Generali – Wypowiedzenie Umowy Ubezpieczenia OC

Choć ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, może się zdarzyć, że zechcesz z niego zrezygnować. Wypowiedzenie OC w Generali jest możliwe w trzech przypadkach.

Generali – Wypowiedzenie Umowy Ubezpieczenia OC
  • wypowiedzenie polisy OC z końcem okresu umowy
  • wypowiedzenie umowy ubezpieczenia zakupionego pojazdu
  • wypowiedzenie polisy OC automatycznie wznowionej

 

Pamiętaj jednak, że musisz zachować ciągłość ubezpieczenia danego pojazdu mechanicznego, żeby uniknąć naliczenia kar.

 

Jeśli chcesz wypowiedzieć OC w Generali, ponieważ zbliża się koniec okresu obowiązywania umowy pamiętaj, by zrobić to najpóźniej na jeden dzień przed końcem jej obowiązywania Jeśli się spóźnisz, umowa zostanie automatycznie przedłużona. 

 

Wypowiedzenie OC w Generali – wzór

 

Wzór wypowiedzenia OC w Generali – który obowiązuje również na rezygnację z ubezpieczenia zakupionego pojazdu i z polisy automatycznie wznowionej – znajdziesz na stronie internetowej ubezpieczyciela. W formularzu wystarczy uzupełnić dane właściciela pojazdu: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer rejestracyjny pojazdu, informację o marce i modelu pojazdu oraz podać numer polisy i zaznaczyć w dokumencie opcję rezygnacji z umowy z jednego z trzech powodów. Na dokumencie musi się znaleźć Twój własnoręczny podpis.

 

Rezygnacja z ubezpieczenia OC w Generali 

 

W przypadku rezygnacji z umowy automatycznie przedłużonej, składka zostanie naliczona od dnia obowiązywania automatycznie przedłużonej umowy do dnia jej zamknięcia. Sama umowa zostanie zamknięta z dniem wpływu wypowiedzenia. 

 

Natomiast jeśli zrezygnujesz z ubezpieczenia zawartego przez zbywcę pojazdu, składka zostanie naliczona za czas od dnia zakupu samochodu do dnia złożenia wypowiedzenia.

 

Jak dostarczyć dokument ubezpieczycielowi? Możesz zrobić to na kilka sposobów:

 

  • wysłać bezpośrednio ze strony internetowej Generali,
  • przesłać jego skan lub cyfrowe zdjęcie na adres e-mail: centrumklienta@generali.pl,
  • złożyć u agenta Generali,
  • przesłać pocztą na adres: Generali TU S.A., ul. Postępu 15b, 02-676 Warszawa. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie dokumentu w ten sposób, obowiązuje data stempla pocztowego.

Produkty ubezpieczeniowe

Ikona Samochód

 

Ubezpieczenie samochodu

Generali oferuje kierowcom ubezpieczenie samochodu w podstawowym wariancie OC, a także w pakiecie z polisami AC lub NNW. Sprawdź ofertę Generali w mfind!

Ikona Serce

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Masz dość kolejek do lekarzy specjalistów? Jest na to sposób, wybierz prywatny pakiet medyczny w mfind i ciesz się zdrowiem!

Ikona Walizka

 

Ubezpieczenie turystyczne

Szukasz ubezpieczenia na czas podróży? Sprawdź jak szeroką ofertę ma mfind i ciesz się urlopem.

Ikona Dom

 

Ubezpieczenie nieruchomości

Potrzebujesz ubezpieczenia dla swojego domu lub mieszkania? Z nami osiągniesz swój cel - wejdź i zobacz!