Benefia | Zgłoszenie szkody

Zobacz, jak tanie może być Twoje OC

Zgłoszenie szkody w Benefii nie nastręcza większych trudności. Ubezpieczyciel ten uruchomił bowiem specjalne centrum zgłoszeniowe, które jest czynne przez cały tydzień. Z pomocą konsultantów Benefii rozwiążesz wszystkie problemy związane ze zgłoszeniem szkody.

Porównaj Benefię z konkurencją

Kalkulator OC/AC

Szybki kontakt z ubezpieczycielem po zdarzeniu drogowym może pomóc w sprawnej likwidacji szkody. Co więcej pamiętaj, że jako kierowca masz obowiązek powiadomić niezwłocznie swoje TU o każdej stłuczce, kolizji czy wypadku, za które będziesz chciał ubiegać się o odszkodowanie. To jeden z warunków, jakie znajdziesz w swojej umowie OWU – jeśli go zaniedbasz, możesz spotkać się z odmową wypłaty odszkodowania. W TU Benefia zgłoszenie szkody jest proste i możesz to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Zobacz jak!

Jak szybko zgłosić szkodę?

Jednym ze sposobów na zgłoszenie szkody w Benefii będzie telefon na infolinię. Marka ma dla klientów dedykowane Centrum Zgłoszeniowe dostępne od poniedziałku do soboty w godz. 7:00-20:00. Centrum nie pracuje jednak w dni świąteczne, wolne od pracy.

Aby zgłosić szkodę wystarczy zadzwonić pod nr. +48 (22) 212 20 30. Zostaniesz wtedy poproszony o podanie najważniejszych informacji dotyczących zdarzenia drogowego oraz Twojej polisy. Mowa m.in. o miejscu i okolicznościach zdarzenia, jego rodzaju i zakresu czy ilości osób uczestniczących.

Ale telefon to nie jedyne źródło kontaktu. Twoje zgłoszenie szkody może wpłynąć do Benefii poprzez formularz online. Warto jednocześnie wspomnieć, że (zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie benefia24.pl) nie ma możliwości zgłaszania szkód e-mailowo.

Oszczędź nawet 500 zł na OC! Darmowy kalkulator →

Zgłoszenie szkody online

Benefia ma dla Ciebie internetowy formularz zgłoszenia szkody. Pod tym adresem możesz zgłosić szkodę w pojeździe, szkodę w mieniu lub na osobie bez wychodzenia z domu. Wystarczy wcześniej przygotować numer polisy, z której będzie zgłaszana szkoda, dane osobowe uczestników zdarzenia, a dla szkód w pojazdach dowód rejestracyjny pojazdu. Pamiętaj, że w razie problemów zawsze możesz skorzystać z pomocy konsultantów na infolinii Benefii.

Benefia – bezpośrednia likwidacja szkody

Mając OC/AC w Benefii możesz ubiegać się od niej o odszkodowanie nawet wtedy, kiedy to drugi kierowca był sprawcą zdarzenia. Właśnie tak działa system bezpośredniej likwidacji szkód, do którego należy Benefia. Po stłuczce, kolizji lub innym zdarzeniu zgłaszasz szkodę do Benefii, a ta deleguje swojego rzeczoznawcę do wyceny. Nie tracisz czasu na kontakt z ubezpieczycielem sprawcy czy podawanie swoich danych – bo te są już w systemie.

Następnie Benefia wypłaca Ci odszkodowanie i odzyskuje tę kwotę od ubezpieczyciela sprawcy. Co jeszcze warto wiedzieć? Warunkiem jest to, by i on był członkiem BLS-u. W tej chwili należą do systemu należą: PZU, MTU, Allianz, ERGO Hestia, Link4, Warta, HDI, UNIQA, Wiener, Beesafe, You Can Drive.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Benefii przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator OC/AC

Baza wiedzy o ubezpieczeniach

Zgłaszaj szkodę świadomie!

Stłuczka na drodze, jak dochodzić swoich praw i zgłosić likwidację szkody z oc sprawcy?
Likwidacja szkody z OC sprawcy. Czym jest i jakie są najczęstsze problemy z nią związane?

Ubezpieczenie OC to temat rzeka. Najpierw narzekamy na obowiązek jego posiadania, później żalimy się na sposób realizacji świadczeń przysługujących z tego tytułu. Likwidacja szkód to temat, który sprawia wielu z nas ciągle problemy. Sprawdź, co musisz wiedzieć i jakie najczęściej problemy sprawia cały proces.

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Ubezpieczyciel odmawia naprawy z OC sprawcy w ASO – jak dochodzić swoich praw?

W sytuacji wypadku drogowego, w którym jesteśmy ofiarami, oczywiste, że oczekujemy pełnego odszkodowania oraz sprawnej naprawy naszego pojazdu. Niestety, nie zawsze ubezpieczyciel, od którego oczekujemy wsparcia, chce w pełni pokryć koszty naprawy w warsztacie ASO. Często dochodzi do sytuacji odmowy naprawy z OC sprawcy w ASO, co jest niezrozumiałe i niesprawiedliwe. Jak w takiej sytuacji dochodzić swoich praw?

odmowa wypłaty odszkodowania oc
6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Stało się. Miałeś stłuczkę, ktoś okradł Ci dom, albo zniszczył samochód. Nie martwisz się bo wiesz, że masz wykupione ubezpieczenie… no właśnie. Uzyskanie pieniędzy za szkodę wcale nie jest takie proste. Poznaj listę 6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Przejdź do akademii