AVIVA ubezpieczenia

Oblicz składkę OC/AC w AVIVA

Początki towarzystwa ubezpieczeniowego Aviva, a właściwie Grupy Aviva, sięgają 1696 roku. Jednak na polskim rynku, firma ta pojawiła się dopiero 300 lat później, jako Commercial Union. Sprawdź, jak kupić ubezpieczenie OC lub AC w Aviva za pomocą kalkulatora ubezpieczeń online.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w AVIVA

Oblicz składkę OC/AC

Aviva rozpoczęła swoją działalność pod koniec XVII wieku w Anglii, będąc jednym z pierwszych na świecie towarzystw ubezpieczeniowych działających w systemie Hand-in-Hand. Klienci nad Wisłą mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z jej usług w 1992 roku, kiedy to zadebiutowała w Polsce pod nazwą Commercial Union. 

Grupa Aviva powstała w 2002 roku po fuzji kilku firm ubezpieczeniowych, jak wspomniane już Commercial Union, Norwich Union, Friends Life czy General Accident. Jest to największa grupa ubezpieczeniowa w Wielkiej Brytanii, a także jedna ze 100 największych spółek notowanych na giełdzie w Londynie. W Polsce, marka Aviva pojawiła się w 2009 roku.

Grupa Aviva obsługuje obecnie ok. 34 milionów klientów na całym świecie, w tym 3,5 miliona w Polsce, gdzie zarządza aktywami o wartości ponad 50 miliardów złotych. Na koniec drugiego kwartału 2015 roku udział Aviva w rynku ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych wyniósł 1,5%. W lipcu 2015 roku Aviva dołączyła także do grona towarzystw, które otworzyły przed swoimi klientami możliwość dokonania bezpośredniej likwidacji szkody, tzw. BLS.

Aviva Direct – ubezpieczenie OC

Internet jest miejscem nieograniczonych możliwości – także na zgłębienie rynku ubezpieczeń. Warto sprawdzić, co mają do zaoferowania różne firmy ubezpieczeniowe, nie tylko jeśli szukasz swojej pierwszej polisy OC, ale przede wszystkim gdy nie jesteś zadowolony z oferty odnowienia umowy na kolejny rok. W kalkulatorze OC AC Punkta możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie komunikacyjnej.

Klienci TU Aviva, w ramach obowiązkowej polisy OC, uzyskują także darmową polisę assistance (wsparcie w razie wypadku lub incydentu drogowego) a także zieloną kartę. Za dodatkową należnością jest możliwe jednoczesne rozbudowanie zakresu ubezpieczenia o NNW, rozszerzony assistance, ochronę szyb, jak i wsparcie adwokata. Towarzystwo Aviva Direct daje równocześnie możliwość, po kolizji lub wypadku, do skorzystania z darmowej lekcji na torze treningowym w Szkole Bezpiecznej Jazdy Aviva.

Średnia składka OC w Aviva w I połowie 2019 roku wynosiła 635 zł. W porównaniu z ubiegłym rokiem średnia cena OC w Aviva Direct spadła nieznacznie – o 29 zł. Ceny OC wciąż stopniowo spadają, dzięki czemu zakup ubezpieczenia samochodu nie jest aż tak odczuwalny dla kieszeni kierowców. Internetowy kalkulator OC AC Punkta pozwoli Ci znaleźć najtańszą na rynku polisę samochodową.

Aviva Direct a Autocasco (AC)

Autocasco w TU Aviva mogą wykupić posiadacze zarejestrowanych samochodów osobowych, których wiek nie przekracza 12 lat. W ramach ubezpieczenia AC, Aviva Direct zapewnia ochronę ubezpieczeniową: samochodu i jego wyposażenia dodatkowego, jak np. foteliki dla dzieci, o wartości nie przekraczającej 2000 zł. Za dodatkową opłatą, autocasco w Aviva obejmuje także dodatki o wartości do 4000 zł.

Osoby podróżujące za granicę mogą być zainteresowane faktem, że Autocasco w TU Aviva obejmuje swoim zakresem terytorialnym Polskę, a także inne państwa europejskie, z wyłączeniem Rosji. Co ważne, przy szkodach wynikających z kradzieży lub rozbojem pojazdu, polisa AC nie obejmuje ochroną terytorium Rosji, Ukrainy, Białorusi a także Mołdawii.

Autocasco na godziny – Teraz by Aviva

TU Aviva Direct, jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce, wprowadził do swojej oferty Autocasco na godziny. Jest to usługa dostępna w formie aplikacji na telefon komórkowy, dostępna od ręki. Jak informuje Aviva, rozwiązanie to sprawdza się w przypadku okazjonalnych wyjazdów, np. na wakacje. Kierowcy nie są zobowiązani do zakupu całorocznej polisy. Ubezpieczenie AC Teraz by Aviva dostępne jest wszystkich pojazdów osobowych, których wiek nie przekracza 15 lat, a wartość 100 tys. zł. Dodatkowo, ubezpieczenie to można wykupić na czas od 3 godzin do 30 dni. Średnia składka AC za 6 godzin ochrony waha się od 27 do nawet 67 zł. 

Aviva pozostałe ubezpieczenia

Towarzystwo to specjalizuje się także w indywidualnych polisach na życie, zdrowotnych i wypadkowych. Ale oferta Avivy jest znacznie szersza. Klienci tego towarzystwa mogą także wykupić ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne, turystyczne czy grupowe ubezpieczenia na życie. Aviva oferuje również fundusz emerytalny i produkty inwestycyjne (IKZE czy IKE). Z jej usług mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

Produkty firmy Aviva można zakupić poprzez sieć prywatnych agentów ubezpieczeniowych, placówki Aviva Centrum Finansów czy internetowe porównywarki ubezpieczeniowe, np. Punkta.pl.

Przedłużenie OC w Aviva

Przedłużenie OC i AC w Avive jest proste. Na 30 dni przed upływem ważności polisy OC, nowa oferta przygotowana przez doradców Avivy będzie już na Ciebie czekać. Możesz też sam zgłosić się po ofertę. W tym celu zadzwoń pod numer 801 28 28 28 lub zamów rozmowę z konsultantem za pomocą formularza na stronie internetowej towarzystwa.

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, porównaj spokojnie oferty innych towarzystw. W OC musisz zachować ciągłość, to ubezpieczenie obowiązkowe. Oczywiście, nie musisz pamiętać terminu upływu swojej polisy OC. Na pewno nie przegapisz momentu zakończenia ochrony, bo najpóźniej 14 dni przed końcem OC otrzymasz od Avivy drogą mailową dokumenty, które podpowiedzą Ci, jak i na jakich warunkach odnowić ubezpieczenie.

Nie jesteś zobowiązany do zaakceptowania oferty. Jeśli chcesz dokonać zmian w polisie, wyślij maila na adres kontakt@aviva.pl lub umów się na rozmowę z doradcą przez formularz kontaktowy. Aby kontynuować OC bez w dotychczasowej formie, wystarczy, że opłacisz składkę podaną w wysłanych dokumentach. Ponadto, jeśli dokonasz wpłaty za pomocą karty płatniczej, otrzymasz dodatkowy rabat.

Nie przedłużam polisy OC w Aviva

Nie jesteś zadowolony ze swojego dotychczasowego ubezpieczenia OC? Cena za wysoka? Słabe dodatki? Jeśli nie podejmiesz działania w odpowiednim czasie, polisa zostanie automatycznie przedłużona na kolejny okres ubezpieczenia, co gwarantuje Ci ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Na wypowiedzenie OC masz czas do ostatniego dnia przed upływem ważności umowy. Zadbaj o to, żeby towarzystwo miało Twoje aktualne dane teleadresowe – wtedy zyskasz pewność, że odpowiednio wcześniej otrzymasz informacje o warunkach kontynuacji oraz pouczenie o prawie do wypowiedzenia. Polisa nie zostanie przedłużona automatycznie, jeśli zalegasz ze składką, ubezpieczyciel ogłosił upadłość lub kupiłeś samochód razem z OC.

Przedłużam AC w Aviva

Autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym i nie przechodzi automatycznie na kolejny okres, jeśli nie zdążysz go wypowiedzieć w terminie. Sam zadecydujesz, czy dalsza ochrona jest Ci potrzebna i jeśli tak, to na jakich warunkach i czy u tego samego ubezpieczyciela. Masz pełną dowolność wyboru oferty, możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń na Punkta.pl
  • skorzystaj z kalkulatora Avivy
  • zamów rozmowę z konsultantem — podaj swój numer telefonu i czekaj na kontakt
  • zadzwoń pod numer 801 28 28 28 lub 22 563 28 28
  • wyślij maila na adres kontakt@aviva.pl

Kiedy podejmiesz decyzję o przedłużeniu AC w Avivie, towarzystwo przygotuje wszystkie potrzebne dokumenty i dostarczy je do Ciebie. Wystarczy opłacić składkę – i gotowe!

Decydując się na kontakt z ubezpieczycielem, liczymy na szybką odpowiedź, np. w sprawie zmian danych na polisie, czy też likwidacji powstałej szkody. W przypadku Avivy, wyniki naszego raportu z 2015 roku wskazują, że infolinia tego ubezpieczyciela ma pewne obszary do poprawy. Mimo to, TU Aviva może się pochwalić szerokim wachlarzem możliwości kontaktu.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w AVIVA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 2 miesiące temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 2 miesiące temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC AVIVA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o AVIVA

aviva-oc
AVIVA OC i AC – porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu

Porównując oferty ubezpieczeń komunikacyjnych za pomocą kalkulatora OC AC mfind, bez trudu natrafisz na polisy komunikacyjne Aviva OC i AC. Dowiedz się więcej o jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce.

Aviva zatrudnia młodych
Aviva zatrudnia młodych – oferuje „dobrą zabawę wieczorem”

Startując z nowatorskim programem rekrutacyjnym Aviva zadała sobie pytanie: czego pragnie młody człowiek? Główne założenia projektu Generation Next gromko odpowiadają obietnicą dobrych zarobków, dużej przestrzeni biurowej i... dobrej zabawy wieczorem.

Aviva ubezpieczenia
Aviva – ubezpieczenia to pikuś!

Kluczowym obszarem działalności grupy Aviva są indywidualne ubezpieczenia na życie oraz zarządzanie OFE. Aviva oferuje również grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych i firm, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia zdrowotne. Nam najbardziej zapadła w pamięci reklama towarzystwa z sympatycznym stworkiem - Panem Pikusiem.

aviva assistance
Assistance w Avivie? W ofercie nawet Car SPA

Podstawowy, rozszerzony i maksymalny – wybierz wariant assistance, który najbardziej sprzyja Twoim potrzebom. A może masz ochotę potraktować swoje auto jak prawdziwą królewnę i zabrać je do Car SPA? Sprawdź, co jeszcze przygotowała dla Ciebie Aviva.

Przejdź do akademii