Koszt zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC potrafi przyprawić o ból głowy. Czy warto decydować się na dodatkowe opcje polisy? Oczywiście! Mogą okazać się niezastąpione, szczególnie wtedy, gdy dopasujesz je do swoich potrzeb. Na co zwrócić uwagę? Jakie mogą być dodatki do OC? Sprawdzamy!
Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC to obowiązek każdego kierowcy w naszym kraju. Ten rodzaj polisy chroni na wypadek szkód, które wyrządzisz osobom trzecim. Czy wiesz, że obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne możesz rozszerzyć o dodatkowe elementy? Sprawdź, jakie dodatki do OC warto wybrać!
Dodatki do OC: pomoc Assistance
Nieoczekiwane kraksy czy awarie zwykle mają miejsce w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli uszkodzisz oponę, skończy Ci się paliwo czy rozładuje akumulator, gdy będziesz w trasie, to właśnie dzięki assistance możesz liczyć na pomoc. Większość podstawowych ubezpieczeń zawiera jedynie usługę holowania do najbliższego warsztatu. Dodatek do OC w postaci assistance w wersji rozszerzonej przyda Ci się w sytuacji braku paliwa i odmówienia posłuszeństwa pojazdu na drodze – wówczas będziesz mógł liczyć na pomoc i zwrot kosztów naprawy. Jeśli często podróżujesz i chcesz się czuć bezpiecznie, to pomyśl o tym dodatku do OC.
Ubezpieczenie assistance: wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć
Ubezpieczenie NNW: z myślą nie tylko o sobie
Polisa NNW, czyli Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, to ochrona nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twoich współpasażerów. Podczas wypadku, który będzie miał miejsce również z Twojej winy, a ktokolwiek znajdujący się w Twoim aucie zostanie ranny, możesz liczyć na wsparcie finansowe. Otrzymasz zwrot kosztów rehabilitacji oraz leczenia. Ubezpieczenie NNW obejmuje następstwa wypadków, które był spowodowane podczas jazdy, wsiadania, wysiadania, zatrzymania, czy tankowania pojazdu.
Ubezpieczenie opon
Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się złapać „gumę” podczas podróżowania autem, to doskonale wiesz, jak ta niemiła sytuacja może zepsuć humor, nabawić stresu i przysporzyć niemałych kosztów. Inwestując w ubezpieczenie opon, możesz tego uniknąć. W zależności od zakresu ochrony, możesz wówczas liczyć na wymianę uszkodzonej opony na miejscu zdarzenia lub odholowanie do najbliższego wulkanizatora lub warsztatu. Oczywiście wszystko na koszt ubezpieczyciela.
Ubezpieczenie szyb jako dodatek do OC
Nawet niewielki kamień czy niegroźne zderzenie z jakimkolwiek obiektem może sprawić, że szyba w Twoim aucie rozbije się, pęknie lub uszkodzi. Dzięki ubezpieczeniu szyb nic nie zapłacisz za ewentualną naprawę szyb w pojeździe: tylnej, bocznych oraz przedniej. W grę nie wchodzą jednak lusterka, szyba panoramiczna czy szyberdach – ubezpieczyciele umywają ręce od pokrycia kosztów naprawy i wymiany tych części.
Ochrona wypracowanych zniżek
Udało Ci się już wypracować solidne zniżki i zabolałoby Cię serce, jeśli musiałbyś się z nimi pożegnać? Cena OC bez posiadanych zniżek może (ale nie musi) poważnie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Rozszerzając polisę OC o ubezpieczenie ochrony zniżek, możesz spać spokojnie – nawet, jeśli spowodujesz szkodę na drodze, to nie stracisz posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Może się więc okazać, nie dopłacając niewiele za rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia, w przyszłości możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.
http://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc-2/gwarancja-ochrona-znizek-jak-dziala/
Ubezpieczenie od utraty pracy
Ciekawym dodatkiem do OC jest ubezpieczenie od utraty pracy. Brak pracy nie zwalnia Cię od płacenia składek za ubezpieczenie OC, a ten produkt zapewni Ci ochronę w sytuacji utraty pracy w okresie obowiązywania polisy. Warunkiem koniecznym do wykupienia takiego rozszerzenia jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Po jej utracie (wyłącznie z winy pracodawcy) konieczne będzie zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Wówczas będziesz mógł otrzymać środki niezbędne do utrzymania i prowadzenia pojazdu. Będziesz mógł je przeznaczyć np. na zakup paliwa, obowiązkowe badanie techniczne czy zapłatę OC.
