Wypowiedzenie OC | ERGO Hestia

Porównaj składkę OC u innych ubezpieczycieli

Dowiedz się wszystkiego o wypowiedzeniu OC ERGO Hestii. Sprawdź, w jakich sytuacjach możesz zrezygnować z polisy i jak załatwić to szybko i sprawnie! Kompleksowa wiedza w pigułce. Przeczytaj, zanim wypowiesz umowę ↓

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Kiedy mogę zrezygnować z OC ERGO Hestii?

Sprawa wcale nie jest taka prosta.Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) to polisa obowiązkowa dla każdego kierowcy pojazdu mechanicznego. Umowę zawiera się zazwyczaj na czas 12 miesięcy i przez ten czas jesteś prawnie związany z ubezpieczycielem, u którego zdecydowałeś się zakupić OC. Poza tym Twoim obowiązkiem jest zachowanie ciągłości ubezpieczenia OC, a za jazdę bez ważnej polisy grożą surowe kary (kilka tysięcy zł mandatu). Właśnie dlatego nie jest tak łatwo zrezygnować z polisy OC, niezależnie czy jest to ERGO Hestia, czy inny ubezpieczyciel. Poniżej znajdziesz listę sytuacji, w których masz prawo wypowiedzieć umowę od odpowiedzialności cywilnej i zakończyć umowę przed czasem. Sprawdź!

Wypowiedzenie OC ERGO Hestia

Zgodnie z polskim prawem możesz wypowiedzieć umowę OC tylko kiedy:

  • stajesz się nowym posiadaczem samochodu, który ubezpieczono w ERGO Hestii,
  • porównałeś oferty w kalkulatorze OC/AC, znalazłeś dużo tańszą ofertę i dlatego nie chcesz przedłużać obecnej polisy,
  • planujesz zezłomować samochód,
  • zawarłeś nową umowę, a dotychczasowy ubezpieczyciel przedłużył umowę (tzw. podwójne ubezpieczenie).

Uwaga! Pamiętaj, aby złożyć wypowiedzenie maksymalnie na jeden dzień przed upływem okresu obowiązywania polisy (12 miesięcy). Jeśli przekroczysz ten termin, to Twoje OC zostanie wznowione i będziesz zobowiązany zapłacić za kolejną składkę.

Jak napisać wypowiedzenie OC ERGO Hestia?

Wypowiedzenie OC ERGO Hestii możesz złożyć na trzy sposoby: online na stronie ubezpieczyciela, osobiście w jednym z oddziałów lub listownie, wysyłając dokument na adres ERGO Hestii:

STU ERGO Hestia S.A.
ul. Hestii 1,
81-731 Sopot.

Zdecydowanie najszybszym i najłatwiejszym sposobem na wypowiedzenie OC ERGO Hestii jest wypełnienia formularza na stronie ergohestia.pl/rezygnacja-z-polisy/. Dodatkowo znajdziesz tam wzór wypowiedzenia który należy zeskanować, wypełnić i podpisać, a następnie dołączyć do wysyłanego pliku. Jakie dane będą Ci potrzebne? Przygotuj numer polisy, rejestracyjny, VIN, markę pojazdu i numer konta, na który otrzymasz zwrot składki. Ubezpieczyciel poprosi Cię też o dane osobowe (imię i nazwisko lub nazwa firmy, adres) i kontaktowe (telefon, e-mail).


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w ERGO Hestii przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczeń OC/AC ERGO Hestia

Baza wiedzy

Wszystko, co musisz wiedzieć o wypowiedzeniu OC

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Jak obliczyć zwrot składki z ubezpieczenia OC?

OC komunikacyjne jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. W przypadku braku takiego ubezpieczenia trzeba się liczyć z bardzo wysokimi karami. W niektórych sytuacjach można jednak zrezygnować z OC i dostać jeszcze zwrot zapłaconej składki. Jak obliczyć wysokość takiego zwrotu?

Zmiana ubezpieczyciela OC
Zmiana ubezpieczyciela OC – KROK PO KROKU

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Umowa ubezpieczenia z reguły zawierana jest na rok. Czasem z wygody, czasem z przyzwyczajenia, trwasz przy tym samym ubezpieczycielu od wielu lat. Tymczasem inne towarzystwo oferuje Ci tańsze OC. Czy możliwe jest zerwanie umowy OC? Jak wygląda zmiana ubezpieczyciela OC? Podpowiadamy jak zmienić ubezpieczyciela OC krok po kroku!

Zwrot składki OC i AC - odzyskaj pieniądze za ubezpieczenie samochodu!
Zwrot składki OC i AC – odzyskaj pieniądze za ubezpieczenie samochodu!

Sprzedajesz lub wyrejestrowujesz samochód? W niektórych sytuacjach możesz odzyskać składkę za niewykorzystany okres ochrony ubezpieczeniowej. Sprawdź, kiedy przysługuje Ci zwrot składki OC i z ubezpieczeń dobrowolnych (AC, NNW, assistance). Dowiedz się, jak odzyskać OC po sprzedaży samochodu?

rekalkulacja składki
Rekalkulacja składki OC – kiedy jest konieczna, a kiedy można jej uniknąć?

Z terminem „rekalkulacja składki OC” spotkał się każdy kierowca, ale nie wszyscy wiedzą, co on tak naprawdę oznacza. Najczęściej przypominamy sobie o nim, kiedy ze skrzynki wyjmujemy pismo z wezwaniem do zapłaty. Co wtedy – czy można uniknąć zapłaty? Kiedy ubezpieczyciel ma prawo rekalkulować składkę?

Wejdź do świata Akademii