Jak zgłosić szkodę przez internet?

Aktualizacja:
Jak zgłosić szkodę przez internet

Chcesz zgłosić szkodę parkingową, uzyskać odszkodowanie za zniszczony w wyniku kolizji samochód lub skradzione z mieszkania rzeczy? Wiele firm ubezpieczeniowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając im zgłoszenie szkody przez internet. Sprawdź, jak zgłosić szkodę przez internet u wiodących na polskim rynku ubezpieczycieli.

Firmy ubezpieczeniowe pozwalają zgłosić szkodę na kilka sposobów. Jedną z najwygodniejszych metod jest poinformowanie o zdarzeniu przez internet. Każdy ubezpieczyciel stosuje własne procedury i dlatego postanowiliśmy omówić kilka z nich.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Allianz?

Aby zgłosić szkodę komunikacyjną przez internet w firmie Allianz, wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na firmowej stronie ubezpieczyciela. Do zgłoszenia należy również załączyć dokumentację zdjęciową. Klienci, którzy podadzą numer telefonu lub adres mailowy, mogą liczyć, że realizacja ich zgłoszenia odbędzie się szybko – w razie konieczności pracownicy ubezpieczyciela skontaktują się ze zgłaszającym.

Czytaj także: Jak zgłosić szkodę przez internet?

Szkodę można też zgłosić, wysyłając wiadomość na adres mailowy [email protected]. Klienci mogą na bieżąco monitorować proces likwidacji szkody, korzystając z aplikacji Asystent Szkody.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Aviva?

W firmie Aviva (obecnie Allianz) szkodę przez internet można zgłosić na dwa sposoby: wypełniając formularz internetowy zamieszczony na stronie ubezpieczyciela lub wysyłając maila na adres [email protected]. Zgłoszenia online mogą dokonać zarówno klienci, jak i osoby, które nie korzystają z produktów tej firmy ubezpieczeniowej. Pierwsza grupa może dokonać zgłoszenia po zalogowaniu się do swojego konta w serwisie MojaAviva.

Jak można przeczytać na stronie internetowej firmy Aviva (obecnie Allianz), klienci informujący o szkodzie przez internet mogą liczyć na to, że otrzymają odszkodowanie szybciej niż gdyby zrobili to za pośrednictwem agenta czy pracownika infolinii.

Czytaj także: Przyjazna likwidacja szkód – czyli jak ubezpieczyciele ułatwiają nam życie

Jak zgłosić szkodę przez internet w PZU?

PZU umożliwia zgłoszenie szkody przez formularz internetowy zamieszczony na stronie internetowej, jeżeli zgłoszenie dotyczy pojazdu lub mienia, szkody na osobie lub ubezpieczenia na życie. Procedura jest uproszczona do minimum – wystarczy podać m.in. z czyjego ubezpieczenia ma zostać zlikwidowana szkoda, datę zdarzenia, dane sprawcy oraz opis zdarzenia.

Jak jeszcze można zgłosić szkodę przez internet w PZU? Firma utrzymuje również video czat, za pośrednictwem którego klienci mogą poinformować o zdarzeniu, które miało miejsce. Aby połączyć się z konsultantem, wystarczy tylko wybrać temat rozmowy i podać swoje imię.

Czytaj także: Odszkodowania komunikacyjne. Jak uzyskać odszkodowanie z OC, AC, NNW

Jak zgłosić szkodę przez internet w Warcie?

Za pośrednictwem formularza internetowego znajdującego się na stronie internetowej Warty klienci mogą zgłosić m.in. wypadek komunikacyjny, wypadek w szkole, pobyt w szpitalu lub narodziny dziecka. Poprzez formularz można również dosłać dokumenty do zgłoszonej już szkody. Szkody osobowe i w mieniu można zgłaszać też na urządzeniach mobilnych, korzystając z komunikatora FB Messenger.

Klienci Warty zgłaszający szkodę przez internet powinni zapoznać się z instrukcją wykonywania zdjęć, które zostaną następnie dołączone do zgłoszenia. Instrukcja została przygotowana zarówno dla szkód komunikacyjnych, jak i majątkowych.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Signal Iduna?

Oferta Signal Iduna obejmuje m.in. ubezpieczenie zdrowotne, na życie, turystyczne i NNW. Klienci przez internet mogą zgłosić zarówno wystąpienie szkody, jak i złożyć wniosek o refundację (zwrot) kosztów leczenia. Na stronie internetowej firmy zamieszczone zostały formularze zgłoszeniowe. Po wyborze właściwego formularza pozostaje tylko odpowiedzieć na kilka pytań.

Klienci, którzy chcą przesłać dokumenty szkodowe, również mogą to zrobić przez internet. W tym celu ubezpieczyciel korzysta z adresu [email protected].

Jak zgłosić szkodę przez internet w Link4?

Szkodę przez internet mogą zgłosić również klienci firmy Link4. Ubezpieczyciel na swojej stronie internetowej zamieścił proste formularze zgłoszeniowe. Zdalnie można dokonać zgłoszenia szkody osobowej, mieszkaniowej i komunikacyjnej. Przez internet klienci mogą też wysłać dokumenty i sprawdzić status szkody.

W przypadku zgłaszania szkody osobowej ubezpieczyciel zastrzega, że jego pracownicy będą kontaktować się z klientem telefonicznie. Po zapoznaniu się ze sprawą konsultant doradzi optymalną ścieżkę likwidacji szkody.

Jak zgłosić szkodę przez internet w Uniqa?

Firma Uniqa działa na polskim rynku ubezpieczeniowym od ponad 30 lat. W jej ofercie znajdują się ubezpieczenia na życie, komunikacyjne i podróżne. Klienci mogą online zarówno zakupić polisę, jak i zgłosić szkodę. Zgłoszenia szkody można dokonać za pośrednictwem strony firmowej, korzystając z odpowiedniego formularza.

Po wybraniu właściwego formularza pozostaje tylko odpowiedzieć na kilka pytań oraz ewentualnie dołączyć dokumentację zdjęciową. Jak można przeczytać na stronie internetowej Uniqa, zgłoszenie online to najszybsza metoda na likwidacji szkody.

Czytaj także: Zgłoszenie szkody z AC krok po kroku

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej