Jak zgłosić szkodę przez internet?

Aktualizacja:
Jak zgłosić szkodę przez internet

Chcesz zgłosić szkodę parkingową, uzyskać odszkodowanie za zniszczony w wyniku kolizji samochód lub skradzione z mieszkania rzeczy? Wiele firm ubezpieczeniowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając im zgłoszenie szkody przez internet. Sprawdź, jak zgłosić szkodę przez internet u wiodących na polskim rynku ubezpieczycieli.

Firmy ubezpieczeniowe pozwalają zgłosić szkodę na kilka sposobów. Jedną z najwygodniejszych metod jest poinformowanie o zdarzeniu przez internet. Każdy ubezpieczyciel stosuje własne procedury i dlatego postanowiliśmy omówić kilka z nich.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Allianz?

Aby zgłosić szkodę komunikacyjną przez internet w firmie Allianz, wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na firmowej stronie ubezpieczyciela. Do zgłoszenia należy również załączyć dokumentację zdjęciową. Klienci, którzy podadzą numer telefonu lub adres mailowy, mogą liczyć, że realizacja ich zgłoszenia odbędzie się szybko – w razie konieczności pracownicy ubezpieczyciela skontaktują się ze zgłaszającym.

Szkodę można też zgłosić, wysyłając wiadomość na adres mailowy szkody@allianz.pl. Klienci mogą na bieżąco monitorować proces likwidacji szkody, korzystając z aplikacji Asystent Szkody.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Aviva?

W firmie Aviva (obecnie Allianz) szkodę przez internet można zgłosić na dwa sposoby: wypełniając formularz internetowy zamieszczony na stronie ubezpieczyciela lub wysyłając maila na adres bok@aviva.pl. Zgłoszenia online mogą dokonać zarówno klienci, jak i osoby, które nie korzystają z produktów tej firmy ubezpieczeniowej. Pierwsza grupa może dokonać zgłoszenia po zalogowaniu się do swojego konta w serwisie MojaAviva.

Jak można przeczytać na stronie internetowej firmy Aviva (obecnie Allianz), klienci informujący o szkodzie przez internet mogą liczyć na to, że otrzymają odszkodowanie szybciej niż gdyby zrobili to za pośrednictwem agenta czy pracownika infolinii.

Jak zgłosić szkodę przez internet w PZU?

PZU umożliwia zgłoszenie szkody przez formularz internetowy zamieszczony na stronie internetowej, jeżeli zgłoszenie dotyczy pojazdu lub mienia, szkody na osobie lub ubezpieczenia na życie. Procedura jest uproszczona do minimum – wystarczy podać m.in. z czyjego ubezpieczenia ma zostać zlikwidowana szkoda, datę zdarzenia, dane sprawcy oraz opis zdarzenia.

Jak jeszcze można zgłosić szkodę przez internet w PZU? Firma utrzymuje również video czat, za pośrednictwem którego klienci mogą poinformować o zdarzeniu, które miało miejsce. Aby połączyć się z konsultantem, wystarczy tylko wybrać temat rozmowy i podać swoje imię.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Warcie?

Za pośrednictwem formularza internetowego znajdującego się na stronie internetowej Warty klienci mogą zgłosić m.in. wypadek komunikacyjny, wypadek w szkole, pobyt w szpitalu lub narodziny dziecka. Poprzez formularz można również dosłać dokumenty do zgłoszonej już szkody. Szkody osobowe i w mieniu można zgłaszać też na urządzeniach mobilnych, korzystając z komunikatora FB Messenger.

Klienci Warty zgłaszający szkodę przez internet powinni zapoznać się z instrukcją wykonywania zdjęć, które zostaną następnie dołączone do zgłoszenia. Instrukcja została przygotowana zarówno dla szkód komunikacyjnych, jak i majątkowych.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Signal Iduna?

Oferta Signal Iduna obejmuje m.in. ubezpieczenie zdrowotne, na życie, turystyczne i NNW. Klienci przez internet mogą zgłosić zarówno wystąpienie szkody, jak i złożyć wniosek o refundację (zwrot) kosztów leczenia. Na stronie internetowej firmy zamieszczone zostały formularze zgłoszeniowe. Po wyborze właściwego formularza pozostaje tylko odpowiedzieć na kilka pytań.

Klienci, którzy chcą przesłać dokumenty szkodowe, również mogą to zrobić przez internet. W tym celu ubezpieczyciel korzysta z adresu info.likwidacja@signal-iduna.pl.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Link4?

Szkodę przez internet mogą zgłosić również klienci firmy Link4. Ubezpieczyciel na swojej stronie internetowej zamieścił proste formularze zgłoszeniowe. Zdalnie można dokonać zgłoszenia szkody osobowej, mieszkaniowej i komunikacyjnej. Przez internet klienci mogą też wysłać dokumenty i sprawdzić status szkody.

W przypadku zgłaszania szkody osobowej ubezpieczyciel zastrzega, że jego pracownicy będą kontaktować się z klientem telefonicznie. Po zapoznaniu się ze sprawą konsultant doradzi optymalną ścieżkę likwidacji szkody.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Uniqa?

Firma Uniqa działa na polskim rynku ubezpieczeniowym od ponad 30 lat. W jej ofercie znajdują się ubezpieczenia na życie, komunikacyjne i podróżne. Klienci mogą online zarówno zakupić polisę, jak i zgłosić szkodę. Zgłoszenia szkody można dokonać za pośrednictwem strony firmowej, korzystając z odpowiedniego formularza.

Po wybraniu właściwego formularza pozostaje tylko odpowiedzieć na kilka pytań oraz ewentualnie dołączyć dokumentację zdjęciową. Jak można przeczytać na stronie internetowej Uniqa, zgłoszenie online to najszybsza metoda na likwidacji szkody.

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments