Masz wrażenie, że płacisz za wysokie składki OC? Planujesz zmienić ubezpieczyciela i zrezygnować z polisy w Generali? Dowiedz się, jak to zrobić, pobierz darmowy wzór umowy wypowiedzenia OC i sprawdź w porównywarce, gdzie szukać najtańszego OC na rynku!
Znalazłeś lepszą ofertę OC dzięki darmowej porównywarce Punkty? Masz prawo wypowiedzieć OC w Generali i każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym jeśli:
Musisz przy tym pamiętać, że jako właściciel pojazdu masz obowiązek zachowania ciągłości polisy. Nie możesz mieć przerwy w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej! Spóźnialskich i zapominalskich czekają surowe kary, które mogą wynieść nawet kilka tysięcy zł.
Tak wysokich kar za brak OC jeszcze nie było!
1. Wypowiedz OC najpóźniej dzień przed końcem terminu obowiązywania polisy
Nie musisz z roku na rok przedłużać OC u tego samego ubezpieczyciela. Jeśli znalazłeś tańszą ofertę, możesz zrezygnować z kontynuowania ochrony w Generali. Nie możesz jednak tego zrobić w dowolnym momencie – ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych przewiduje możliwość wypowiedzenia dotychczasowego OC wraz z końcem okresu jego obowiązywania. To znaczy, że jeśli nie chcesz przedłużać OC w Generali, musisz złożyć wypowiedzenie najpóźniej na 1 dzień przed końcem umowy. Jeżeli tego nie zrobisz, ubezpieczyciel przedłuży umowę na kolejne 12 miesięcy.
2. Otrzymasz przypomnienie 14 dni przed końcem umowy
Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych zobowiązuje towarzystwo ubezpieczeniowe do poinformowania Cię o zbliżającym się terminie zakończenia umowy OC. Ubezpieczyciel musi to zrobić co najmniej 14 dni przed upływem jej ważności. W dokumentach przesłanych pocztą tradycyjną lub elektroniczną powinna znaleźć się oferta odnowieniowa oraz pouczenie o możliwości wypowiedzenia umowy oraz o konsekwencjach decyzji i kontynuacji lub rezygnacji z OC w Generali.
3. Masz 30 dni na wypowiedzenie umowy zawartej przez Internet lub telefon
Prawa konsumenta chronią tych, którzy decydują się na skorzystanie z nowoczesnych kanałów sprzedaży direct. Na rezygnację z polisy zakupionej przez Internet lub telefon masz 30 dni. Zakupy w sieci sprzyjają spontanicznym decyzjom, ale nie martw się – nie musisz ujawniać przyczyny wypowiedzenia.
Nie wiesz, jak napisać wypowiedzenie umowy OC? Nie musisz. W Internecie łatwo znajdziesz gotowe, uniwersalne wzory do wypełnienia. Wystarczy wydrukować dokument, uzupełnić wszystkie dane i podpisać, a potem zeskanować i wysłać do towarzystwa ubezpieczeniowego. W takim dokumencie powinny się znajdować m.in. Twoje dane osobowe, informacje o marce i modelu samochodu czy numer polisy. Doradcy Punkty przygotowali dla Ciebie gotowy wzór tutaj ↓
Wypowiedzenie OC – wzór do pobrania
Jak wypowiedzieć umowę OC Generali? Najszybciej zrobisz to za pomocą strony internetowej ubezpieczyciela. Udostępnia on bezpłatny formularz online, do którego wpisujesz swoje dane oraz numer polisy. Następnie system poprosi Cię o dołączenie załącznika z własnoręcznie podpisanym dokumentem wypowiedzenia. Możesz też:
Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!
Kupiłeś polisę w Generali przez Punkta? Wystaw opinię!
Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.
Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.
Niedługo kończy się polisa ubezpieczeniowa Twojego samochodu? Zanim zdecydujesz się na przedłużenie, sprawdź składki w konkurencyjnych firmach. Może okazać się, że taniej będzie, jeśli złożysz wypowiedzenie OC, a potem podpiszesz nową umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. Punkta podpowiada, jak wypowiedzieć umowę OC oraz prezentuje gotowy wzór do pobrania i wydrukowania!
Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to obowiązkowa polisa, która chroni przed finansowymi konsekwencjami wypadków drogowych. Choć zwykle zawieramy je na okres 12 miesięcy, okoliczności życiowe mogą niekiedy wymagać przedwczesnego zakończenia tej umowy. W takich przypadkach wiele osób zastanawia się, czy przysługuje im zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej.
Podpisując umowę ubezpieczenia, liczysz, że od tej pory jesteś objęty ochroną. Nie każde ubezpieczenie działa jednak od zaraz. W wielu przypadkach ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia dopiero po upływie określonego czasu. To okres karencji. Na ten punkt w umowie ubezpieczenia warto zwrócić szczególną uwagę. Dowiedz się, co to jest okres karencji ubezpieczenia.
Jako właściciel auta, motoroweru, ciągnika lub przyczepy, masz obowiązek regularnego poddawania posiadanego pojazdu badaniom technicznym. Dlatego też sprawdzamy, ile kosztuje przegląd samochodu w 2022 roku i co warto wiedzieć, przed udaniem się do stacji kontroli pojazdów.