AVIVA ubezpieczenia

Kup najtańsze ubezpieczenie na rynku

Początki Towarzystwa Ubezpieczeniowego Aviva, a właściwie Grupy Aviva, sięgają 1696 roku. Jednak na polskim rynku, firma ta pojawiła się dopiero 300 lat później, jako Commercial Union. Sprawdź, jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie OC/AC w Avivie dzięki porównywarce online!

 

2 lipca 2022 roku Aviva i Allianz połączyły się i działają pod wspólną nazwą Allianz.

Sprawdź ofertę Allianz

Sprawdź, czy warto kupić ubezpieczenie w Avivie!

Porównaj ceny OC/AC

Aviva rozpoczęła działalność pod koniec XVII wieku w Anglii, będąc jednym z pierwszych na świecie TU działających w systemie Hand-in-Hand. Klienci nad Wisłą mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z jej usług w 1992 roku. Wtedy to marka zadebiutowała w Polsce pod nazwą Commercial Union. 

Grupa Aviva powstała natomiast w 2002 roku po fuzji kilku firm ubezpieczeniowych, m.in. Commercial Union, Norwich Union, Friends Life czy General Accident. Jest to największa grupa ubezpieczeniowa w Wielkiej Brytanii, a także jedna ze 100 największych spółek notowanych na giełdzie w Londynie. Ubezpieczenia Avivy pojawiły się w Polsce w 2009 roku. Sześć lat później udział marki w rynku ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych wyniósł 1,5%.

W lipcu 2015 roku Aviva otworzyła przed swoimi klientami możliwość dokonania bezpośredniej likwidacji szkody, tzw. BLS. Istotna zmiana nastąpiła 2 lipca 2022 r., kiedy to Aviva połączyła się z Allianzem. Od tej pory marki działają pod wspólną nazwą Allianz, która należy do największych instytucji finansowych w naszym kraju. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami o wartości ok. 50 mld zł.

Czym oferta Aviva ubezpieczenia wyróżnia się od innych?

 • Na oficjalnej stronie Avivy łatwo wyliczysz składkę i kupisz aż 4 rodzaje ubezpieczeń: samochodowe, mieszkaniowe, podróżne, a także inwestycyjne.
 • W ubezpieczeniach mieszkań marka gwarantuje odszkodowanie w ciągu 10 dni (roboczych) – lub zwrot składki. Gwarancja przyspieszonej likwidacji szkody dotyczy ubezpieczeń Mój Apartament, Moja Rezydencja i W domu.
 • Oferta Avivy obejmuje ubezpieczenia dla młodych rodziców w wieku od 18 do 35 lat, których dziecko nie ukończyło roku. W jej ramach otrzymasz darmową pomoc medyczną w razie choroby lub wypadku, infolinię 24h czy pomoc złotej rączki w domu.
 • 20% zniżki za zakup OC i AC w pakiecie.
 • Roczne ubezpieczenie turystyczne Partner w podróży, dzięki któremu osoby często podróżujące nie muszą kupować osobnych polis na każdy wyjazd.

Aviva Direct – ubezpieczenie OC

Dziś w Internecie bez trudu znajdziesz gotowe kalkulatory ubezpieczeń OC/AC. Dzięki nim szybko porównasz, co mają do zaoferowania różne firmy ubezpieczeniowe i jakich składek wymagają. To z kolei pozwoli Ci podjąć maksymalnie świadomą decyzję, której nie będziesz żałował. Porównuj oferty nie tylko kiedy szukasz pierwszej polisy OC, ale przede wszystkim gdy nie jesteś zadowolony z obecnej! Wejdź na punkta.pl i oszczędź nawet kilkaset złotych na polisie komunikacyjnej!

Jako klient TU Aviva, razem z obowiązkowym OC, otrzymujesz darmową polisę assistance i zieloną kartę. Co więcej, możesz rozbudować swój wariant o NNW, rozszerzony assistance, ochronę szyb, jak i wsparcie adwokata. A jeśli miałeś wypadek albo kolizję, możesz skorzystać z darmowej lekcji na torze treningowym w Szkole Bezpiecznej Jazdy Aviva.

