W ofercie Generali znajdziesz nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale i dobrowolne AC chroniące przed losowymi zdarzeniami. Możesz też kupić ubezpieczenie szyb, NNW kierowcy czy pakiet assistance. Chcesz wiedzieć, czy warto? Poznaj zakres OC/AC w Generali i porównaj w Punkcie, jak marka wypada na tle konkurencji ↓
Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to polisa obowiązkowa dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego w Polsce. Zapewnia ona ochronę finansową w przypadku kolizji, wypadku albo wyrządzenia krzywdy osobom trzecim na drodze. Jako kierowca jesteś zobowiązany do tego, by posiadać ważne OC i zadbać o jego ciągłość. Z tego powodu większość Towarzystw Ubezpieczeniowych, w tym Generali, ma w ofercie OC. Zobacz w darmowym kalkulatorze Punkty, ile zapłacisz za polisę OC/AC w Generali i innych TU, porównaj ceny online i kup najtaniej na rynku!
Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest taki sam w każdym TU, również w Generali. Obejmuje on sytuacje, w których spowodujesz szkodę osobom trzecim – np. innemu kierowcy, pieszemu albo rowerzyście. Jako kierowca musisz też wiedzieć, że ubezpieczenie OC wykupione w Generali obowiązuje nie tylko w Polsce! Działa ono również na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Andorze czy Serbii.
Ubezpieczenie obowiązuje do kwot gwarancyjnych, które wynoszą:
Obecnie marka Generali niestety nie wchodzi w skład systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkody. Jeżeli więc inny uczestnik ruchu drogowego spowoduje szkodę, będziesz musiał zgłosić ją u jego ubezpieczyciela.
Nie przepłacaj za OC, porównaj ceny!
Generali ma dla klientów kilka dodatkowych korzyści, które zyskasz wraz z zakupem polisy OC. Po pierwsze, otrzymujesz Zieloną Kartę za darmo do OC. Dokument ten pozwoli Ci wjechać na terytorium takich państw jak Albania, Maroko, Macedonia czy Turcja. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule o Zielonej Karcie OC ←koniecznie go przeczytaj, jeśli planujesz taką podróż! Po drugie, Generali przyznaje dodatkowe zniżki kierowcom, którzy mają prawo jazdy dłużej niż 10 lat. Po trzecie, marka kusi rabatami – na ubezpieczenie kolejnego pojazdu, zakup innych produktów marki albo zakupy u partnerów współpracujących z Generali.
Autocasco to ubezpieczenie, które chroni m.in. przed szkodami powstałymi w wyniku zdarzeń losowych. Mowa tu o kradzieżach, działaniach sił natury, uszkodzeniach przez osoby trzecie albo zwierzęta. Jako kierowca z pewnością wiesz, że takie sytuacje zdarzają się częściej, niż mogłoby się wydawać! Dlatego, mimo że AC jest polisą dobrowolną, zdecydowanie warto ją wykupić i podróżować ze spokojną głową. Autocasco pokryje koszty naprawy pojazdu, dzięki czemu stłuczka, wandalizm albo kradzież nie zrujnuje Twojego domowego budżetu. Zastanawiasz się, czy warto wykupić cały pakiet OC/AC w Generali?
Marka oferuje AC w formule All Risk, która chroni przed następstwami wszystkich zdarzeń z wyjątkiem tych wymienionych w dokumencie OWU. Obejmuje ono np. zarysowania auta na parkingu, zniszczenie karoserii przez gradobicia czy stłuczenia po zderzeniu z dzikim zwierzęciem. Możesz samodzielnie zdecydować o tym, w jaki sposób Generali zlikwiduje szkodę.
Do wyboru masz 2 warianty Autocasco: Generali Warsztat oraz Generali Serwis. W pierwszym z nich ubezpieczyciel wypłaca Ci odszkodowanie (na podstawie własnego kosztorysu) lub wskazuje warsztat, w którym Twoje auto zostanie naprawione. Generali Serwis przewiduje natomiast możliwość naprawy samochodu w warsztacie wybranym przez Ciebie. Możesz również skierować pojazd do serwisu ASO, czyli Autoryzowanej Stacji Obsługi.
Co jeszcze musisz wiedzieć? W Generali AC działa nie tylko w Polsce, ale na terenie całej Europy. Jeżeli jesteś doświadczonym kierowcą z bezszkodową historią jazdy, możesz liczyć na dodatkowe zniżki! Co więcej, marka ma dla nowych klientów specjalny rabat – 20% zniżki przy podpisaniu pierwszej umowy autocasco! W ramach AC Generali możesz też dokupić ubezpieczenie szyb, w którym całkowita suma ubezpieczenia wynosi aż 6 000 zł.
Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!
Kupiłeś polisę w Generali przez Punkta? Wystaw opinię!
Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.
Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.
Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.
Ubezpieczenie szyb w samochodzie to korzystne rozwiązanie dla przezornych kierowców. Jest ono dodatkową umową, którą można wybrać wykupując ubezpieczenie OC. Umowa ta gwarantuje pokrycie kosztów i szybkie zorganizowanie wymiany szyby samochodowej, bądź też jej naprawę. Co jeszcze zyskujemy wybierając dodatkowe ubezpieczenie szyby?
Szukasz informacji na temat ubezpieczenia NNW? Nie jesteś pewny, czy warto je wykupić? Chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, żeby móc łatwiej podjąć decyzję? Ten artykuł jest dla Ciebie! Zachęcamy do lektury.
Chcesz zgłosić szkodę parkingową, uzyskać odszkodowanie za zniszczony w wyniku kolizji samochód lub skradzione z mieszkania rzeczy? Wiele firm ubezpieczeniowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając im zgłoszenie szkody przez internet. Sprawdź, jak zgłosić szkodę przez internet u wiodących na polskim rynku ubezpieczycieli.
30 miliardów 300 milionów złotych. Tyle pieniędzy z odszkodowań w ramach polis OC wypłaciły w 2021 roku Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Kwota jest olbrzymia. Dlatego też ubezpieczyciele stosują różne triki, żeby pomniejszyć odszkodowanie, albo w ogóle odmówić wypłaty. Jak się przed tym zabezpieczyć? O czym pamiętać, podpisując umowę albo dochodząc swoich praw? Dowiedz się!
Podpisując umowę ubezpieczenia liczysz, że od tej pory jesteś objęty ochroną. Nie każde ubezpieczenie działa jednak „od zaraz”. W wielu przypadkach ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia dopiero po upływie określonego czasu. Czas ten w OWU zostanie ujęty jako „karencja ubezpieczenia”. To na ten punkt warto zwrócić szczególną uwagę! Przeczytaj, dlaczego ↓