rocznie.

W jego ramach możesz skorzystać z: konsultacji lekarzy podstawowej opieki medycznej, konsultacji specjalistycznych, konsultacji z lekarzami dyżurnymi, kompleksowych konsultacyjnych zabiegów ambulatoryjnych, badań laboratoryjnych, diagnostycznych (z wyjątkiem TK i MR), szczepień przeciwko tężcowi i grypie, profilaktyki stomatologicznej, testów alergicznych (skórnych), 10% rabatu na usługi stomatologa (w tym badania rentgenowskie). Otrzymasz również standardowy zestaw rabatów.

Ubezpieczenie zdrowotne LUX MED – czy warto kupić?

Wybierając ubezpieczenie zdrowotne, musisz wziąć pod uwagę cały zestaw różnych czynników – przede wszystkim swoje potrzeby, cenę, bliskość placówki medycznej oraz możliwość sprawnego umówienia się na wizytę.

Dlatego starannie porównaj wszystkie dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie opcję. Pomoże Ci w tym nasza porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych Punkta zdrowie.

 

Podsumowanie

 • Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zyskują w Polsce coraz większą popularność.
 • Dla pracodawców LUX MED przygotowuje specjalne oferty, uwzględniające wielkość firmy i rodzaj świadczeń.
 • Dla osób prywatnych LUX MED oferuje indywidualne ubezpieczenie zdrowotne Magnolia oraz cały szereg różnych pakietów w systemie abonamentowym.
 • Z usług LUX MED-u można korzystać w około 800 placówkach w całej Polsce.
 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
16 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Elton
Elton
5 lat temu

Omijać LUXMED szerokim łukiem. NFZ już lepsze.

Karolex
Karolex
5 lat temu

Kiedyś korzystaliśmy z ubezpieczenia w ramach prywatnej lecznicy, ale zrezygnowaliśmy, bo pracownicy i tak narzekali. Teraz wykupiliśmy abonament [reklama], który umożliwia zdalne konsultacje z lekarzami, które pozwalają rozwiać wątpliwości związane ze zdrowiem błyskawicznie.

Małgorzata
Małgorzata
5 lat temu

Ciągle są jakieś problemy z wpłata i co miesiąc muszę wysyłać potwierdzenie i dzwonić a nie każda Pani pomoże masakra omijanie [reklama] jak nie chcecie spędzić całego dnia na info linii i otrzymacie kilkanaście numerów i tylko co połączenie to 15minut czekania. Byłam wcześniej w [reklama] i nie było czegoś takiego.Dziś znowu muszę dzwonić! !!!!!

Małgorzata
Małgorzata
5 lat temu

O mijajcie Lux med.Blokują konta jak była wpłata

Małgorzata
Małgorzata
5 lat temu

Dobre a gdzie moja opinia.????

Marcin
Marcin
5 lat temu

Nie pilecam! Na wizytę trzeba czekać 2 mies.

Michał
Michał
4 lat temu

Nie spotkałem się żeby ktoś gorzej traktował pacjenta. Omijajcie to miejsce, mają gdzieś ludzi, dla nich liczy się tylko $.

Magdalena
Magdalena
4 lat temu

Ogromny bałagan w LUXMEDZIE. Infolinia Luxmed wskazuje odpowiednią przychodnię na zlecone badanie, dana przychodnia weryfikuje i gdy potwierdzi – wyznacza termin, po czym przyjeżdżam na wyznaczoną godzinę i…… okazuje się, że nie mam zakontraktowanej usługi !!! Wstyd !!! Już drugi raz zrobiono ze mnie idiotkę przy rejestracji. Akurat badanie dotyczyło kolonoskopii, więc nie ma możliwości, aby sobie przekładać z dnia na dzień jak to było sugerowane przez panią z Luxmedu. Tym bardziej, że środek do przygotowania do badania można zażywać raz na pół roku. Zaznaczam, że aby odbyć w wyznaczonym dniu badanie musiałam zapłacić 450 zł. Zamierzam złożyć reklamację. Dla mnie to jawne wyciąganie pieniędzy i totalny brak organizacji. NIE POLECAM.

Kot
Kot
2 lat temu
Reply to  Magdalena

Tylko nie Lux med. To tasmowka. Brak pochylenia się nad pacjentem, raczej skupienie na kasowaniu pieniedzy. Nie ma znaczenia czy masz abonament czy placisz 175 zlotych za wizytę…straszny poziom. Nie polecam lux medu!!!

