Benefia | Assistance

Kup najtańsze assistance już teraz

Ubezpieczenie Assistance kojarzy nam się najczęściej z awarią na drodze lub innym zdarzeniem, które uniemożliwia dalszą podróż. Wówczas, nasz samochód jest naprawiany na miejscu lub odholowywany do najbliższego warsztatu. Ale Benefia Assistance to nie tylko usługi związane z polisą OC i AC.

Zobacz, czy nie przepłacasz za assistance

Kup taniej

Assistance komunikacyjne to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia, w ramach którego otrzymasz pomoc w razie awarii lub innych problemów z samochodem. Może obejmować holowanie pojazdu, naprawę w miejscu zdarzenia, zorganizowanie noclegu w miejscu awarii, a nawet opiekę nad dziećmi lub zwierzętami. Zakres i cena takiej polisy różnią się w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Co obejmuje assistance SOS w TU Benefia? Przekonaj się! Poznaj 3 dostępne pakiety: Mini, Podstawowy i Pełny i koniecznie zobacz w darmowym kalkulatorze Punkty, jak Benefia wypada na tle konkurencji. Dzięki temu łatwo wybierzesz najtańsze assistance, które jednocześnie jak ulał dopasuje się do Twoich potrzeb!

Assistance SOS Mini, czyli pakiet na każdą kieszeń

W jego wąski zakres wchodzą stłuczki i kolizje z innym pojazdem lub przedmiotem, a także zwierzętami. Dodatkowo obejmuje działanie sił przyrody, zdarzenia spowodowane przez zwierzęta czy pożar samochodu. Należy jednak wspomnieć, że ten pakiet nie obejmuje ani kradzieży, ani awarii pojazdu. Działa również wyłącznie na terenie Polski. Jeśli zależy Ci głównie na jak najniższej cenie ubezpieczenia, ten pakiet jest właśnie dla Ciebie. Wiąże się z tym jednocześnie niska całkowita suma ubezpieczenia – 500 euro na jedno i wszystkie zdarzenia.

Najtańsze assistance znajdziesz tutaj →

W ramach assistance Mini od Benefii możesz liczyć m.in. na naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, a także transport do najbliższego warsztatu. Masz też zagwarantowane holowanie samochodu na odległość maksymalnie 150 km (jednak nie w przypadku każdego zdarzenia – szczegóły znajdziesz w OWU). Jeśli holowanie będzie w danym momencie niemożliwe, to ubezpieczyciel opłaci parking strzeżony, na którym zostawisz samochód. Twój limit to 3 doby (koszt 1 doby nie może jednak przekroczyć 50 zł w Polsce i 30 euro poza Polską).

Benefia Assistance SOS Podstawowy

Wariant, który oprócz zdarzeń wymienionych w pakiecie mini obejmuje również awarie i kradzieże. Do tego działa nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. W zakres wchodzi holowanie do limitu kilometrów ustalonego w umowie OWU, w tym holowanie przyczepy o ładowności do 750 kg. Co więcej, 2-krotnie w ciągu umowy ubezpieczeniowej możesz liczyć na holowanie elektryka po rozładowaniu akumulatora. Otrzymasz też specjalistyczną pomoc po awarii samochodu na autostradzie. Podstawowy pakiet assistance w Benefii zawiera oczywiście wszystkie świadczenia dostępne w wariancie Mini.

Porównaj oferty assistance za darmo →

Assistance SOS – wariant Pełny

Najbardziej rozbudowany pakiet. W jego zakres wchodzą zdarzenia z wariantu podstawowego, a dodatkowo:

 • kradzież z włamaniem,
 • rozbój i wymuszenie rozbójnicze,
 • zatrzaśnięcie lub uszkodzenie kluczyków,
 • użycie niewłaściwego paliwa,
 • brak paliwa,
 • uszkodzenie koła,
 • rozładowanie akumulatora.

Wariant Pełny jako jedyny z assistance SOS Benefii zapewnia pojazd zastępczy i kontynuację podróży lub powrót do miejsca zamieszkania w przypadku unieruchomienia samochodu. Co więcej, w pakiecie masz zagwarantowaną dostawę części zamiennych pojazdu, a także odbiór samochodu po naprawie. W razie potrzeby ubezpieczyciel zapewni Ci 3-dobowy nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu na czas naprawy. O czym jeszcze warto wiedzieć? Całkowita suma ubezpieczenia wynosi tu 10 000 euro na jedno i wszystkie zdarzenia.

Co to jest Medical Assistance w Benefii?

Jest to dodatek do ubezpieczenia komunikacyjnego. Nie występuje jako samodzielne ubezpieczenie, gdy nie posiadasz np. OC w Benefii. Dzięki niemu, w razie wypadku komunikacyjnego (zauważ, że nie musisz być kierowcą, ani nawet przebywać we własnym aucie, które ubezpieczyłeś), zyskujesz dostęp do świadczeń takich jak:

 • wizyta lekarza,
 • wizyta pielęgniarki,
 • transport medyczny, na komisję lekarską,
 • dostarczenie leków,
 • rehabilitacja lub pomoc psychologa,
 • opieka nad dzieckiem lub osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji, a pozostającą pod naszą opieką,
 • opieka nad zwierzętami domowymi,
 • korepetycje, gdy na skutek pobytu w szpitalu, narobisz sobie zaległości w nauce.

Znajdź najtańszy pakiet medyczny →

Assistance prawny Benefia – jak działa?

Odmiennie od spotykanych na polskim rynku ubezpieczeń polegających na finansowaniu pomocy adwokata, bądź radcy prawnego, ta szczególna polisa oferowana przez Benefię ma węższą specjalizację. Polega ona na objęciu ochroną ubezpieczeniową przypadków związanych z pojazdem. Będą to na przykład sprawy karne, a nawet koszty postępowania, które musiała ponieść strona przeciwna, a które chciałaby przenieść na nas.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Benefii przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator OC/AC

Baza wiedzy

Assistance w pigułce

Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej. Kiedy może się przydać?
Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej ✈ Kup polisę online

Ładna pogoda to podstawa wakacji. Ale nawet gdy mamy słońca bez końca, gwarancji idealnego wypoczynku nikt nie daje. Wystarczy awaria samochodu, nagła choroba, albo kradzież bagażu i dokumentów, by czarne chmury popsuły klimat laby. Niestety, nie zawsze możesz zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, ale za to w wielu przypadkach możesz się od nich ubezpieczyć. Po to jest ubezpieczenie assistance w podróży.

Ludzie siedzą na samochodzie, wakacyjna podróż samochodem bezpieczna dzięki fitautopomoc i pakietowi assistance
Zrelaksuj się podczas wakacji! Z FitAutoPomoc resztą problemów zajmie się ubezpieczyciel

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

1. Czy można holować automat?
Samochód z automatyczną skrzynią padł? Jak holować automat?

Chociaż samochody z automatyczną skrzynią biegów cieszą się w Polsce coraz większym powodzeniem, to jednak wciąż budzą wiele wątpliwości. Dowiedz się, jak wygląda kwestia holowania automatu zanim zdecydujesz się na zakup takiego auta.

Przejdź do akademii