Logo punkta

22 listopada 2019

Ubezpiecz się za dwoje, czyli ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Wybierasz się w podróż w stanie błogosławionym? W takiej sytuacji odpowiadasz za dwoje. Warto więc zawczasu pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i nie tylko. Sprawdź, jakie ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej wybrać i dlaczego warto je mieć!

Ubezpieczenie EKUZ

Podstawowym zabezpieczeniem dla każdego na wyjazdy do krajów Unii Europejskiej i EFTA jest karta EKUZ. Wyrobiona na czas podróży Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego oferuje ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ. Na jej podstawie otrzymasz w razie potrzeby podstawową pomoc medyczną na zasadzie, na jakiej przysługuje ona obywatelom danego kraju. Jeśli np. za konsultację lekarską we Francji trzeba zapłacić 30% ceny, turystów również to obowiązuje. Poza tym musisz pamiętać, że ubezpieczenie w ramach EKUZ obejmuje jedynie podstawowe świadczenia i to wyłącznie w publicznych placówkach. Zawiera ono wiele wyłączeń, więc okazuje się, że nawet za wezwanie karetki możesz słono zapłacić z własnej kieszeni.

SPRAWDŹ: Europejskie ubezpieczenie NFZ: kiedy zadziała?

Ubezpieczenie turystyczne w ciąży

Jak więc zadbać o ubezpieczenie ciężarnej? Jak dopilnować, by wyjazd nie sprawił nieprzyjemnej niespodzianki związanej z ponoszeniem wysokich kosztów leczenia? Na pewno, będąc w ciąży, powinnaś dla swojego bezpieczeństwa wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne. Ciąża to przecież moment, kiedy szczególnie musisz dbać o swoje zdrowie. Co zapewnia standardowe ubezpieczenie turystyczne? Jego zakres jest znacznie szerszy niż polisy zdrowotnej w ramach NFZ. Jednak zanim wykupisz ubezpieczenie podróżne, dokładnie przeanalizuj Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne a ciąża

Ciąża to oczywiście okres, który może się wiązać z różnymi komplikacjami i problemami zdrowotnymi, które generują koszty leczenia. Jak podchodzą do tej kwestii towarzystwa ubezpieczeniowe? Czy nie traktują ciąży jako zbytniego ryzyka? Otóż można zaobserwować następujące rozwiązania:

  • ciąża i poród faktycznie są traktowane przez ubezpieczyciela jako wyłączenie ochrony ubezpieczeniowej
  • leczenie związane z ciążą i porodem objęte jest standardowym ubezpieczeniem, ale tylko do określonego terminu (26 lub 32 tygodnia)
  • leczenie związane z ciążą lub porodem jest ograniczone do określonej sumy gwarantowanej albo do konkretnej liczby wizyt lekarskich.

Wybór ubezpieczenia dla przyszłej mamy

Wybierając ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę, jak traktuje ciążę dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Kiedy wyruszasz w podróż, oczekując dziecka, nie możesz tego faktu zataić. Inaczej byłaby to podstawa do tego, żeby nie wypłacić świadczenia lub zwrotu kosztów leczenia.

Ubezpieczenie podróżne pokrywa koszty leczenia do określonej sumy gwarantowanej. W większości towarzystw nie ma ograniczeń co do leczenia związanego z ciążą lub przedwczesnym porodem. Oznacza to, że koszty zostaną pokryte do standardowej sumy gwarantowanej czyli w Europie do 30 000 euro. W pozostałych krajach suma ta powinna wynosić co najmniej 50 000 euro.

SPRAWDŹ: Jakie ubezpieczenie na podróż po Europie wybrać?

Dodatkowe ubezpieczenie w ciąży

Na pewno najważniejszym celem przyszłej mamy jest dbanie o zdrowie swoje i dziecka. Dlatego ubezpieczenie kosztów leczenia na jak najwyższą kwotę, to podstawa, którą powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne. Ciąża jednak powinna skłonić cię do wykupienia innych ważnych składników polisy podróżnej. A oto, co powinno zawierać dodatkowe ubezpieczenie w ciąży:

  • NNW czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków
  • OC w życiu prywatnym
  • ubezpieczenie bagażu
  • Assistance na wyjazd samochodem, gdyby w razie komplikacji trzeba było zadbać o nocleg pozostałych uczestników wyjazdu, transport, opiekę nad starszymi dziećmi lub potrzebna okazała się pomoc tłumacza.

Cena ubezpieczenia dla przyszłej mamy

Kiedy wybierasz ubezpieczenie turystyczne, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń. W ten sposób możesz porównać bogatą ofertę firm ubezpieczeniowych. Okazuje się, że polisa na czas wyjazdu kosztuje naprawdę niewiele, bo ceny zaczynają się od nieco ponad 3 zł dziennie. Oczywiście im szerszy zakres ochrony, tym wyższa cena ubezpieczenia. Jednak zdecydowanie warto wybrać taką ofertę, która w pełni pozwoli cieszyć się bezpieczną podróżą.     

Zobacz także


ul. Aleje Jerozolimskie 142b
02-305 Warszawa
+48 22 490 9000
kontakt@punkta.pl
rodo@punkta.pl
© 2020 mfind IT sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Marka Punkta należy do mfind IT sp. z o.o.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram