Ubezpieczenie na życie i zdrowie – które TU mają oferty specjalne?

Aktualizacja:
zdj7_article_main_1148x426

Ubezpieczenie na życie zabezpiecza bliskich w razie śmierci płatnika składek. Które firmy ubezpieczeniowe oferują produkt łączący w sobie ochronę życia z ochroną zdrowia?

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je rozszerzyć? 

Ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę finansową dla bliskich w sytuacji, gdy nagle zabraknie płatnika składek. Warunki polis dostępnych na rynku są jednak bardzo elastyczne – ich zakres można bowiem dopasować do własnych potrzeb i przykładowo. rozszerzyć ubezpieczenie o odszkodowanie na wypadek poważnej choroby, świadczenie z tytułu nieszczęśliwego wypadku lub wsparcie finansowe w wyniku niezdolności do pracy. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także produkt 2 w 1, czyli polisę na życie i zdrowie

Polisa na życie i zdrowie w Aviva (obecnie Allianz)

W ofercie ubezpieczyciela możemy znaleźć produkt o nazwie „Twój Plan”. Jest to ubezpieczenie na życie Aviva o szerokim zakresie ochrony, które zapewnia wsparcie nie tylko na wypadek śmierci, ale też w przypadku problemów ze zdrowiem. Dodatkowo umożliwia ono gromadzenie środków w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych (UFK) w celu zapewnienia sobie i bliskim poduszki finansowej na przyszłość. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie w PZU 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie dostępne w PZU zapewnia wsparcie finansowe w różnych trudnych chwilach. Chroni ono zarówno na wypadek zgonu, jak i wtedy, gdy u płatnika składek zdiagnozowano poważną chorobę, doszło do uszczerbku na zdrowiu lub konieczna jest operacja chirurgiczna. Do pakietu można dodać polisę NNW dla dzieci i młodzieży. 

Polisa na życie i zdrowie w Nationale Nederlanden 

Nationale Nederlanden oferuje swoim klientom rozbudowaną polisę z wysokim odszkodowaniem (powyżej 1 000 000 złotych w przypadku śmierci oraz do 600 000 złotych w razie wystąpienia problemów zdrowotnych). W zakres ubezpieczenia na życie i zdrowie wchodzi ponadto dostęp do lekarzy różnych specjalności, badań laboratoryjnych i rehabilitacji oraz wsparcie na wypadek wypadku. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie w Generali 

Polisa na życie i zdrowie w Generali zapewnia wsparcie pieniężne, jeśli wystąpiły przykre okoliczności życiowe. Wspomniane bezpieczenie chroni nie tylko na wypadek zgonu, ale też w sytuacji, gdy dojdzie do nagłego zachorowania lub zostanie zdiagnozowany nowotwór. Co istotne, ochroną można objąć siebie oraz najbliższych, np. partnera życiowego, dziecko lub rodziców. Dostępne są również pakiety, które chronią czworonożnych członków rodziny.

Polisa na życie i zdrowie w Metlife 

Firma Metflife oferuje różnorodne produkty ubezpieczeniowe, które chronią zarówno życie, jak i zdrowie. Ubezpieczeniem da się objąć przede wszystkim członków rodziny, lecz także pracowników. Oprócz tego towarzystwo oferuje polisy na życie i zdrowie przeznaczone dla seniorów. Ich zadaniem jest zapewnienie finansowego zabezpieczenia rodzinie oraz wsparcie starszej osoby w razie choroby lub po wypadku. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie w TU Europa

Ciekawe polisy na życie i zdrowie można znaleźć również w TU Europa. Zapewniają one szeroką ochronę na wypadek poważnej choroby, np. zawału serca, udaru mózgu lub zdiagnozowania nowotworu. Do zakupu ubezpieczenia nie są konieczne żadne badania lekarskie ani dokumenty potwierdzające stan zdrowia, a suma ubezpieczenia (maksymalna wysokość odszkodowania, jakie możemy otrzymać), wynosi nawet 100 000 złotych. 

Źródła:

  1. https://www.aviva.pl/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie/twoj-plan/
  2. https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie
  3. https://www.nn.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie.html
  4. https://www.metlife.pl/zycie_zdrowie/
  5. https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-zycia-i-zdrowia.html
  6. https://www.generali.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie
Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej