Benefia Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

Oblicz składkę OC/AC w Benefia

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Benefia rozpoczęło swoją działalność jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku, na terenach ówczesnego Cesarstwa Austriackiego. Obecnie, firma ta posiada swoje oddziały w krajach Europy Zachodniej, Środkowej, a nawet Rosji.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Benefia

Oblicz składkę OC/AC w Benefia

Jak kupić ubezpieczenie w Benefii?

Obecnie zakupisz ubezpieczenie w tej firmie zdalnie – poprzez serwis direct o nazwie Benefia24. Ubezpieczenie komunikacyjne firmowane logiem Benefii może Ci zaproponować także dealer w salonie.

Ubezpieczenia marki, takie jak:

znajdziesz także w porównywarce Punkta.

Według informacji udostępnianych przez spółkę, Vienna Insurance Group wliczając w to już Benefię, odpowiada za 5% ubezpieczeń w Polsce.

Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group – najważniejsze wydarzenia w historii:


1824 
 – założenie  k.u.k. priv. wechselseitige Brandschaden Versicherung – towarzystwa ubezpieczeniowego istniejącego na terytorium ówczesnego Cesarstwa Austriackiego.

1991 – początek ekspansji ubezpieczyciela na wschodnią Europę

1999 – rozpoczęcie działalności Benefia Towarzystwo ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group w Polsce

Obecnie oddziały ubezpieczyciela znajdziemy na Białorusi, w Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, w Czechach, w Niemczech, na Węgrzech, w Liechtensteinie, w Polsce, Rumunii, Serbii i Czarnogórze, na Słowacji, Ukrainie, a nawet w Rosji. Część jednostek znajduje się także na terytoriach Włoch oraz Słowenii.

Firma zatrudnia ponad 24 000 osób na całym świecie i obraca składkami o wartości około 9,7 mld euro.


Fuzja Benefii i Compensy


Ubezpieczalnia Benefia połączyła się ze spółką Compensa TU na Życie S.A.. 30 października 2015 roku, dołączając do Vienna Insurance Group. Tym samym spółka ta funkcjonuje pod nazwą Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group i jednocześnie zachowała odrębne rozwiązania operacyjne dla TU Benefia. Kluczowe obszary działalności Benefii, czyli współpraca z dealerami samochodowymi, a także rozwój insurtech (technologii) są dalej prowadzone pod marką Benefia Ubezpieczenia sp. z o.o., niezależnie od sieci sprzedaży Compensa. Fuzja została zakończona zaledwie 5 miesięcy od rozpoczęcia prac projektowych. Celem połączenia spółek było utworzenie marki mającej 5% udział w ogólnym rynku ubezpieczeń w Polsce.

Benefia towarzystwo ubezpieczeń nie sprawia kłopotów przy próbie skontaktowania się z ich infolinią. Tylko 33 sekundy zajęło połączenie się z konsultantem w czasie naszego testu. Jest to drugi najlepszy wynik w teście Punkta, więc na pewno nie zanudzisz się słuchając melodii na oczekiwanie. Łyżką dziegciu w beczce miodu jest kontakt mailowy z ubezpieczycielem. Istnieje prawdopodobieństwo, że na odpowiedź od Benefii będziesz czekał ponad tydzień. Podczas testów nie doczekaliśmy się odpowiedzi w tym czasie.

Kwestia mediów społecznościowych jest prosta – Benefia nie prowadzi profili na Facebooku oraz Twitterze, więc próżno szukać jej interakcji z klientem w sieci.

Benefia logowanie

TU Benefia umożliwia założenie konta internetowego, dzięki któremu większość spraw będziesz mógł załatwić online. Wystarczy wejść na tę stronę i postępować według instrukcji.

Benefia – oddział w Warszawie:

BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, Al. Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa

Infolinia Benefia:

22 544 14 70 lub 71

22 212 20 30

0 801 080 300

Faks:

22 544 14 38

E-mail:

bok@benefia.pl

Benefia współpracuje ze stacjami kontroli pojazdów, dealerami samochodowymi i bankami spółdzielczymi. Firma udostępnia prostą wyszukiwarkę oddziałów i punktów obsługi na swojej stronie internetowej, pod TYM ADRESEM.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Benefia przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 10 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 10 miesięcy temu
5.0

Oblicz, ile wyniesie Cię polisa w Benefia

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Benefii

Benefia ubezpieczenie
Benefia24: zakup polisy w smartfonie nowoczesne metody zakupu i obsługi polis OC, AC

Zakup polisy jeszcze nigdy nie był tak prosty. Każdy posiadacz smartfona w każdych okolicznościach i w każdym miejscu z dostępem do Internetu może kupić ubezpieczenie OC i AC dla swojego pojazdu. Zajmie to mniej czasu, niż przeczytanie tego tekstu do końca. Jak działa aplikacja Benefia?

Benefia OC
Benefia OC AC oraz inne ubezpieczenia – czy warto wybrać polisę w Benefia?

Sprawdź, czy Benefia to towarzystwo ubezpieczeniowe godne zaufania i oferujące korzystne warunki swoim klientom. W porównywarce mfind.pl możesz również porównać oferty Benefii z innymi ubezpieczycielami i zakupić polisę online.

Przejdź do akademii