Benefia – Wypowiedzenie Umowy OC

Porównaj składkę OC w Benefia z innymi TU

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w towarzystwie Benefia jest możliwe. Należy jednak pamiętać, aby pismo to dostarczyć do ubezpieczyciela nie później, niż na dzień przed końcem obowiązującej polisy. Niedotrzymanie terminu poskutkuje przedłużeniem jej o kolejny rok. Dowiedz się, jak wypowiedzieć OC w Benefii.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Wypowiedzenie OC w Benefia – jak je napisać?

Aby złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC w Benefii, należy sporządzić dokument, w którym będą zapisane Twoje dane teleadresowe, numer polisy wykupionej w TU Benefia, a także informacja o rodzaju wypowiedzenia. Najbardziej powszechnym typem wypowiedzenia OC jest “wypowiedzenie umowy OC wraz z końcem okresu na jaki została zawarta”. Pamiętaj, aby dokument ten podpisać, a następnie wysłać do Benefii jednym z trzech sposobów:

  • mailowo: wypowiedzenia@benefia.pl
  • pocztą na adres: BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, al. Jerozolimskie 162a, 02-342 Warszawa
  • faksem na nr: 22 544 14 38

Benefia – Wypowiedzenie OC po poprzednim właścicielu

Są sytuacje, w których zakupiony przez nas samochód z drugiej ręki ma wykupioną polisę właśnie w TU Benefia. Jeśli taki stan rzeczy nam nie odpowiada, taką polisę także możemy wypowiedzieć. Jak to zrobić? Wypowiedzieć OC w Benefii możesz w dowolnym momencie trwania umowy. Tutaj jednak musisz wskazać, by polisa ta przestała obowiązywać z konkretnym dniem. Pamiętaj przy tym, że w takiej sytuacji Twoim obowiązkiem jest wykupienie ubezpieczenia OC w innej firmie, aby nie stracić ciągłości ubezpieczeniowej.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Benefia przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Oblicz, ile wyniesie Cię polisa w Benefia

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Benefii

Benefia ubezpieczenie
Benefia24: zakup polisy w smartfonie nowoczesne metody zakupu i obsługi polis OC, AC

Zakup polisy jeszcze nigdy nie był tak prosty. Każdy posiadacz smartfona w każdych okolicznościach i w każdym miejscu z dostępem do Internetu może kupić ubezpieczenie OC i AC dla swojego pojazdu. Zajmie to mniej czasu, niż przeczytanie tego tekstu do końca. Jak działa aplikacja Benefia?

Benefia OC
Benefia OC AC oraz inne ubezpieczenia – czy warto wybrać polisę w Benefia?

Sprawdź, czy Benefia to towarzystwo ubezpieczeniowe godne zaufania i oferujące korzystne warunki swoim klientom. W porównywarce mfind.pl możesz również porównać oferty Benefii z innymi ubezpieczycielami i zakupić polisę online.

Przejdź do akademii