Generali | Ubezpieczenia turystyczne

Kup najtańsze ubezpieczenie turystyczne tutaj

Planujesz wybrać się w podróż z Generali? Marka ma dla Ciebie 3 warianty polis turystycznych, a także 3 rodzaje assistance dla podróżnych – wiedziałeś, że możesz ubezpieczyć się nawet na 1 200 000 zł? W ofercie znajdziesz też ubezpieczenie sportów letnich i zimowych, wyjazdu do pracy, a nawet ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu! Dowiedz się więcej tutaj ↓

Porównaj warianty Generali z konkurencją

Darmowy kalkulator

Generali ma w swoim portfolio nie tylko rozbudowaną ofertę ubezpieczeń samochodu i nieruchomości. Marka przygotowała dla klientów polisy turystyczne dopasowane do różnych potrzeb – zarówno tych, którzy wolą spokojny wypoczynek, jak i miłośników aktywnego spędzania wakacji. Masz do dyspozycji 3 podstawowe warianty ubezpieczenia podróży, do których możesz dobrać rozszerzenia – np. zwrot kosztów udziału własnego w wynajętym pojeździe, moto assistance albo ochronę sprzętu sportowego. Co więcej, w Generali możesz kupić ubezpieczenie turystyczne zwracające koszty rezygnacji z wyjazdu!

Wariant Oszczędny – tanie ubezpieczenie turystyczne od Generali

Szukasz oszczędności i zależy Ci na podstawowej ochronie? Ten wariant może być właśnie dla Ciebie! Obejmuje on koszty leczenia na sumę 100 000 zł, a dodatkowo ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 zł. Jeśli za granicą zdarzy Ci się wypadek i będziesz potrzebować dalszego leczenia lub rehabilitacji w Polsce, Generali zwróci Ci koszty (do 5 000 zł). W tym pakiecie masz też ubezpieczenie od kradzieży mienia, która wydarzy się w Twoim mieszkaniu albo domu podczas Twojego wyjazdu.

Zobacz, dlaczego EKUZ może nie wystarczyć!

Wariant Optymalny

Zależy Ci na ubezpieczeniu bagażu podróżnego i OC w życiu prywatnym? Rozważ wariant Optymalny, który dodatkowo zawiera dużo wyższe sumy ubezpieczenia (300 000 zł kosztów leczenia i 30 000 zł NNW). Jeśli zdecydujesz się na to ubezpieczenie turystyczne, Generali wypłaci Ci odszkodowanie za zgubiony lub zniszczony bagaż. Ubezpieczyciel zobowiązuje się też do przesłania opóźnionego bagażu do miejsca, w którym przebywasz za granicą.

Wariant Elastyczny – polisa, którą tworzysz sam!

Pakiet dla osób, które wiedzą, na czym im najbardziej zależy i chcą same dopasować zdecydować o zakresie polisy. To Ty decydujesz o sumie ubezpieczenia kosztów leczenia (nawet do 1 200 000 zł!), NNW (do 60 000 zł) czy OC w życiu prywatnym (do 1 miliona zł!). Na podstawie Twoich wyborów Generali wyliczy cenę takiej polisy turystycznej. A to jeszcze nie koniec. Warto wiedzieć, że w każdym z 3 wariantów samodzielnie wybierasz pakiet assistance w podróży. Masz tu do dyspozycji assistance Standard, Premium oraz Exclusive. Co obejmują?

Assistance w podróży

Assistance Standard od Generali to dodatek do ubezpieczenia turystycznego, w którym masz zagwarantowane m.in. pomoc informacyjną (dyżur telefoniczny Generali działa 24/7) czy transport do Polski. Uzyskasz też pomoc w przypadku utraty dokumentów czy bagażu. Ubezpieczyciel zorganizuje również opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi na czas Twojej niedyspozycji. W assistance Premium masz dodatkowo zapewnioną rekonwalescencję, pomoc prawną, wypłatę w poczet kaucji i gwarancję kontynuacji podróży. Wariant Exclusive zawiera natomiast zwrot kosztów karnetu na wyciąg narciarski, opiekę nad zwierzętami domowymi, pomoc tłumacza i pomoc finansową.

Ubezpieczenia turystyczne od Generali

Sport jest Twoją największą pasją? Nie ograniczaj się! Specjalnie dla Ciebie Generali ma ubezpieczenie sportów ekstremalnych, zimowych i letnich. Obejmuje ono m.in. skutki wypadków powstałych podczas uprawiania narciarstwa i sportów wysokiego ryzyka. Generali pokryje też koszty leczenia i rehabilitacji osoby poszkodowanej z Twojej winy. Możesz również liczyć na zwrot kosztów za zniszczony sprzęt sportowy.

Nie musisz wyjeżdżać w celach turystycznych, aby potrzebować polisy. Generali oferuje ubezpieczenie turystyczne „Wyjazd do pracy za granicę” przygotowane dla osób planujących rozpoczęcie pracy poza granicami kraju. W jego zakres wchodzi m.in. NNW, pokrycie kosztów leczenia, OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie bagażu podróżnego i sprzętu sportowego. A jeśli planujesz podróż za granicę samochodem, koniecznie sprawdź dostępne warianty AC i assistance! Skorzystaj z darmowej porównywarki OC/AC od Punkty i kup najtańszą polisę na rynku!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Generali przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Generali

Niezbędnik w podróży

O tym musisz wiedzieć

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Triki ubezpieczycieli, przez które pożegnasz wypłatę odszkodowania OC! Jak z tym walczyć?

30 miliardów 300 milionów złotych. Tyle pieniędzy z odszkodowań w ramach polis OC wypłaciły w 2021 roku Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Kwota jest olbrzymia. Dlatego też ubezpieczyciele stosują różne triki, żeby pomniejszyć odszkodowanie, albo w ogóle odmówić wypłaty. Jak się przed tym zabezpieczyć? O czym pamiętać, podpisując umowę albo dochodząc swoich praw? Dowiedz się!

odmowa wypłaty odszkodowania oc
6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Stało się. Miałeś stłuczkę, ktoś okradł Ci dom, albo zniszczył samochód. Nie martwisz się bo wiesz, że masz wykupione ubezpieczenie… no właśnie. Uzyskanie pieniędzy za szkodę wcale nie jest takie proste. Poznaj listę 6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu turystycznym
Klauzula alkoholowa idealna na wakacje? Sprawdzamy „polisę od piwa”

Wyjeżdżając na wakacje, zdarza nam się spędzać czas przy alkoholu i rozkoszować się lokalnymi trunkami. Zawsze chcemy mieć jednak pewność, że jeśli coś nam się stanie, to fakt, że wypiliśmy jedno piwo, czy lampkę wina nie sprawi, że ubezpieczyciel odmówi nam wypłaty odszkodowania. Do niedawna była to jednak bardzo popularna praktyka, która zaczyna się jednak powoli zmieniać. Jak działa klauzula alkoholowa?

Przejdź do akademii