Logo punkta

8 listopada 2019

Narty we Włoszech: gdzie na narty do Włoch? Zainspiruj się!

Tuż przed sezonem zimowym warto zaplanować niezapomniany wyjazd na narty. Jednym z najpopularniejszych kierunków na narty są oczywiście Włochy, to nie dziwi nikogo. Dlaczego włoskie trasy cieszą się taką popularnością? Gdzie najlepiej pojechać na narty do Włoch? Przygotowaliśmy listę TOP 5 najlepszych włoskich regionów narciarskich! 

Narty we Włoszech: dlaczego warto? 

Skąd wzięła się taka popularność Włoch jako miejsca zimowego wypoczynku Polaków? Na pewno składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim coraz więcej naszych rodaków bez problemu może sobie pozwolić opłacenie zagranicznego wyjazdu. Wyjazd w nasze góry też nie jest tani, a wiąże się z niedogodnościami takimi jak korki na drodze, krótkie trasy zjazdowe i kapryśna zima bez śniegu. 

Tymczasem Włochy oferują nie tylko doskonałe, długie i rozbudowane trasy, ale przede wszystkim genialną pogodę. Aura w innych krajach alpejskich z pewnością nie jest tak stabilna, więc Szwajcaria czy Austria mogą pogodowo rozczarować. Polacy stęsknieni za słońcem i lekkim mrozem wybierają więc miejsce, gdzie stabilnie utrzymuje się taka wspaniała zimowa pogoda – Włochy. Narty można tu przy okazji połączyć z piękną opalenizną. 

Włoskie trasy tylko dla profesjonalistów?

Absolutnie nie! Jeśli ktoś sobie wyobraża, że aby zjeżdżać na nartach z włoskich tras, trzeba reprezentować prawie olimpijski poziom umiejętności, jest w błędzie. Oczywiście znajduje się tam wiele długich i świetnie przygotowanych tras oznaczonych na czarno, które wymagają od narciarzy znacznego zaawansowania techniki. Jednak włoskie kurorty to przede wszystkim doskonałe miejsca na wyjazdy rodzinne. Nawet osoby mniej zaawansowane i początkujące mogą się czuć doskonale na górskich stokach Włoch oznakowanych kolorem niebieskim. Takich tras, na których można uczyć się zjeżdżać lub szlifować umiejętności naprawdę nie brakuje. Nie tylko pod tym względem Polaków nie rozczarują Włochy. Góry, narty, aktywna turystyka to nie wszystko. Rodziny docenią w tym kraju także całą infrastrukturę turystyczną czyli hotele, transport czy wypożyczalnie sprzętu. 

SPRAWDŹ: Assistance na Europę - ubezpieczenie samochodu na podróż!

Gdzie na narty do Włoch?

Jeśli wybrałeś Włochy, narty, gdzie konkretnie jechać na wypoczynek zimowy? Musisz wiedzieć, że wybór jest ogromny. A przecież oprócz kwestii związanych z możliwością aktywnego spędzania czasu, dochodzą jeszcze inne walory tego kraju. To przede wszystkim wspaniałe krajobrazy, niezwykła przyroda, ale także gościnni ludzie i przepyszna kuchnia. Przecież z tego słyną Włochy. Narty? Gdzie najlepiej się wybrać? Oto podpowiedź.

Top 5 najlepszych włoskich regionów narciarskich

Jeśli nurtuje cię pytanie, gdzie na narty, Włochy oferują narciarzom mnóstwo możliwości, przede wszystkim w Dolomitach czyli części Alp w północno-wschodniej części kraju. 

Skoro wybierasz na narty Włochy, regiony narciarskie szczególnie warte polecenia to:

  • Livigno z doskonałymi warunkami narciarskimi od grudnia do maja. Słoneczne dni to aż 320 dni w roku. Ogromny wybór tras zjazdowych, wyciągów, ale także trasy biegowe.
  • Cortina d’Ampezzo – jeśli wybierasz się w Dolomity, gdzie na narty, jeśli nie tam? To królowa Dolomitów. Trzy ośrodki narciarskie: Cristallo, Tofane i Faloria, 120 km tras, wiele atrakcji, jednak trzeba się nastawić na nieco wyższe ceny ze względu na elitarność ośrodka.
  • Val Di Fiemme czyli przedsionek Dolomitów to pięć ośrodków: Ski Center Latemar, Passo Rolle, Passo Lavaze, Alpe Cermis i Alpe Lusia. Wspaniałe, wysoko położone trasy zjazdowe to jedno, ale do tego dochodzi 150 km tras biegowych.   
  • Val di Sole to słynna Dolina Słońca z 380 km tras, aż 30% z nich przeznaczonych jest dla amatorów. Do tego genialne widoki. Nic dziwnego, że to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów narciarskich.  
  • Sella Ronda to przede wszystkim malownicza trasa wokół masywu Sella Biz Boe łącząca cztery ośrodki narciarskie – Val Di Fassa, Val Gardena, Alta Badia i Arabba (Marmolada).

Narty we Włoszech? Jak zorganizować wyjazd? 

Jeśli wybrałeś Włochy na narty, gdzie jechać, już wiesz. Pozostaje organizacja. Możesz oczywiście zorganizować wyjazd do Włoch na własną rękę. To będzie wymagało od Ciebie jednak pewnego przygotowania. Wybierasz się do Włoch samochodem? Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu go do drogi. Ważne ubezpieczenie OC, nieocenione w drodze Assistance czy autocasco - zalety tych polis bardzo często docenisz dopiero w kryzysowej sytuacji, gdy okażą się niezbędne, a Tobie ich akurat zabraknie. Jeśli postawisz na wyjazd do Włoch samochodem, być może warto wówczas wybrać któryś z kurortów położonych jak najbliżej Polski. Jeśli jednak nie masz głowy do planowania zimowego wypadu, powinieneś skorzystać z wyjazdu zorganizowanego przez biuro podróży. 

 

Zobacz także


ul. Aleje Jerozolimskie 142b
02-305 Warszawa
+48 22 490 9000
kontakt@punkta.pl
rodo@punkta.pl
© 2020 mfind IT sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Marka Punkta należy do mfind IT sp. z o.o.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram