Ubezpieczenie OC/AC w Ergo Hestia

Oblicz składkę OC/AC w Ergo Hestia

Zakres polisy OC jest uregulowany prawnie: Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jedynym kryterium, jakim powinieneś się kierować kupując OC, jest więc wysokość składki. Ta uzależniona jest od wielu czynników, m.in. wieku i stażu kierowcy, miejsca zamieszkania, rocznika i modelu pojazdu czy liczby posiadanych zniżek.

Kalkulator OC/AC Ergo Hestia

Oblicz składkę OC/AC w Ergo Hestia

Ubezpieczenie OC w ERGO Hestii ma taki sam zakres, jak OC znajdujące się w ofercie innych towarzystw ubezpieczeniowych.

ERGO Hestia Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC zapewnia ochronę w sytuacji wypadku bądź stłuczki powstałej z Twojej winy. OC w ERGO Hestia pokryje wówczas koszty związane z naprawą pojazdu osoby trzeciej, która ucierpiała w danym zdarzeniu. Ubezpieczyciel udostępnia również BLS, czyli bezpośrednią likwidację szkód.


Wybierając OC ERGO Hestia, możesz liczyć na pokrycie szkód do wysokości sum gwarancyjnych,

które wynoszą odpowiednio:

–  5 210 000 euro dla szkód na osobie,

– 1 050 000 euro dla szkód w mieniu.

Jakie są rozszerzenia OC dla Ergo Hestia?

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia, możesz dodatkowo zakupić takie rozszerzenia polisy OC i AC ERGO Hestia, jak:


Ubezpieczenie AutoCasco w ERGO Hestia

Ubezpieczenie AC nie jest w Polsce obowiązkowe – możesz je wykupić, jeśli chcesz, by ochroną został objęty Twój pojazd wraz z wyposażeniem. Polisa AC ERGO Hestia obejmuje swoim zakresem terytorialnym Europę oraz Algierię, Izrael, Iran, Maroko oraz Tunezję, zaś podczas wyjazdów na Białoruś, Ukrainę, Rosję i Mołdawię ubezpieczyciel nie odpowiada za uszkodzenia pojazdu wyrządzone przez osoby trzecie i kradzież auta lub jego elementów. 

Możesz wybrać jeden z dwóch wariantów ubezpieczenia autocasco w ERGO Hestii ze względu na sposób rozliczania likwidacji szkód z AC:

  • rozliczenie kosztorysowe: powstałe szkody są wyceniane przez ubezpieczyciela w oparciu o system Audatex z uwzględnieniem amortyzacji części pojazdu,
  • rozliczenie serwisowe: polega na pokryciu kosztów powstałych szkód na podstawie faktur wystawionych przez warsztat naprawiający Twój pojazd.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Ergo Hestia przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Ergo Hestia

Poczytaj o Ergo Hestia

O Ergo Hestii

AC Mini od ERGO Hestii: co ma do zaoferowania You Can Drive i mtu24.pl

You Can Drive oraz mtu24.pl to marki Grupy ERGO Hestia. W ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych- ochronę możemy rozszerzyć o ubezpieczenia dobrowolne min. AC, Assistance czy Szyby. Wśród nich AC Mini - Autocasco w ograniczonym zakresie, za niższą cenę. Jakie korzyści daje AC Mini? W jakich sytuacjach się sprawdzi?

wypowiedzenie OC
Wypowiedzenie OC w Ergo Hestii – zastanów się, czy warto przedłużać!

Po co kontynuować ubezpieczenie, które nie spełnia wszystkich Twoich oczekiwań? Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej umowy, nie wahaj się skorzystać z nowej oferty. Dowiedz się, kiedy i jak działa wypowiedzenie OC w Ergo Hestii.

Przejdź do akademii