Generali | Ubezpieczenie mieszkania i domu

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania czeka!

W Generali możesz ubezpieczyć nie tylko mieszkanie i dom (nawet ten w budowie). Marka proponuje również ubezpieczenie garażu, budynków gospodarczych, przedmiotów wartościowych, a także przedmiotów niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Do wyboru masz też liczne rozszerzenia – zjedź niżej i przekonaj się sam!

Porównywarka ubezpieczeń mieszkania

Darmowy kalkulator

Ubezpieczenie domu i mieszkania Generali

Tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi lub zwykły pech, by doszło do zniszczenia mienia. Wielu z nas doświadczyło w życiu zalania mieszkania sąsiada, czy uszkodzenia okna przez silny wiatr. Często zdarzają się również drobne pożary, przepięcia, włamania czy zniszczenia sprzętów spowodowane przez zwierzęta. Nie chcesz, aby zdarzenie losowe zrujnowały Twój domowy budżet? Zatroszcz się o swoją nieruchomość i bądź przygotowany na każdą okoliczność! Zobacz, co obejmuje ubezpieczenie mieszkania i domu marki Generali!

Pakiet Standardowy. Tanie ubezpieczenie mieszkania

Najbardziej podstawowy, a zarazem najtańszy pakiet. Obejmuje zniszczenia spowodowane ogniem (np. pożar, uderzenie fali dźwiękowej), wandalizmem lub naturalnymi zdarzeniami. W skład tych ostatnich wchodzi np. upadek drzewa, pęknięcie budowli na skutek mrozu, silny wiatr, śnieg, grad, trzęsienie ziemi czy tąpnięcie.

Przeczytaj o ubezpieczeniu domu na zimę!

W tym pakiecie Generali masz też ubezpieczenie mieszkania i domu od zalania, np. wskutek awarii pralki, wodociągu, a nawet rażącego niedbalstwa – np. kiedy zostawisz odkręcony kran w mieszkaniu. Co więcej, polisa w wersji standard obejmuje usługi medyczne i assistance – m.in. pomoc specjalisty RTV/AGD czy usługi informacyjne. Za opłatą możesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie na wypadek powodzi i kradzieży.

Pakiet Optymalny Generali

Potrzebujesz szerszego zakresu ochrony? Generali ma dla Ciebie ubezpieczenie mieszkania w wersji optymalnej, z możliwością rozbudowy ochrony o stłuczenia stałych elementów. Mowa np. o stłuczeniu szyby okiennej, wbudowanego akwarium czy szyby kominkowej. Możesz też zdecydować się na ubezpieczenie nieruchomości od przepięcia (na kwotę nawet 100 000 zł!).  

Pakiet Maksymalny (Diament) – dla wymagających

Formuła All Risk. Obejmuje wszystkie zdarzenia z udziałem ognia lub naturalnych zdarzeń, zalania, stłuczenia stałych elementów i przepięcia. W tym wariancie ubezpieczyciel zapewnia też ochronę przed wyłudzeniem gotówki (oszustwem na wnuczka) czy ochronę krzewów czy drzew rosnących na terenie posesji. Zapewni też pomoc, jeśli Twój zwierzak zostanie otruty lub zagryziony, np. wskutek włamania (NNW Psa lub Kota). Generali odpowie też za szkody wyrządzone przez zwierzęta.

W ramach ubezpieczenia mieszkania w Generali masz do dyspozycji kilka płatnych rozszerzeń. Marka proponuje m.in. OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie mebli i akcesoriów ogrodowych, a także domku letniskowego od ognia. Jeśli często podróżujesz, rozważ zakup ubezpieczenia rzeczy osobistych poza miejscem ubezpieczenia (np. zagubionej walizki albo biżuterii).

Wybierz najtańsze ubezpieczenie fotowoltaiki!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Generali przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Generali

Ubezpieczenia nieruchomości w praktyce

Przeczytaj, zanim kupisz

Czy ubezpieczenie nieruchomości przechodzi na nowego właściciela?

Zarówno sprzedaż, jak i zakup mieszkania to przede wszystkim wiele różnych formalności. Niektóre z nich mogą dotyczyć ubezpieczenia. Czy zmiana właściciela mieszkania oznacza, że polisa chroniąca nieruchomość przechodzi także na nowego właściciela? A może trzeba poszukać nowego ubezpieczenia?

dodatki do polisy mieszkaniowej
Dodatki do polisy mieszkaniowej – co warto zakupić?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania to nie zawsze łatwe zadanie. Warto wziąć pod uwagę wszelkie rozszerzenia i wykluczenia, wysokość składki oraz dodatki, z jakich możesz skorzystać. Sprawdź, co możesz wybrać, by czuć się w swoim lokum 100% bezpiecznie!

czy ubezpieczenie pomostowe jest zwracane
Ochrona dla banku, ale czy dla kredytobiorcy? Ubezpieczenia pomostowe w praktyce

Ubezpieczenie pomostowe to jeden z obowiązkowych składników kredytu hipotecznego. Niewiele osób jednak wie, czym w zasadzie jest owa polisa i kogo chroni. Jakie zmiany szykują się w związku z podpisaną 16 sierpnia 2022 r. przez prezydenta nowelizacją ustawy? Ile wynosi ubezpieczenie pomostowe i jakie stawki obowiązują w mBanku, PKO BP czy Alior Banku. Odpowiadamy!

Co robić, gdy okradną Ci mieszkanie? Fot. sdecoret/Freeimages
Co zrobić, gdy okradną Ci mieszkanie? 4 najważniejsze kroki

Opaleni, wypoczęci, z naładowanymi akumulatorami wracacie do domu i... zastajecie mieszkanie splądrowane przez złodzieja. Jak zareagować? Kogo zawiadomić? Jak zgłosić szkodę?

Jak oszacować wartość nieruchomości przed zakupem ubezpieczenia?

Jedną z czynności, jaką należy wykonać przed zakupem ubezpieczenia dla mieszkania lub domu, jest oszacowanie ich wartości. Jak ustalić wartość nieruchomości? Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by prawidłowo określić sumę ubezpieczenia. Parametr ten jest kluczowy przy wypłacie odszkodowania z polisy.

Przejdź do akademii