Ubezpieczenie na życie i zdrowie – które TU mają oferty specjalne?

Aktualizacja:
zdj7_article_main_1148x426

Ubezpieczenie na życie zabezpiecza bliskich w razie śmierci płatnika składek. Które firmy ubezpieczeniowe oferują produkt łączący w sobie ochronę życia z ochroną zdrowia?

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je rozszerzyć? 

Ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę finansową dla bliskich w sytuacji, gdy nagle zabraknie płatnika składek. Warunki polis dostępnych na rynku są jednak bardzo elastyczne – ich zakres można bowiem dopasować do własnych potrzeb i przykładowo. rozszerzyć ubezpieczenie o odszkodowanie na wypadek poważnej choroby, świadczenie z tytułu nieszczęśliwego wypadku lub wsparcie finansowe w wyniku niezdolności do pracy. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także produkt 2 w 1, czyli polisę na życie i zdrowie

Polisa na życie i zdrowie w Aviva (obecnie Allianz)

W ofercie ubezpieczyciela możemy znaleźć produkt o nazwie „Twój Plan”. Jest to ubezpieczenie na życie Aviva o szerokim zakresie ochrony, które zapewnia wsparcie nie tylko na wypadek śmierci, ale też w przypadku problemów ze zdrowiem. Dodatkowo umożliwia ono gromadzenie środków w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych (UFK) w celu zapewnienia sobie i bliskim poduszki finansowej na przyszłość. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie w PZU 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie dostępne w PZU zapewnia wsparcie finansowe w różnych trudnych chwilach. Chroni ono zarówno na wypadek zgonu, jak i wtedy, gdy u płatnika składek zdiagnozowano poważną chorobę, doszło do uszczerbku na zdrowiu lub konieczna jest operacja chirurgiczna. Do pakietu można dodać polisę NNW dla dzieci i młodzieży. 

Polisa na życie i zdrowie w Nationale Nederlanden 

Nationale Nederlanden oferuje swoim klientom rozbudowaną polisę z wysokim odszkodowaniem (powyżej 1 000 000 złotych w przypadku śmierci oraz do 600 000 złotych w razie wystąpienia problemów zdrowotnych). W zakres ubezpieczenia na życie i zdrowie wchodzi ponadto dostęp do lekarzy różnych specjalności, badań laboratoryjnych i rehabilitacji oraz wsparcie na wypadek wypadku. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie w Generali 

Polisa na życie i zdrowie w Generali zapewnia wsparcie pieniężne, jeśli wystąpiły przykre okoliczności życiowe. Wspomniane bezpieczenie chroni nie tylko na wypadek zgonu, ale też w sytuacji, gdy dojdzie do nagłego zachorowania lub zostanie zdiagnozowany nowotwór. Co istotne, ochroną można objąć siebie oraz najbliższych, np. partnera życiowego, dziecko lub rodziców. Dostępne są również pakiety, które chronią czworonożnych członków rodziny.

Polisa na życie i zdrowie w Metlife 

Firma Metflife oferuje różnorodne produkty ubezpieczeniowe, które chronią zarówno życie, jak i zdrowie. Ubezpieczeniem da się objąć przede wszystkim członków rodziny, lecz także pracowników. Oprócz tego towarzystwo oferuje polisy na życie i zdrowie przeznaczone dla seniorów. Ich zadaniem jest zapewnienie finansowego zabezpieczenia rodzinie oraz wsparcie starszej osoby w razie choroby lub po wypadku. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie w TU Europa

Ciekawe polisy na życie i zdrowie można znaleźć również w TU Europa. Zapewniają one szeroką ochronę na wypadek poważnej choroby, np. zawału serca, udaru mózgu lub zdiagnozowania nowotworu. Do zakupu ubezpieczenia nie są konieczne żadne badania lekarskie ani dokumenty potwierdzające stan zdrowia, a suma ubezpieczenia (maksymalna wysokość odszkodowania, jakie możemy otrzymać), wynosi nawet 100 000 złotych. 

Źródła:

  1. https://www.aviva.pl/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie/twoj-plan/
  2. https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie
  3. https://www.nn.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie.html
  4. https://www.metlife.pl/zycie_zdrowie/
  5. https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-zycia-i-zdrowia.html
  6. https://www.generali.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie
Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.04.07  •  Samochód
Zmiany w prawie jazdy w 2024 roku  – nowe przepisy dotyczące psychotestów

Rok 2024 przyniósł wiele zmian dla kierowców nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Zaostrzenie przepisów dotknie zarówno najmłodszych kierowców, jak i seniorów. Nowe regulacje dotyczą badań psychologicznych, wymiany dokumentów, a także ograniczeń, które obejmą młodych kierowców. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wszelkim prawnym nowościom, o których powinni wiedzieć kierowcy.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej