Generali | Ubezpieczenie OC/AC

Chcę kupić najtańsze OC/AC na rynku

W ofercie Generali znajdziesz nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale i dobrowolne AC chroniące przed losowymi zdarzeniami. Możesz też kupić ubezpieczenie szyb, NNW kierowcy czy pakiet assistance. Chcesz wiedzieć, czy warto? Poznaj zakres OC/AC w Generali i porównaj w Punkcie, jak marka wypada na tle konkurencji ↓

Porównaj ofertę Generali z konkurencją

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to polisa obowiązkowa dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego w Polsce. Zapewnia ona ochronę finansową w przypadku kolizji, wypadku albo wyrządzenia krzywdy osobom trzecim na drodze. Jako kierowca jesteś zobowiązany do tego, by posiadać ważne OC i zadbać o jego ciągłość. Z tego powodu większość Towarzystw Ubezpieczeniowych, w tym Generali, ma w ofercie OC. Zobacz w darmowym kalkulatorze Punkty, ile zapłacisz za polisę OC/AC w Generali i innych TU, porównaj ceny online i kup najtaniej na rynku!

Ubezpieczenie OC Generali – co obejmuje polisa?

Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest taki sam w każdym TU, również w Generali. Obejmuje on sytuacje, w których spowodujesz szkodę osobom trzecim – np. innemu kierowcy, pieszemu albo rowerzyście. Jako kierowca musisz też wiedzieć, że ubezpieczenie OC wykupione w Generali obowiązuje nie tylko w Polsce! Działa ono również na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Andorze czy Serbii.

Ubezpieczenie obowiązuje do kwot gwarancyjnych, które wynoszą:

  • 5 210 000 EUR – za szkody osobowe,
  • 1 050 000 EUR – za szkody na mieniu.

Obecnie marka Generali niestety nie wchodzi w skład systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkody. Jeżeli więc inny uczestnik ruchu drogowego spowoduje szkodę, będziesz musiał zgłosić ją u jego ubezpieczyciela.

Nie przepłacaj za OC, porównaj ceny!

OC w Generali: dodatkowe korzyści

Generali ma dla klientów kilka dodatkowych korzyści, które zyskasz wraz z zakupem polisy OC. Po pierwsze, otrzymujesz Zieloną Kartę za darmo do OC. Dokument ten pozwoli Ci wjechać na terytorium takich państw jak Albania, Maroko, Macedonia czy Turcja. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule o Zielonej Karcie OC ←koniecznie go przeczytaj, jeśli planujesz taką podróż! Po drugie, Generali przyznaje dodatkowe zniżki kierowcom, którzy mają prawo jazdy dłużej niż 10 lat. Po trzecie, marka kusi rabatami – na ubezpieczenie kolejnego pojazdu, zakup innych produktów marki albo zakupy u partnerów współpracujących z Generali.

Generali Ubezpieczenie AC

Autocasco to ubezpieczenie, które chroni m.in. przed szkodami powstałymi w wyniku zdarzeń losowych. Mowa tu o kradzieżach, działaniach sił natury, uszkodzeniach przez osoby trzecie albo zwierzęta. Jako kierowca z pewnością wiesz, że takie sytuacje zdarzają się częściej, niż mogłoby się wydawać! Dlatego, mimo że AC jest polisą dobrowolną, zdecydowanie warto ją wykupić i podróżować ze spokojną głową. Autocasco pokryje koszty naprawy pojazdu, dzięki czemu stłuczka, wandalizm albo kradzież nie zrujnuje Twojego domowego budżetu. Zastanawiasz się, czy warto wykupić cały pakiet OC/AC w Generali?

Marka oferuje AC w formule All Risk, która chroni przed następstwami wszystkich zdarzeń z wyjątkiem tych wymienionych w dokumencie OWU. Obejmuje ono np. zarysowania auta na parkingu, zniszczenie karoserii przez gradobicia czy stłuczenia po zderzeniu z dzikim zwierzęciem. Możesz samodzielnie zdecydować o tym, w jaki sposób Generali zlikwiduje szkodę.

Generali Warsztat i Serwis

Do wyboru masz 2 warianty Autocasco: Generali Warsztat oraz Generali Serwis. W pierwszym z nich ubezpieczyciel wypłaca Ci odszkodowanie (na podstawie własnego kosztorysu) lub wskazuje warsztat, w którym Twoje auto zostanie naprawione. Generali Serwis przewiduje natomiast możliwość naprawy samochodu w warsztacie wybranym przez Ciebie. Możesz również skierować pojazd do serwisu ASO, czyli Autoryzowanej Stacji Obsługi.

Co jeszcze musisz wiedzieć? W Generali AC działa nie tylko w Polsce, ale na terenie całej Europy. Jeżeli jesteś doświadczonym kierowcą z bezszkodową historią jazdy, możesz liczyć na dodatkowe zniżki! Co więcej, marka ma dla nowych klientów specjalny rabat – 20% zniżki przy podpisaniu pierwszej umowy autocasco! W ramach AC Generali możesz też dokupić ubezpieczenie szyb, w którym całkowita suma ubezpieczenia wynosi aż 6 000 zł.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Generali przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Generali

Akademia Punkty

Bądź świadomym kierowcą! Przeczytaj

Ubezpieczenie szyb samochodowych - ile kosztuje i co obejmuje?
Ubezpieczenie szyb w aucie. Czy to się opłaca?

Ubezpieczenie szyb w samochodzie to korzystne rozwiązanie dla przezornych kierowców. Jest ono dodatkową umową, którą można wybrać wykupując ubezpieczenie OC. Umowa ta gwarantuje pokrycie kosztów i szybkie zorganizowanie wymiany szyby samochodowej, bądź też jej naprawę. Co jeszcze zyskujemy wybierając dodatkowe ubezpieczenie szyby?

Ubezpieczenie NNW - czy to się opłaca
Przed czym chroni i co obejmuje ubezpieczenie NNW?

Szukasz informacji na temat ubezpieczenia NNW? Nie jesteś pewny, czy warto je wykupić? Chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, żeby móc łatwiej podjąć decyzję? Ten artykuł jest dla Ciebie! Zachęcamy do lektury.

Jak zgłosić szkodę przez internet?

Chcesz zgłosić szkodę parkingową, uzyskać odszkodowanie za zniszczony w wyniku kolizji samochód lub skradzione z mieszkania rzeczy? Wiele firm ubezpieczeniowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając im zgłoszenie szkody przez internet. Sprawdź, jak zgłosić szkodę przez internet u wiodących na polskim rynku ubezpieczycieli.

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Ubezpieczyciel odmawia naprawy z OC sprawcy w ASO – jak dochodzić swoich praw?

W sytuacji wypadku drogowego, w którym jesteśmy ofiarami, oczywiste, że oczekujemy pełnego odszkodowania oraz sprawnej naprawy naszego pojazdu. Niestety, nie zawsze ubezpieczyciel, od którego oczekujemy wsparcia, chce w pełni pokryć koszty naprawy w warsztacie ASO. Często dochodzi do sytuacji odmowy naprawy z OC sprawcy w ASO, co jest niezrozumiałe i niesprawiedliwe. Jak w takiej sytuacji dochodzić swoich praw?

Co to jest karencja ubezpieczenia?
Czym jest karencja w umowie ubezpieczenia i jakie są jej skutki?

Podpisując umowę ubezpieczenia, liczysz, że od tej pory jesteś objęty ochroną. Nie każde ubezpieczenie działa jednak od zaraz. W wielu przypadkach ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia dopiero po upływie określonego czasu. To okres karencji. Na ten punkt w umowie ubezpieczenia warto zwrócić szczególną uwagę. Dowiedz się, co to jest okres karencji ubezpieczenia.

Przejdź do akademii