Średnia składka OC w Avivie w I połowie 2019 roku wynosiła 635 zł. W porównaniu z ubiegłym rokiem średnia cena OC w Aviva Direct spadła nieznacznie – o 29 zł. Ceny OC wciąż stopniowo spadają, dzięki czemu zakup obowiązkowego ubezpieczenia samochodu nie jest tak odczuwalny dla portfela! A jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej, zajrzyj na naszą stronę główną. Internetowy kalkulator OC/AC Punkty pozwoli Ci znaleźć najtańszą polisę na rynku!

Aviva Direct a Autocasco (AC)

Masz zarejestrowany samochód osobowy, którego wiek nie przekracza 12 lat? Wykup Autocasco i nie martw się o stłuczki! W ramach AC masz zagwarantowaną ochronę: samochodu i jego wyposażenia, np. fotelików dziecięcych, o wartości nieprzekraczającej 2000 zł. Możesz też rozszerzyć polisę o ubezpieczenie przedmiotów o wartości do 4000 zł.

Osoby podróżujące za granicę mogą być zainteresowane faktem, że Autocasco w TU Aviva obejmuje swoim zakresem terytorialnym Polskę, a także inne państwa europejskie, z wyłączeniem Rosji. Co ważne, przy szkodach wynikających z kradzieży lub rozboju, AC nie obejmuje ochroną terytorium Rosji, Ukrainy, Białorusi, a także Mołdawii.

Porównaj ceny rynkowe AC!

Autocasco na godziny – Teraz by Aviva

TU Aviva Direct, jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce, wprowadził do swojej oferty Autocasco na godziny. Jest to usługa dostępna w formie aplikacji na telefon komórkowy, dostępna od ręki. Jak informuje Aviva, rozwiązanie to sprawdza się w przypadku okazjonalnych wyjazdów, np. na wakacje. Kierowcy nie są zobowiązani do zakupu całorocznej polisy. Ubezpieczenie AC Teraz by Aviva dostępne jest wszystkich pojazdów osobowych. Ich wiek nie może jednak przekraczać 15 lat, a wartość 100 tys. zł. Dodatkowo, ubezpieczenie to można wykupić na czas od 3 godzin do 30 dni. Średnia składka AC za 6 godzin ochrony waha się od 27 do nawet 67 zł. 

Aviva – lider na rynku ubezpieczeń

Marka wyróżnia się dobrze rozbudowaną ofertę polis, dostępnych w różnych wariantach i cenach! Do wyboru masz m.in. ubezpieczenie:

 • zdrowotne i na życie,
 • komunikacyjne (OC, AC, assistance, NNW, ubezpieczenie szyb, ochrona prawna),
 • nieruchomości (ubezpieczenie mieszkania, domu),
 • turystyczne (polisa na podróż),
 • inwestycyjne,
 • ubezpieczenia dla firm (dla pracowników, majątku firm, korporacyjne).

Marka oferuje również fundusz emerytalny i produkty inwestycyjne (IKZE czy IKE). Z jej usług mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Gdzie dziś możesz kupić ubezpieczenie Avivy (obecnie Allianzu)? Między innymi u prywatnego agenta ubezpieczeniowego, stacjonarnie w placówce albo online. Ostatni sposób jest zdecydowanie najszybszy, najtańszy i najprostszy! Wejdź na kalkulator Punkty, gdzie zupełnie za darmo porównasz oferty największych polskich TU. Dowiesz się, w którym Towarzystwie zapłacisz najmniej i kupisz polisę online, bez wychodzenia z domu!

Aviva – przedłużenie OC

Przedłużenie OC i AC w Avivie jest proste. Na 30 dni przed upływem ważności polisy OC, nowa oferta przygotowana przez doradców Avivy będzie już na Ciebie czekać. Możesz też sam zgłosić się po ofertę. W tym celu skontaktuj się z infolinią lub z konsultantem za pomocą formularza na stronie internetowej towarzystwa.

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, porównaj spokojnie oferty innych towarzystw. W OC musisz zachować ciągłość, to ubezpieczenie obowiązkowe. Oczywiście, nie musisz pamiętać terminu upływu swojej polisy OC. Najpóźniej 14 dni przed jej końcem otrzymasz od Avivy dokumenty, które podpowiedzą Ci, jak i na jakich warunkach odnowić ubezpieczenie.