Darmowe dodatki do OC – co oferują ubezpieczyciele?
Nie wszystkie dodatki do OC są płatne. Ubezpieczyciele, chcąc przyciągnąć klientów, rywalizują między sobą, oferując niektóre opcje już w cenie podstawowej składki OC. W ofercie ubezpieczycieli możesz się spotkać z takimi bonusami, jak:
- BLS (system Bezpośredniej Likwidacji Szkód),
- ubezpieczenie kluczyków,
- ubezpieczenie bagażu,
- Zielona Karta,
- ochrona prawna.
Czy zdecydowałeś się zakupić dodatki do OC? Jesteś zadowolony ze swojego wyboru? Daj znać w komentarzu!
Podsumowanie
- Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC możesz zakupić dodatkowe polisy zapewniające wsparcie w różnych sytuacjach.
- Dodatki do OC są różne u poszczególnych ubezpieczycieli, m.in. assistance, ubezpieczenie szyb, opon, NNW czy ochrona wypracowanych zniżek.
- W zależności od zastosowania swojego pojazdu i częstotliwości poruszania się nim, wybierz dodatki do OC odpowiednie dla siebie.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Ubezpieczenie od utraty pracy to forma zabezpieczenia finansowego oferowanego przez bank lub towarzystwo ubezpieczeniowe. Polisa gwarantuje wypłatę świadczenia w wysokości do nawet 1 000 000 złotych. Dzięki temu ubezpieczony nie traci płynności finansowej.
Obawiasz się przebicia opony na drodze, ale nie chciałbyś zgłaszać takiej drobnej szkody z polisy AC, żeby nie stracić zniżek? Dowiedz się, czy ubezpieczenie opon będzie dla Ciebie dobrą inwestycją.
Jest ciemna noc, jedziesz z rodziną na wakacje i nagle w Twoim aucie dochodzi do problemów z silnikiem. Nie możesz jechać dalej, a wokół las. Ubezpieczenie assistance zapewnia pomoc techniczną w razie takich problemów. Jeżeli często wyjeżdżasz albo masz awaryjny samochód, assistance może Ci bardzo ułatwić życie.
Ubezpieczenie szyb w samochodzie to korzystne rozwiązanie dla przezornych kierowców. Jest dodatkową umową, którą można wybrać, wykupując ubezpieczenie OC lub AC. Polisa gwarantuje pokrycie kosztów i szybkie zorganizowanie wymiany szyby samochodowej, bądź też jej naprawę. Co jeszcze zyskujemy, wybierając dodatkowe ubezpieczenie szyby?
Wcale nie potrzeba stłuczki, aby uszkodzić przednią szybę w samochodzie. Wystarczy kamyk lub żwir z remontu drogi, który wypadnie spod kół poprzedzającego pojazdu. Dlatego coraz bardziej popularne staje się dodatkowe ubezpieczenie szyb. Jeśli jednak myślisz, że skorzystanie z takiej polisy zawsze pomoże Ci zachować zniżki na AC, to możesz się gorzko rozczarować.
Samochód to miejsce, w którym spędzasz część życia i pewnie jedna z cenniejszych rzeczy, jakie posiadasz. Pomyśl o jego zabezpieczeniu na wszelki wypadek: stłuczki, kradzieży czy działania żywiołów. W tym artykule przedstawiamy w skrócie wszystkie ubezpieczenia samochodowe.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.