Wypowiedzenie OC w Ergo Hestia

Porównaj składkę OC w Ergo Hestia z innymi TU

Chciałbyś się dowiedzieć, czy możesz zerwać swoją polisę OC w ERGO Hestii przed terminem jej obowiązywania? Ubezpieczyciel umożliwia złożenie wypowiedzenia w dwóch przypadkach. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Kiedy wypowiedzieć OC w Ergo Hestia?

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać kierowca pojazdu mechanicznego. Umowa polisy zawierana jest zazwyczaj na rok i przez ten czas jesteś związany z ubezpieczycielem, u którego zdecydowałeś się zakupić OC. Twoim obowiązkiem jest zachowanie ciągłości ubezpieczenia, ponieważ za jazdę bez ważnej polisy grożą wysokie kary. A co w sytuacji, kiedy chciałbyś zakończyć umowę przed czasem?

Wypowiedzenie OC w ERGO Hestia jest wówczas, gdy:

 • staniesz się nowym posiadaczem samochodu, który jest ubezpieczony w ERGO Hestia,
 • kiedy chcesz zrezygnować z kontynuacji obowiązywania polisy w kolejnym okresie (czyli nie chcesz przedłużyć swojego OC).

Uwaga! Pamiętaj, że wypowiedzenie musi zostać złożone maksymalnie na jeden dzień przed upływem okresu obowiązywania polisy (12 miesięcy). Jeśli przekroczysz ten termin, to Twoje OC zostanie wznowione i będziesz zobowiązany uiścić opłatę za kolejną składkę.

Jak napisać wypowiedzenie OC Ergo Hestia?

Wypowiedzenie OC ERGO Hestia możesz złożyć na trzy sposoby: za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela, osobiście w jednym z oddziałów ERGO Hestii lub listownie, wysyłając dokument na adres ERGO Hestii: ul. Hestii 1, 81-731 Sopot. W formularzu musisz uzupełnić następujące dane:

 • imię i nazwisko lub nazwa firmy,
 • adres zamieszkania,
 • PESEL/REGON,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail,
 • seria i numer polisy,
 • marka pojazdu, 
 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • numer VIN pojazdu
 • własnoręczny podpis.

Wypowiedzenie OC ERGO Hestia złożysz najszybciej wypełniając formularz na stronie ergohestia.pl/rezygnacja-z-polisy/.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Ergo Hestia przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Ergo Hestia

Poczytaj o Ergo Hestia

O Ergo Hestii

AC Mini od ERGO Hestii: co ma do zaoferowania You Can Drive i mtu24.pl

You Can Drive oraz mtu24.pl to marki Grupy ERGO Hestia. W ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych- ochronę możemy rozszerzyć o ubezpieczenia dobrowolne min. AC, Assistance czy Szyby. Wśród nich AC Mini - Autocasco w ograniczonym zakresie, za niższą cenę. Jakie korzyści daje AC Mini? W jakich sytuacjach się sprawdzi?

wypowiedzenie OC
Wypowiedzenie OC w Ergo Hestii – zastanów się, czy warto przedłużać!

Po co kontynuować ubezpieczenie, które nie spełnia wszystkich Twoich oczekiwań? Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej umowy, nie wahaj się skorzystać z nowej oferty. Dowiedz się, kiedy i jak działa wypowiedzenie OC w Ergo Hestii.

Przejdź do akademii