Benefia | Wypowiedzenie OC

Porównaj składkę OC w Benefia z innymi TU

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w towarzystwie Benefia jest możliwe. Należy jednak pamiętać, aby pismo to dostarczyć do ubezpieczyciela nie później, niż na dzień przed końcem obowiązującej polisy. Niedotrzymanie terminu poskutkuje przedłużeniem jej o kolejny rok. Dowiedz się, jak wypowiedzieć OC w Benefii!

Kup najtańsze OC na rynku

Kalkulator OC/AC

Wypowiedzenie OC w Benefia – jak je napisać?

Masz OC w Benefii i czujesz, że w innym TU mógłbyś płacić mniej? A może już skorzystałeś z darmowego kalkulatora OC Punkty i dobrze wiesz, która firma ubezpieczeniowa ma teraz najkorzystniejszą ofertę? Nie przepłacaj – zobacz, jak złożyć wypowiedzenie OC w TU Benefia i kupić online tańszą polisę!

Niezbędny będzie dokument rezygnacji z umowy OC. Musi on zawierać Twoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, datę urodzenia, adres) oraz dane polisy i pojazdu. Kluczowy jest również Twój własnoręczny podpis, bez którego dokument nie będzie uznany. Między innymi dlatego niemożliwe jest zrezygnowanie z polisy np. poprzez infolinię.

Następnie, jak czytamy na stronie ubezpieczyciela, wystarczy wysłać dokument mailowo na adres [email protected]. Jeśli nie wiesz, jak napisać rezygnację, pobierz gotowy, darmowy druk PDF ze strony Punkty.

Wypowiedzenie OC Benefii – darmowy wzór PDF

Oczywiście możesz też skorzystać z internetowego formularza online. Znajdziesz go na stronie ubezpieczyciela.

Rezygnacja z OC po poprzednim właścicielu

Może się zdarzyć, że kupiłeś samochód z drugiej ręki ubezpieczony w firmie, które Ci nie odpowiada. Co wtedy zrobić? Tu na szczęście prawo stoi po Twojej stronie. Nieważne, czy auto ubezpieczono w TU Benefia czy innym TU, możesz złożyć wypowiedzenie OC w dowolnym momencie trwania umowy. Tutaj jednak musisz wskazać, by polisa ta przestała obowiązywać z konkretnym dniem. Pamiętaj przy tym, że w takiej sytuacji Twoim obowiązkiem jest wykupienie ubezpieczenia OC w innej firmie, aby nie stracić ciągłości ubezpieczeniowej.

Benefia – wypowiedzenie OC a sprzedaż samochodu

A co w odwrotnej sytuacji? Sprzedałeś swój pojazd i nie chcesz stracić pieniędzy z niewykorzystanej polisy? Sprawa nie jest taka prosta. Zwrot składki otrzymasz tylko wtedy, kiedy z OC w Benefii zrezygnuje nowy właściciel samochodu. Wtedy to on musi złożyć wypowiedzenie, a Ty dostaniesz zwrot środków na konto. Kwota będzie jednak policzona nie od dnia sprzedaży auta, tylko od dnia następnego po otrzymaniu przez TU Benefia wypowiedzenia OC.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Benefii przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator OC/AC

Baza wiedzy o ubezpieczeniach

Kierowco, przeczytaj!

zielona karta oc co to jest
Zielona Karta OC – kiedy może się przydać?

Zielona Karta jest międzynarodowym potwierdzeniem ważności Twojej polisy OC. Potrzebujesz jej, aby wjechać do 12 krajów. Oczywiście o ile nie chcesz wydawać majątku na ubezpieczenie graniczne! Które kraje wymagają Zielonej Karty? Ile kosztuje ten certyfikat? Jak długo jest ważny oraz czym różni się od ubezpieczenia granicznego? Przeczytaj i przekraczaj granice bez obaw!

Podatek od wzbogacenia się - jak go zapłacić?
Kupno samochodu a podatek od wzbogacenia. Kto musi zapłacić podatek PCC-3?

Kupiłeś auto od poprzedniego właściciela i zastanawiasz się, jakich formalności należy dokonać? Jedną z nich jest opłacenie podateku PCC-3. Kto musi zapłacić podatek od wzbogacenia? Ile wynosi opłata skarbowa za samochód? Czy i kiedy można uniknąć podatku PCC? Jeśli planujesz zakup samochodu lub właśnie podpisałeś umowę kupna-sprzedaży, zapoznaj się koniecznie z naszym małym przewodnikiem dotyczącym podatku PPC!

odmowa wypłaty odszkodowania oc
6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Stało się. Miałeś stłuczkę, ktoś okradł Ci dom, albo zniszczył samochód. Nie martwisz się bo wiesz, że masz wykupione ubezpieczenie… no właśnie. Uzyskanie pieniędzy za szkodę wcale nie jest takie proste. Poznaj listę 6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Zwrot składki OC – poznaj swoje prawa i odzyskaj należności

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to obowiązkowa polisa, która chroni przed finansowymi konsekwencjami wypadków drogowych. Choć zwykle zawieramy je na okres 12 miesięcy, okoliczności życiowe mogą niekiedy wymagać przedwczesnego zakończenia tej umowy. W takich przypadkach wiele osób zastanawia się, czy przysługuje im zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej.

Przejdź do akademii