Benefia | Ubezpieczenie OC/AC

Oblicz składkę OC/AC w Benefia

Ubezpieczenie OC i AC w towarzystwie Benefia wiąże się z wieloma dodatkami, które można kupić w pakiecie. Z kolei podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, charakteryzuje się niskimi składkami. Dowiedz się więcej o OC i AC w Benefii.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Benefia

Oblicz składkę OC/AC

Ubezpieczenie OC, które kupisz nie tylko w TU Benefia, to polisa obowiązkowa. Chroni ona właściciela pojazdu mechanicznego przed skutkami finansowymi szkód powstałych wyniku kolizji czy innego zdarzenia drogowego, w którym to właściciel jest sprawcą.

Ile kosztuje taka polisa? To zależy od stawek konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, bo zakres ochrony OC jest identyczny w każdym TU. Oznacza to, że za dokładnie takie same usługi możesz zapłacić inną cenę w różnych firmach.

Warto więc skorzystać z porównywarek ubezpieczeń OC, bo kto z nas chce przepłacać? Na Punkcie znajdziesz darmowy kalkulator polis OC/AC, który pokaże Ci również dodatki, na jakie możesz liczyć w ramach polisy – np. darmową Zieloną Kartę w ramach OC (tak jak w Benefii czy Compensie) albo pakiety assistance.

Porównaj ceny OC już teraz →

Benefia ubezpieczenie OC

Marka ma dla Ciebie kilka pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych do wyboru. Jeśli szukasz najtańszego OC na rynku, wybierz Pakiet OC od TU Benefia, obejmujący tylko zdarzenia zapisane w ustawie. Drugim z wariantów jest OC+NNW, rozszerzający polisę o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na sumę 200 000 zł. Warto dodać, że ta suma dotyczy każdej z osób w pojeździe, a nie tylko kierowcy.

Ubezpieczenie OC/AC lub OC/AC+NNW to w Benefii koszt ponad 1000 zł – jeśli uważasz, że to zbyt wysoka kwota, porównaj ceny w darmowym kalkulatorze Punkty. Najdroższy jest tu natomiast pakiet OC/AC + NNW + Assistance. Obejmuje on AC na kwotę do 250 000 zł, NNW do 200 000 zł, a także Assistance 10 000 euro na 1 zdarzenie.

Najtańsze OC na rynku – aktualny ranking →

Benefia Autocasco

Ubezpieczenie autocasco (AC) jest dobrowolne i – w przeciwieństwie do OC – nie musisz go kupować. Nie masz też obowiązku, aby zachować jego ciągłość. Większość kierowców decyduje się jednak na jego zakup. Dlaczego? AC chroni Twój pojazd przed różnymi losowymi zdarzeniami (a te i tak przytrafiają się dosyć często). Mowa tu np. o uszkodzeniach spowodowanych przez zwierzęta, żywioły czy innych kierowców.

Benefia, tak jak i inne TU, w których wykupisz polisę, wypłaci Ci więc odszkodowanie, jeśli inny kierowca zarysuje Ci samochód na parkingu albo dzik wyskoczy na drogę i stłucze lampę. AC nie obejmuje oczywiście zdarzeń powstałych umyślnie, wskutek nieodpowiedzialnej jazdy albo tego, że w chwili zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu.

W Benefii masz do wyboru 2 rodzaje autocasco – wariant Mini oraz Pełny. Minicasco obejmuje szkody spowodowane żywiołem (grad, deszcz, huragan), zderzeniem pojazdu ze zwierzęciem oraz kradzieżą. Wariant pełny dodatkowo pokrywa koszty holowania pojazdu do warsztatu, parkowania uszkodzonego samochodu, a także wynajmu pojazdu zastępczego. Całkowita suma ubezpieczenia zależy od warunków zapisanych w umowie OWU.

Jakie AC będzie najlepsze dla Twojego auta? Zobacz →

Co jeszcze warto wiedzieć? Decydując się na tańsze AC, czyli minicasco, masz do wyboru tylko kosztorysowy wariant rozliczenia szkody. W przypadku wariantu Pełnego możesz natomiast wybrać między 3 rodzajami rozliczenia:

  • części oryginalne – serwis albo kosztorys,
  • części alternatywne – serwis albo kosztorys,
  • kosztorys.

Benefia – Zielona Karta OC

Zielona Karta OC jest dostępna w tym towarzystwie ubezpieczeniowym dla wszystkich, którzy mają ubezpieczenie komunikacyjne w Compensie. Zieloną Kartę pobierasz bezpłatnie na żądanie. Wystarczy, że skontaktujesz się ze swoim agentem, jeżeli jej potrzebujesz. Nie ma możliwości uzyskania tego ubezpieczenia, jeżeli korzystasz z usług innego niż Compensa ubezpieczyciela.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Benefii przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator OC/AC

Baza wiedzy o ubezpieczeniach

Kierowco, przeczytaj!

zielona karta oc co to jest
Zielona Karta OC – kiedy może się przydać?

Zielona Karta jest międzynarodowym potwierdzeniem ważności Twojej polisy OC. Potrzebujesz jej, aby wjechać do 12 krajów. Oczywiście o ile nie chcesz wydawać majątku na ubezpieczenie graniczne! Które kraje wymagają Zielonej Karty? Ile kosztuje ten certyfikat? Jak długo jest ważny oraz czym różni się od ubezpieczenia granicznego? Przeczytaj i przekraczaj granice bez obaw!

Podatek od wzbogacenia się - jak go zapłacić?
Kupno samochodu a podatek od wzbogacenia. Kto musi zapłacić podatek PCC-3?

Kupiłeś auto od poprzedniego właściciela i zastanawiasz się, jakich formalności należy dokonać? Jedną z nich jest opłacenie podateku PCC-3. Kto musi zapłacić podatek od wzbogacenia? Ile wynosi opłata skarbowa za samochód? Czy i kiedy można uniknąć podatku PCC? Jeśli planujesz zakup samochodu lub właśnie podpisałeś umowę kupna-sprzedaży, zapoznaj się koniecznie z naszym małym przewodnikiem dotyczącym podatku PPC!

odmowa wypłaty odszkodowania oc
6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Stało się. Miałeś stłuczkę, ktoś okradł Ci dom, albo zniszczył samochód. Nie martwisz się bo wiesz, że masz wykupione ubezpieczenie… no właśnie. Uzyskanie pieniędzy za szkodę wcale nie jest takie proste. Poznaj listę 6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Zwrot składki OC – poznaj swoje prawa i odzyskaj należności

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to obowiązkowa polisa, która chroni przed finansowymi konsekwencjami wypadków drogowych. Choć zwykle zawieramy je na okres 12 miesięcy, okoliczności życiowe mogą niekiedy wymagać przedwczesnego zakończenia tej umowy. W takich przypadkach wiele osób zastanawia się, czy przysługuje im zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej.

Przejdź do akademii