Ubezpieczenie OC/AC | ERGO Hestia

Policz, gdzie kupisz najtańsze OC/AC

Planujesz kupić ubezpieczenie AC lub OC ERGO Hestii? Najpierw przeczytaj, co dokładnie obejmuje polisa i porównaj ją z ofertą innych ubezpieczycieli w kalkulatorze Punkta. Sprawdź, gdzie oszczędzisz najwięcej!

Kalkulator OC/AC | Oblicz składki i nie przepłacaj

Porównaj ceny tutaj

Zastanawiasz się, czy warto kupić ubezpieczenie OC ERGO Hestii? A może szukasz taniej polisy AC i chcesz wiedzieć, jak ta marka wypada w porównaniu z konkurencją? Świetnie trafiłeś. Mamy dla Ciebie poradnik, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o OC/AC ERGO Hestia i znajdziesz dla siebie idealną polisę bez względu na budżet. Czytaj dalej i przekonaj się sam!

Ubezpieczenie OC ERGO Hestia

Co dokładnie obejmuje polisa OC? Tak naprawdę niezależnie od ubezpieczyciela, jej zakres jest dokładnie taki sam, regulowany przez przepisy prawne. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni Cię w sytuacji wypadku bądź stłuczki, które spowodowałeś. Innymi słowy, pokryje ono koszty związane z naprawą pojazdu osoby trzeciej, która ucierpiała w zdarzeniu. Ubezpieczenie OC ERGO Hestii wyróżnia się natomiast tym, że możesz skorzystać z pomocy na zasadzie BLS, czyli bezpośredniej likwidacji szkody.

Przepisy prawa mówią jasno o maksymalnej kwocie, jaką ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu w ramach OC sprawcy wypadku. Suma gwarancyjna OC ERGO Hestii, tak samo, jak i u innych ubezpieczycieli, wynosi aktualnie:

  • 5 210 000 euro dla szkód na osobie,
  • 1 050 000 euro dla szkód w mieniu.

Rozszerz OC i korzystaj z dodatkowej ochrony

W ofercie marki czeka na Ciebie cała lista dodatków do polisy. Możesz więc śmiało ulepszyć standardowe ubezpieczenie OC ERGO Hestia o takie rozszerzenia, jak:

AC ERGO Hestia

Ubezpieczenie AC nie jest w Polsce obowiązkowe – możesz je wykupić, jeśli chcesz, by ochroną został objęty Twój pojazd wraz z wyposażeniem. I tu warto wiedzieć, że polisa AC ERGO Hestii obejmuje swoim zakresem terytorialnym Europę oraz Algierię, Izrael, Iran, Maroko oraz Tunezję, ale podczas wyjazdów na Białoruś, Ukrainę, Rosję i Mołdawię ubezpieczyciel nie odpowiada za uszkodzenia pojazdu wyrządzone przez osoby trzecie i kradzież auta lub jego elementów. 

Odnośnie do samych wariantów ubezpieczenia, to oprócz OC ERGO Hestii masz do wyboru dwa rodzaje autocasco w ERGO Hestii. Dzieli się je ze względu na sposób rozliczania likwidacji szkód z AC:

  • rozliczenie kosztorysowe: szkody wycenia się na podstawie systemu Audatex, z uwzględnieniem amortyzacji części pojazdu,
  • rozliczenie serwisowe: polega na pokryciu kosztów powstałych szkód na podstawie faktur wystawionych przez warsztat naprawiający Twój pojazd.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w ERGO Hestii przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczeń OC/AC ERGO Hestia

Baza wiedzy

Bądź ekspertem od OC/AC! Przeczytaj:

Co to jest suma ubezpieczenia
Suma ubezpieczenia i suma gwarancyjna OC – sprawdź, jakie przysługuje Ci odszkodowanie!

Niezależnie, czy ubezpieczasz auto, mieszkanie, czy siebie to właśnie od sumy ubezpieczenia będzie zależała wysokość Twojego odszkodowania. Czym jest suma ubezpieczenia, a czym jest suma gwarancyjna? Na jaką kwotę warto wybrać polisę mienia, aby potem dostać godziwe odszkodowanie?

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

Autocasco - dlaczego warto?
Autocasco – co obejmuje ubezpieczenie AC i jakie są jego korzyści?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że warto być ubezpieczonym. Pamiętaj jednak, że nie każda polisa AC warta jest wykupienia. Wybierając produkt, należy się posługiwać rozsądną kalkulacją. Nie kupuj kota w worku! W artykule bierzemy pod lupę autocasco i doradzamy Ci, jakie ubezpieczenie AC wybrać.

Wejdź do świata Akademii