Czy musisz akceptować ofertę? Nie. Jeśli chcesz zmienić polisę, wyślij maila na adres [email protected] lub umów się na rozmowę z doradcą przez formularz kontaktowy. Aby kontynuować OC AVIVA w dotychczasowej formie, po prostu opłać nową składkę. Ponadto, jeśli dokonasz wpłaty za pomocą karty płatniczej, otrzymasz dodatkowy rabat.

Nie przedłużam polisy OC w Avivie

Nie jesteś zadowolony ze swojego dotychczasowego ubezpieczenia OC? Cena za wysoka? Słabe dodatki? Jeśli nie podejmiesz działania w odpowiednim czasie, polisa zostanie automatycznie przedłużona na kolejny okres ubezpieczenia, co gwarantuje Ci ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Na wypowiedzenie OC masz czas do ostatniego dnia przed upływem ważności umowy. Zadbaj o to, żeby towarzystwo miało Twoje aktualne dane teleadresowe. Wtedy masz pewność, że odpowiednio wcześniej otrzymasz informacje o warunkach kontynuacji oraz pouczenie o prawie do wypowiedzenia. Polisa nie zostanie przedłużona automatycznie, jeśli zalegasz ze składką, ubezpieczyciel ogłosił upadłość lub kupiłeś samochód razem z OC.

Przedłużam AC w Avivie

Autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym i nie przechodzi automatycznie na kolejny okres, jeśli nie zdążysz go wypowiedzieć w terminie. Sam zadecydujesz, czy dalsza ochrona jest Ci potrzebna i jeśli tak, to na jakich warunkach i czy u tego samego ubezpieczyciela. Masz pełną dowolność wyboru oferty, możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • skorzystaj z darmowej porównywarki ubezpieczeń na punkta.pl
 • skorzystaj z kalkulatora Avivy,
 • zamów rozmowę z konsultantem — podaj swój numer telefonu i czekaj na kontakt,
 • zadzwoń na infolinię,
 • wyślij maila.

Kiedy zdecydujesz się przedłużyć AC, marka przygotuje i dostarczy Ci wszystkie niezbędne dokumenty. Po dopełnieniu formalności wystarczy opłacić nową składkę – i gotowe! A jak wygląda kontakt z Aviva?. Raport infolinii ubezpieczycieli przeprowadzony przez nas kilka lat temu pokazał, że Aviva ma pewne obszary do poprawy. Mimo to marka może pochwalić się wieloma formami kontaktu z klientem?

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Akademia Punkty | Dowiedz się jeszcze więcej!

Najchętniej czytane

Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Mini AC a kradzież samochodu - złodziej kradnący auto
Mini AC – czym różni się od AC? Czy to się opłaca?

Posiadanie dodatkowego ubezpieczenia samochodowego jest niezwykle istotne. Ubezpieczenie autocasco (AC) stanowi ochronę dla naszego pojazdu przed różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami. Jednak nie zawsze pełna polisa AC jest najkorzystniejszym wyborem dla każdego kierowcy. Coraz częściej pojawia się alternatywna opcja, jaką jest polisa mini AC. Ale czy warto wybrać mini AC? Czy to naprawdę opłacalne rozwiązanie?

Ranking kradzionych elementów. Nie uwierzysz, co mogą ukraść!

Kreatywność złodziei nie zna granic, o czym rok do roku przekonuje się tysiące mieszkańców Polski. Kradzież elementów samochodów to istna plaga, która towarzyszy nam od lat. Co ciekawe nie są to już jak dawniej radia, a znacznie bardziej zaskakujące części. Sprawdź nasz ranking!

Jazda na zagranicznych tablicach a badanie techniczne pojazdu

Właściciel samochodu ma różne obowiązki związane ze swoim pojazdem. Jednym z nich są coroczne badania techniczne auta. W razie kontroli trzeba udowodnić ich odbycie. Co grozi za brak przeglądu samochodu? Mandat to tylko jedna z konsekwencji. Wyjaśniamy, jakie jeszcze problemy może mieć właściciel auta bez przeglądu.

Przejdź do akademii