Benefia | Kontakt

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Załatw sprawę z ubezpieczycielem szybko i bezproblemowo! Nie wiesz, gdzie zadzwonić, jak wezwać pomoc assistance albo zgłosić szkodę Benefii? Teraz wszystkie aktualne dane masz pod ręką ↓

Darmowy kalkulator OC/AC

Porównaj ceny

Infolinia Benefia – numer i godziny pracy

Najszybszą formą kontaktu z TU Benefia jest bez wątpienia infolinia. Masz pytania o swoją polisę, chcesz zgłosić szkodę albo zadzwonić po całodobowe wsparcie assistance? W zależności od sprawy, konsultanci infolinii Benefii czekają na Ciebie pod numerami:

  • +48 (22) 212 20 30 – zgłoszenie szkody (pon.-sb. 7:00-20:00 z wyjątkiem świąt),
  • +48 (22) 544 14 70 – Biuro Obsługi Klienta (pon.-pt. 8:00-18:00, sb. 9:00-14:00),
  • +48 (22) 544 14 14 – zakup i odnowienie polisy.

Benefia ubezpieczenia – kontakt e-mailowy i adres korespondencyjny

Adresy korespondencyjne i mailowe TU przydają się np. przy wypowiadaniu umowy OC lub wysyłaniu dokumentów bezpośrednio do ubezpieczyciela. W Benefii masz do dyspozycji kilka e-maili do kontaktu:

Wzór wypowiedzenia OC – pobierz za darmo!

Adres Benefii, na który możesz przesłać wypowiedzenie, formularze albo inne dokumenty, to:

Benefia Ubezpieczenia Spółka z o.o.

Aleje Jerozolimskie 162A,

02-342 Warszawa.

Benefia assistance – szybki kontakt telefoniczny

Potrzebujesz holowania, pomocy medycznej albo innej usługi w ramach assistance komunikacyjnego? Zadzwoń pod nr. +48 (22) 639 20 10, a system automatycznie połączy Cię z aktualnie dostępnym konsultantem. Jeśli potrzebujesz pomocy z tytułu Home Assistance, zadzwoń: +48 (22) 295 82 01.

Formularz online i media społecznościowe

Kolejną formą kontaktu z TU Benefia jest formularz online dostępny na oficjalnej stronie ubezpieczyciela. Jak działa? Najpierw zaznacz, w jakiej sprawie chcesz się skontaktować (pytania o ofertę, obsługa polisy, współpraca) i podaj swoje dane. Dodaj załączniki i numer polisy (jeśli będą pomocne w rozwiązaniu sprawy), a następnie napisz w notatce, czego dotyczy sprawa. Co jeszcze warto wiedzieć? Marka jest obecna na Facebooku pod nazwą Benefia24, ale obecnie nie prowadzi aktywnie swojego profilu. Niestety, ostatnio opublikowane posty pochodzą z 2021 roku.

Benefia – kontakt do agentów

Choć zwolenników ubezpieczeń online nie brakuje, wciąż jest wielu chętnych na osobistą rozmowę z agentem. Benefia przygotowała dla takich klientów internetową wyszukiwarkę punktów online. Wystarczy udostępnić swoją lokalizację lub podać kod pocztowy czy miejscowość, żeby pokazała się lista najbliższych przedstawicieli Benefii. Zdecydowanie szybciej będzie natomiast skontaktować się z konsultantem Punkty – w naszej porównywarce znajdziesz aż 28 towarzystw! Skorzystaj z darmowego kalkulatora OC/AC i sprawdź online, gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie na rynku!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Benefii przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator OC/AC

Baza wiedzy o ubezpieczeniach

Kierowco, przeczytaj!

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Ubezpieczyciel odmawia naprawy z OC sprawcy w ASO – jak dochodzić swoich praw?

W sytuacji wypadku drogowego, w którym jesteśmy ofiarami, oczywiste, że oczekujemy pełnego odszkodowania oraz sprawnej naprawy naszego pojazdu. Niestety, nie zawsze ubezpieczyciel, od którego oczekujemy wsparcia, chce w pełni pokryć koszty naprawy w warsztacie ASO. Często dochodzi do sytuacji odmowy naprawy z OC sprawcy w ASO, co jest niezrozumiałe i niesprawiedliwe. Jak w takiej sytuacji dochodzić swoich praw?

Co to jest karencja ubezpieczenia?
Czym jest karencja w umowie ubezpieczenia i jakie są jej skutki?

Podpisując umowę ubezpieczenia, liczysz, że od tej pory jesteś objęty ochroną. Nie każde ubezpieczenie działa jednak od zaraz. W wielu przypadkach ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia dopiero po upływie określonego czasu. To okres karencji. Na ten punkt w umowie ubezpieczenia warto zwrócić szczególną uwagę. Dowiedz się, co to jest okres karencji ubezpieczenia.

Ubezpieczenie pasażera
Ubezpieczenie pasażera samochodu: NNW kierowcy i pasażerów

Kiedy pasażer zostaje ranny w wypadku, może uzyskać odszkodowanie zarówno z OC sprawcy, jak i NNW kierowcy. Pod warunkiem, że był objęty taką ochroną. Sprawdzamy kiedy zadziała ubezpieczenie pasażera samochodu!

podatek od kupna samochodu
Podatek od kupna samochodu – jak i ile zapłacić? Dowiedz się!

Koszt auta to dopiero początek wydatków i formalności. Jeśli kupujesz samochód używany, od osoby fizycznej, musisz zapłacić podatek w wysokości 2% wartości rynkowej pojazdu. Co to dokładnie oznacza i do kiedy masz czas na opłatę, by uniknąć kary? Podpowiadamy!

Przejdź do akademii