Generali – Wypowiedzenie Umowy Ubezpieczenia OC

Porównaj składkę OC w Generali z innymi TU

Choć ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, może się zdarzyć, że zechcesz z niego zrezygnować. Wypowiedzenie OC w Generali jest możliwe w trzech przypadkach.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC
  • wypowiedzenie polisy OC z końcem okresu umowy
  • wypowiedzenie umowy ubezpieczenia zakupionego pojazdu
  • wypowiedzenie polisy OC automatycznie wznowionej

Pamiętaj jednak, że musisz zachować ciągłość ubezpieczenia danego pojazdu mechanicznego, żeby uniknąć naliczenia kar.

Jeśli chcesz wypowiedzieć OC w Generali, ponieważ zbliża się koniec okresu obowiązywania umowy pamiętaj, by zrobić to najpóźniej na jeden dzień przed końcem jej obowiązywania Jeśli się spóźnisz, umowa zostanie automatycznie przedłużona. 

Wypowiedzenie OC w Generali – wzór

Wzór wypowiedzenia OC w Generali – który obowiązuje również na rezygnację z ubezpieczenia zakupionego pojazdu i z polisy automatycznie wznowionej – znajdziesz na stronie internetowej ubezpieczyciela. W formularzu wystarczy uzupełnić dane właściciela pojazdu: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer rejestracyjny pojazdu, informację o marce i modelu pojazdu oraz podać numer polisy i zaznaczyć w dokumencie opcję rezygnacji z umowy z jednego z trzech powodów. Na dokumencie musi się znaleźć Twój własnoręczny podpis.

Rezygnacja z ubezpieczenia OC w Generali 

W przypadku rezygnacji z umowy automatycznie przedłużonej, składka zostanie naliczona od dnia obowiązywania automatycznie przedłużonej umowy do dnia jej zamknięcia. Sama umowa zostanie zamknięta z dniem wpływu wypowiedzenia. 

Natomiast jeśli zrezygnujesz z ubezpieczenia zawartego przez zbywcę pojazdu, składka zostanie naliczona za czas od dnia zakupu samochodu do dnia złożenia wypowiedzenia.

Jak dostarczyć dokument ubezpieczycielowi? Możesz zrobić to na kilka sposobów:

  • wysłać bezpośrednio ze strony internetowej Generali,
  • przesłać jego skan lub cyfrowe zdjęcie na adres e-mail: centrumklienta@generali.pl,
  • złożyć u agenta Generali,
  • przesłać pocztą na adres: Generali TU S.A., ul. Postępu 15b, 02-676 Warszawa. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie dokumentu w ten sposób, obowiązuje data stempla pocztowego.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Generali przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Generali

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Generali

Generali OC i AC - skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i sprawdź, czy w Generali kupisz tanie OC
Generali OC i AC – skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i sprawdź, czy w Generali kupisz tanie OC

Generali to firma, której ofertę bardzo łatwo możesz poznać korzystając z kalkulatora OC AC mfind. W styczniu 2016 roku ubezpieczenie Generali OC było jednym z najtańszych! Sprawdź, czy teraz także otrzymasz korzystne warunki. Poznaj szczegóły ubezpieczeń w Generali.

Czy warto kupić ubezpieczenie generali z myślą o podróży
Generali ubezpieczenie turystyczne „Z myślą o podróży” – co powinieneś o tym wiedzieć?

Niezależnie od tego czy planujesz weekendowy wypad za miasto, czy też szykujesz się na większą wyprawę zagraniczną, jest jedna kwestia, o której warto pomyśleć wcześniej. Bezpieczeństwo w podróży to podstawa dla każdej niespokojnej duszy, która lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Dziś przyglądamy się ubezpieczeniu turystycznemu „Generali, z myślą o podróży”.

Bezpieczni.pl: ubezpieczenie NNW szkolne i przedszkolne od Generali

Koniec sierpnia to najlepsza okazja do tego, aby zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tych, którzy już za chwilę wrócą do szkolnej ławy. Z myślą o nich powstał serwis bezpieczni.pl, który gwarantuje kompleksowe ubezpieczenie NNW szkolne i przedszkolne, nie zapominając także o pracownikach tych placówek czy nawet studentach. Co gwarantuje NNW od bezpieczni.pl? Prześwietlamy najnowszą ofertę Generali!

Przejdź do akademii