Gość
Gość
4 lat temu

Umówienie się to koszmar…
Za każdym razem kiedy mam się umówić myślę o rezygnacji.
Chcąc umówić wizytę na dziś albo następnego dnia z powodu choroby słyszę że najbliższe terminy za 2 tygodnie!!
Szkoda każdej złotówki na pakiet…

ali
ali
3 lat temu

to chyba najgorsza siec medyczna jaka sobie mozna wyobrazic. Umowienie sie na wizyte w poblizu miejsca zamieszkania jest niemozliwe. W Warszawie proponuja absurdalne godziny w absurdalnych lokalizacjach i to za kilka tygodni. Pilna wizyta to za dwa tygodnie. Moja firma zmusila mnie do korzystania z ich uslug… to naprawde istny koszmar. jesli ktos ma wybor odradzam z calego serca

Gosc
Gosc
3 lat temu

Czlowiek placacy abonament w prywatnej sluzbie zdrowia chce miec szybki dostep do specjalistow i opieki,tym powinno sie odrozniac od NFZ,a tak niestety nie jest w Luxmed.To i tak opieka stacjonarna cos sie powazniejszego stanie to i tak na NFZ do szpitala.Jedynie placac za wizyte odrazu sie ma wizyte,bo odrazu firma ma duze pieniadze.Czy pacjenci maja swiadomosc ze ich wszystkie konsultacje sa wczytywane do systemu i widoczne dla wszystkich lekarzy co odbyli u nich wizyte czy odbeda takze dla pracownikow cywilnych co przetwarzaja dane,zeby niby zostala zachowana ciaglosc leczenia nawet od (wenerologa,psycholog,ginekologa,psychiatra),gdzie pacjent daje ogladu swoje intymne czesci ciala,czy podaje swoje osobiste zycie i to wszystko bedzie widoczne dla innych.Dlaczego w Luxmed nie ma informacji o prawach pacjenta,czy gdzie moga zglosic skarge do instytucji i ze nawet wizyty intymne,osobiste beda w systemie widoczne przez 20 lat?Jak chce sie zglosic skarge w Luxmed na danego lekarza to daja formularz do wypelnienia i nie wiadomo do kogo trafi,nie ma ksiegi skarg.Pacjent ma prawo zglosic skarge bezposrednio do dyrektora danej placowki.Tu podaja emaile tylko,pacjent nie porozmawia sobie z nikim,tylko emaile czy rozmowa telefoniczna.Prowadzaca osoba facebooka z luxmed oczekuje w wiadomosci prywatnej date urodzenia i imie nazwisko,takich danych nigdy sie nie podaje,bo moga byc wykradzione.Jak jest powazniejsza sprawa skargi to w Luxmed nie zajmie sie dzial reklamacji tylko dzial standardow medycznych,gdzie ten powinien zajmowac sie zeby standardy byly jak na najwyzszym poziomie,a zajmuje sie sprawa po to tylko zeby uratowac lekarza z danej placowki.Mimo ze psycholog obiecuje wizyta kontrolna i omawiane sprawy nie wczyta do systemu,zrobil to ! Pacjenci pamietajcie ze macie swoje prawa szczegolnie do zachowania intymnosci i godnosci.Pacjent ma prawo do informacji na temat swojego stanu zdrowia,rokowania,diagnozy i leczenia w rozumialy w przystepnym dla niego sformulowaniach.Pacjenci powinno odrazu brac wywiad po zakonczonej wizycie.

pacjent
pacjent
2 lat temu

Brak szczepionki na grype, zwodzili przez tydzień, że bedzie. Teraz mają ale wprowadzili selekcje ludzi na lepszych, wartych szczepienia i gorszych, niech chorują! Skandal!!!

nORBERT
nORBERT
1 rok temu

Zapomnijcie o szybkiej refundacji za usługi ambulatoryjne. Nie dość, ze brakuje umów z placówkami świadczącymi takie usługi to zwrot kosztów jest zwyczajnie drogą przez mękę trwająca miesiącami. Wyzwaniem jest kwota 310 PLN – ŻENADA!!!

niezadowolony
niezadowolony
1 rok temu

Omijajcie LUXMED jeszcze dalej niż z daleka lepiej puść za tę kasę na zdrowy koktail warzywny , bo i tak jak się coś dzieje to trzeba iść do lekarza prywatnie za dodatkową kasę bo na tej infolinii to… nie będę przeklinał a na portalu pacjenta są wizyty do 9 do 14 na drugim końcu miasta pracując do 17 ???????!!!!!!!

Ela
Ela
1 rok temu

Ludzie ostrzegam!!!
Chcialam mieć szybki dostęp do lekarzy ,bo mam troje dzieci.
Teraz żałuję, pieniądze wyrzucone w błoto.
Nie polecam!!!