Kontakt | ERGO Hestia

Kalkulator OC/AC Punkta

Załatw sprawę w ERGO Hestii szybko i bez wychodzenia z domu! Konsultanci czekają na Ciebie w gotowości na infolinii, czacie internetowym, e-mailu, w oddziałach i nie tylko. Do dyspozycji masz też formularze, dzięki którym zgłosisz szkodę za pomocą kilku kliknięć. Zobacz niżej, jak to działa!

Ile zapłacisz za OC/AC u różnych ubezpieczycieli?

Porównaj oferty OC/AC

Infolinia ERGO Hestii – jaki jest numer?

ERGO Hestia ma dla swoich klientów specjalną infolinię, za pomocą której można rozwiać wątpliwości na temat polisy OC/AC, zgłosić szkodę i nie tylko. Konsultanci są dostępni pod dwoma numerami, w zależności od urządzenia, z którego dzwonisz:

  • 801 107 107 (połączenia z telefonu stacjonarnego),
  • 58 555 55 55 (połączenia z telefonu komórkowego i połączenia z zagranicy).

ERGO Hestia – kontakt. Jak zgłosić szkodę?

ERGO Hestia umożliwia również inne formy kontaktu. Jeśli chcesz porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym w Twojej okolicy, możesz wejść na stronę z mapą agentów ERGO Hestii i wyszukać najbliższego agenta online, z dowolnego zakamarka domu. Następnie możesz umówić się z agentem na rozmowę albo zadzwonić do niego na podany numer. Dokumenty, zgłoszenia i formularze możesz natomiast wysłać na adres:

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.
ul. Hestii 1
81-731 Sopot


Wszystkie najważniejsze sprawy załatwisz również online, za pomocą:

  • formularze na stronie internetowej ERGO Hestii,
  • e-konta ubezpieczeniowego utworzonego na stronie ekonto.ergohestia.pl.

ERGO Hestia – likwidacja szkody

Od lat ERGO Hestia należy do programu Bezpośredniej Likwidacji Szkód z OC, który usprawnia zarówno samą likwidację, jak i wypłatę odszkodowania. Na czym polega? Jeśli masz wykupione ubezpieczenie OC w ERGO Hestii i zdarzy się wypadek z winy drugiego kierowcy, to możesz ubiegać się o odszkodowanie właśnie w Hestii. Nie martwisz się o formalności ani jakość usług. Co więcej, masz do wyboru 2 rodzaje rozliczenia za likwidację szkody. ERGO Hestia, tak jak większość Towarzystw Ubezpieczeniowych, proponuje metodę kosztorysową oraz serwisową. Pierwsza polega na wypłacie gotówki (którą przeznaczysz na naprawę), druga natomiast zakłada likwidację szkody w serwisie.

ERGO Hestia – kontakt w mediach społecznościowych


Chcesz śledzić profil grupy ERGO Hestia? Kontakt przez social media to nie problem, ponieważ grupa prężnie działa we wszystkich najważniejszych mediach społecznościowych. Bez wątpienia jest to ogromny plus w dzisiejszych czasach. Dzięki obecności ubezpieczyciela np. na Facebooku, błyskawicznie skontaktujesz się z konsultantem online, przez Messengera. Firma zapewnia, że udziela odpowiedzi na pytania w dniu jego wysłania. Warto spróbować. Profil ERGO Hestii znajdziesz tutaj:

Marka wyróżnia się na tle konkurencji prowadzeniem podcastu na Spotify. W serii Literacka Podróż Hestii grupa udostępnia rozmowy i fragmenty audiobooków czytanych przez ikony współczesnej literatury.

To jeszcze nie wszystko. Aby jeszcze lepiej usprawnić obsługę klienta, ERGO Hestia wprowadziła kolejną formę kontaktu: czatbox internetowy, dostępny na stronie głównej ubezpieczyciela. Czat błyskawicznie odpowiada na najczęściej zadawane pytania, np. związane z obsługą polis albo pomocą assistance. Dzięki temu błyskawicznie otrzymasz odpowiedź na nurtujące pytanie. Wystarczy tylko kilka kliknięć i gotowe!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w ERGO Hestii przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczeń OC/AC ERGO Hestia

Baza wiedzy

Poznaj lepiej świat ubezpieczeń

Zgłoszenie szkody z AC krok po kroku

Miałeś kolizję i zostałeś obarczony winą za zdarzenie? A może nieznany sprawca uszkodził Twój pojazd? W takich sytuacjach nie możesz liczyć na odszkodowanie z polisy OC. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia autocasco, konieczne będzie pokrycie szkód z własnej kieszeni. Jak przebiega zgłoszenie AC i ile masz na to czasu?

Kolizja z obcokrajowcem - podpowiadamy, co robić i gdzie zgłosić szkodę
Kolizja z obcokrajowcem – podpowiadamy, co robić i gdzie zgłosić szkodę

Wakacyjna beztroska turysty nie wykracza zazwyczaj poza piaszczyste plaże. Największy stres zaczyna się wtedy, kiedy trzeba wsiąść za kierownicę w obcym kraju, a prawdziwe schody - kiedy przyjdzie dogadać się z obcokrajowcem po kolizji. Podpowiadamy, jak radzić sobie po kolizji z obcokrajowcem.

Kiedy zgłaszać szkodę po stłuczce
Miałeś stłuczkę? Nie zwlekaj ze zgłaszaniem szkody!

Chwila nieuwagi, Twojej lub innego użytkownika drogi i rozlega się charakterystyczny odgłos łamanego plastiku. I oby tylko plastiku! Gdy nikomu nic się nie stało, a samochody nie wymagają odholowania, nie panikuj, to nic strasznego. Tylko jak najszybciej zgłoś szkodę! Dlaczego? Zgłaszanie szkody po stłuczce – wyjaśniamy!

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Wejdź do świata Akademii