Ubezpiecz się za dwoje, czyli ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Aktualizacja:

Wybierasz się w podróż w stanie błogosławionym? W takiej sytuacji odpowiadasz za dwoje. Warto więc zawczasu pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i nie tylko. Sprawdź, jakie ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej wybrać i dlaczego warto je mieć!

Ubezpieczenie EKUZ

Podstawowym zabezpieczeniem dla każdego na wyjazdy do krajów Unii Europejskiej i EFTA jest karta EKUZ. Wyrobiona na czas podróży Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego oferuje ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ. Na jej podstawie otrzymasz w razie potrzeby podstawową pomoc medyczną na zasadzie, na jakiej przysługuje ona obywatelom danego kraju. Jeśli np. za konsultację lekarską we Francji trzeba zapłacić 30% ceny, turystów również to obowiązuje. Poza tym musisz pamiętać, że ubezpieczenie w ramach EKUZ obejmuje jedynie podstawowe świadczenia i to wyłącznie w publicznych placówkach. Zawiera ono wiele wyłączeń, więc okazuje się, że nawet za wezwanie karetki możesz słono zapłacić z własnej kieszeni.

SPRAWDŹ: Europejskie ubezpieczenie NFZ: kiedy zadziała?

Ubezpieczenie turystyczne w ciąży

Jak więc zadbać o ubezpieczenie ciężarnej? Jak dopilnować, by wyjazd nie sprawił nieprzyjemnej niespodzianki związanej z ponoszeniem wysokich kosztów leczenia? Na pewno, będąc w ciąży, powinnaś dla swojego bezpieczeństwa wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne. Ciąża to przecież moment, kiedy szczególnie musisz dbać o swoje zdrowie. Co zapewnia standardowe ubezpieczenie turystyczne? Jego zakres jest znacznie szerszy niż polisy zdrowotnej w ramach NFZ. Jednak zanim wykupisz ubezpieczenie podróżne, dokładnie przeanalizuj Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne a ciąża

Ciąża to oczywiście okres, który może się wiązać z różnymi komplikacjami i problemami zdrowotnymi, które generują koszty leczenia. Jak podchodzą do tej kwestii towarzystwa ubezpieczeniowe? Czy nie traktują ciąży jako zbytniego ryzyka? Otóż można zaobserwować następujące rozwiązania:

  • ciąża i poród faktycznie są traktowane przez ubezpieczyciela jako wyłączenie ochrony ubezpieczeniowej
  • leczenie związane z ciążą i porodem objęte jest standardowym ubezpieczeniem, ale tylko do określonego terminu (26 lub 32 tygodnia)
  • leczenie związane z ciążą lub porodem jest ograniczone do określonej sumy gwarantowanej albo do konkretnej liczby wizyt lekarskich.

Czytaj także: Ubezpieczenie turystyczne do USA

Wybór ubezpieczenia dla przyszłej mamy

Wybierając ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę, jak traktuje ciążę dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Kiedy wyruszasz w podróż, oczekując dziecka, nie możesz tego faktu zataić. Inaczej byłaby to podstawa do tego, żeby nie wypłacić świadczenia lub zwrotu kosztów leczenia.

Ubezpieczenie podróżne pokrywa koszty leczenia do określonej sumy gwarantowanej. W większości towarzystw nie ma ograniczeń co do leczenia związanego z ciążą lub przedwczesnym porodem. Oznacza to, że koszty zostaną pokryte do standardowej sumy gwarantowanej czyli w Europie do 30 000 euro. W pozostałych krajach suma ta powinna wynosić co najmniej 50 000 euro.

SPRAWDŹ: Jakie ubezpieczenie na podróż po Europie wybrać?

Dodatkowe ubezpieczenie w ciąży

Na pewno najważniejszym celem przyszłej mamy jest dbanie o zdrowie swoje i dziecka. Dlatego ubezpieczenie kosztów leczenia na jak najwyższą kwotę, to podstawa, którą powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne. Ciąża jednak powinna skłonić cię do wykupienia innych ważnych składników polisy podróżnej. A oto, co powinno zawierać dodatkowe ubezpieczenie w ciąży:

  • NNW czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków
  • OC w życiu prywatnym
  • ubezpieczenie bagażu
  • Assistance na wyjazd samochodem, gdyby w razie komplikacji trzeba było zadbać o nocleg pozostałych uczestników wyjazdu, transport, opiekę nad starszymi dziećmi lub potrzebna okazała się pomoc tłumacza.

Czytaj także: Ubezpieczenie podróżne: czy jest wymagane? Sprawdź, kiedy musisz je mieć!

Cena ubezpieczenia dla przyszłej mamy

Kiedy wybierasz ubezpieczenie turystyczne, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń. W ten sposób możesz porównać bogatą ofertę firm ubezpieczeniowych. Okazuje się, że polisa na czas wyjazdu kosztuje naprawdę niewiele, bo ceny zaczynają się od nieco ponad 3 zł dziennie. Oczywiście im szerszy zakres ochrony, tym wyższa cena ubezpieczenia. Jednak zdecydowanie warto wybrać taką ofertę, która w pełni pozwoli cieszyć się bezpieczną podróżą.     

Czytaj także: Żeby przyszła mama mogła spać spokojnie, czyli ubezpieczenie w ciąży

Podsumowanie

Wiele kobiet nie rezygnuje z aktywności na czas ciąży. Jest to dla wielu pań czas, który jeszcze można wykorzystać na własne przyjemności. Stąd też zamiast siedzieć w domu, przyszłe matki chętnie podróżują. Jeśli więc odważnie wybierasz się w podróż, będąc w ciąży, dowiedz się, jak ubezpieczyć się na tę okoliczność. Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej?


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.04.07  •  Samochód
Zmiany w prawie jazdy w 2024 roku  – nowe przepisy dotyczące psychotestów

Rok 2024 przyniósł wiele zmian dla kierowców nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Zaostrzenie przepisów dotknie zarówno najmłodszych kierowców, jak i seniorów. Nowe regulacje dotyczą badań psychologicznych, wymiany dokumentów, a także ograniczeń, które obejmą młodych kierowców. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wszelkim prawnym nowościom, o których powinni wiedzieć kierowcy.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej