Generali | Assistance

Zobacz, gdzie kupisz najtańsze assistance!

Zatroszcz się o ochronę siebie i bliskich niezależnie od sytuacji na drodze! Sprawdź, jakie wsparcie uzyskasz, wybierając Generali Assistance i koniecznie porównaj ofertę z konkurencją! Skorzystaj z darmowego kalkulatora OC/AC i assistance dostępnego na Punkcie.

Kalkulator OC/AC i assistance

Porównaj ceny

Generali Assistance: w jakich sytuacjach pomoże?

Wybierając Generali Assistance możesz liczyć na całodobową pomoc 7 dni w tygodniu. Ubezpieczyciel pomoże Ci po wypadku, awarii samochodu lub kradzieży auta. W ramach polisy masz zagwarantowane np.:  holowanie pojazdu po wypadku, naprawę w miejscu zdarzenia, pomoc tłumacza, kierowcę zastępczego czy zakwaterowanie w hotelu (nawet do 5 dni!). Zakres ubezpieczenia (a także cena składek) zależy oczywiście od wariantu, na jaki się zdecydujesz – a do wyboru masz 3 pakiety: Komfort, Komfort Plus oraz Lux. Warto wiedzieć, że Assitance możesz wykupić na 1 rok lub skorzystać z opcji ubezpieczenia wyłącznie na czas urlopu.

Pakiet Komfort – najtańsze assistance od Generali

Podstawowy wariant, zapewniający pomoc wyłącznie na terenie Polski. Przedmiotem ubezpieczenia mogą być samochody osobowe, motocykle, motorowery, przyczepy kempingowe, przyczepy o ładowności do 400 kg oraz samochody ciężarowe do 3,5 t. Co ważne, w tym pakiecie nie ma żadnych ograniczeń co do wieku pojazdu. Limity pojawiają się natomiast w przypadku holowaniu auta po awarii (do 100 km) oraz zakwaterowania (do 3 dni). Pakiet assistance Komfort od Generali nie przewiduje pojazdu zastępczego

Komfort Plus – assistance w Polsce i Europie

Często podróżujesz po Europie? Zapoznaj się z OWU drugiego z wariantów, który działa nie tylko na terenie Polski, lecz także całej Europy. Obejmuje on wszystkie usługi dostępne w pakiecie Komfort, a dodatkowo zapewnia pojazd zastępczy na czas do 5 dni. Możesz też liczyć na holowanie pojazdu po wypadku na ternie Europy – obowiązuje tu jednak limit 500 km. Całkowita suma ubezpieczenia wynosi 5 000 zł dla pojedynczego zdarzenia. Co jeszcze warto wiedzieć? W przypadku Komfort Plus (a także LUX) możesz wykupić assistance krótkoterminowe, dostępne w Generali na czas 15 lub 30 dni.

Co obejmuje assistance krótkoterminowe? Sprawdź!

Generali assistance Lux –dla wymagających

Najbardziej rozbudowany wariant assistance od Generali, dostępny wyłącznie dla samochodów osobowych, motorowerów oraz motocykli. Dodatkowym wymogiem jest wiek: ubezpieczony pojazd nie może być starszy niż 13 lat. Pakiet wyróżnia się dużo wyższą całkowitą sumą ubezpieczeniową, która wynosi 20 000 zł. W ramach pakietu Generali zapewnia nielimitowane holowanie po wypadku (w Polsce i Europie), a także po awarii. Otrzymasz też pojazd zastępczy na czas do 10 dni, a także zakwaterowanie w hotelu na okres do 5 dni. W tym wariancie masz też możliwość wykupienia assistance krótkoterminowego.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z infolinią assistance Generali, dostępną 24/7 pod numerem 913 913 913.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Generali przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Generali

Assistance w pigułce

Sprawdź to!

Holowanie Auta
Holowanie pojazdu na własną rękę? Czy lepiej kupić assistance?

Awaria, wypadek, nie da się jechać dalej. Holowanie pojazdu na własną rękę czy pomoc drogowa? Jeśli nie masz ubezpieczenia AC i pakietu assistance, samodzielna organizacja akcji holowniczej wydaje się dobrym i tańszym pomysłem. Ale czy na pewno? Przeczytaj i sam rozważ, czy nie lepiej mieć dobre ubezpieczenie!

Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej. Kiedy może się przydać?
Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej ✈ Kup polisę online

Ładna pogoda to podstawa wakacji. Ale nawet gdy mamy słońca bez końca, gwarancji idealnego wypoczynku nikt nie daje. Wystarczy awaria samochodu, nagła choroba, albo kradzież bagażu i dokumentów, by czarne chmury popsuły klimat laby. Niestety, nie zawsze możesz zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, ale za to w wielu przypadkach możesz się od nich ubezpieczyć. Po to jest ubezpieczenie assistance w podróży.

1. Czy można holować automat?
Samochód z automatyczną skrzynią padł? Jak holować automat?

Chociaż samochody z automatyczną skrzynią biegów cieszą się w Polsce coraz większym powodzeniem, to jednak wciąż budzą wiele wątpliwości. Dowiedz się, jak wygląda kwestia holowania automatu zanim zdecydujesz się na zakup takiego auta.

Opony zimowe a odszkodowanie
Brak opon zimowych a ubezpieczenie OC. Czy mogą wpłynąć na odszkodowanie?

Zima coraz bliżej, dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze, więc warto pomyśleć o przygotowaniu samochodu na nowe warunki. Podstawa to wymiana opon na zimowe. Nie tylko są one bardziej odporne na temperatury, ale przede wszystkim gwarantują większe bezpieczeństwo. Czy ich brak może skutkować brakiem odszkodowania w przypadku kolizji?

Przejdź do akademii