Ubezpieczenie zdrowotne | PZU

Porównaj ceny ubezpieczeń zdrowotnych

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne PZU zaopiekuje się Tobą i najbliższymi tam, gdzie zawodzi NFZ. Nie trać zdrowia na czekanie w kolejkach – zadbaj, by Twoja rodzina otrzymała profesjonalną pomoc od ręki. Zjedź niżej i poznaj szczegóły pakietów PZU. Koniecznie skorzystaj z kalkulatora i porównaj oferty polis zdrowotnych – zobacz, które TU ma teraz najkorzystniejszą ofertę ↓

Sprawdź, gdzie kupisz najtańszą polisę zdrowotną

Darmowy kalkulator

Czy warto kupić w PZU ubezpieczenie zdrowotne?

Tak. Przede wszystkim ze względu na dostępność placówek oraz szeroki zakres świadczeń. PZU wyróżnia się jedną z najlepiej rozbudowanych ofert polis zdrowotnych na całym rynku. W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego Plan na Zdrowie masz do dyspozycji 130 nowoczesnych centrów medycznych PZU. Znajdziesz je na terenie całej Polski. Dodatkowo marka współpracuje z ponad 600 placówkami medycznymi, obecnymi we wszystkich województwach w kraju. Dzięki temu masz pewność, że najbliższa placówka PZU Zdrowie będzie w zasięgu ręki! Co więcej, PZU nie wymaga skierowań na wizyty lekarskie. Konsultację umówisz natomiast wygodnie online lub za pomocą infolinii PZU Zdrowie.

Ubezpieczenie zdrowotne PZU – dowiedz się, co obejmuje pakiet

Plan na zdrowie jest polisą przeznaczoną zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mniejszych lub większych firm. Dostępna jest w wariancie podstawowym (obejmującym opiekę medyczną po wypadku), oraz rozszerzonej. Możesz tu dobrać 3 dodatkowe ubezpieczenia, o których za chwilę powiemy więcej. Co dokładnie obejmują pakiety? W OWU czytamy, że podstawowa polisa obejmuje roczny dostęp do badań diagnostycznych i wizyt lekarskich w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Mówiąc prościej, jeśli złamiesz nogę, zachorujesz na zaćmę albo doznasz poparzenia, PZU gwarantuje Ci określone w umowie badania i wizyty. Przykładowo po złamaniu kości podudzia przysługują Ci 2 konsultacje u ortopedy oraz 1 badanie RTG. Masz też do dyspozycji infolinię, w której konsultanci czekają na Ciebie 24/7. Pakiet podstawowy łatwo rozbudować o dodatki – m.in. opiekę zdrowotną na co dzień, wsparcie w ciężkiej chorobie albo w leczeniu nowotworów. Poznaj je bliżej!

PZU W Trosce o Ciebie

Ubezpieczenie zdrowotne PZU W Trosce o Ciebie obejmuje m.in. konsultacje w placówkach lub teleporady. Jeśli zdecydujesz się na zakres ogólny, masz do dyspozycji lekarzy 8 specjalizacji (ginekologa, kardiologa, neurologa, ortopedy, okulisty, otolaryngologa, dermatologa-wenerologa oraz gastroenterologa). Zakres rozszerzony obejmuje natomiast lekarzy 22 specjalizacji, w tym onkologa, endokrynologa, czy alergologa. Jeśli zakupisz wariant kompleksowy, otrzymasz dodatkowy dostęp do chirurga naczyniowego, lekarza chorób zakaźnych, lekarza rehabilitacji, neurochirurga, pediatry i podologa. Zakres kompleksowy obejmuje również 4 wizyty psychologa i psychiatry rocznie¸ a także całą listę zabiegów rehabilitacyjnych i szczepionek. W polisie PZU W Trosce masz również badania laboratoryjnych i zabiegi ambulatoryjne. Rodzaje świadczeń są zależne od wariantu pakietu, na jaki się zdecydujesz.

PZU – ubezpieczenie zdrowotne W Ciężkiej Chorobie i W Leczeniu Nowotworu

Potrzebujesz dodatkowego wsparcia w wyjątkowo trudnej sytuacji? W PZU Plan na Zdrowie czeka na Ciebie oferta specjalistycznej opieki medycznej – obejmującej nowotwory oraz ciężkie choroby. Ubezpieczenie W Leczeniu Nowotworu otoczy opieką Ciebie i Twoich bliskich. Otrzymasz 3-letni dostęp do konsultacji profesorskich w ramach konsylium lekarskiego, drugiej opinii medycznej czy wizyt lekarskich (w tym psychiatry lub psychologa). Polisa obejmuje zachorowania na nowotwory złośliwe: tarczycy, pęcherza moczowego, nerki, czerniaka, płuca, jądra, jelita grubego, prostaty, piersi i szyjki macicy. W ramach Ubezpieczenia W Ciężkiej Chorobie możesz natomiast skorzystać z badań diagnostycznych i wizyt u specjalisty, jeśli zachorujesz na jedną z 16 chorób:

 • choroba Parkinsona,
 • stwardnienie rozsiane,
 • stwardnienie zanikowe boczne,
 • oponiak,
 • udar,
 • choroba Alzheimera,
 • ropień mózgu,
 • zakażenie wirusem HIV,
 • zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych lub bakteryjne zapalenie mózgu,
 • zapalenie mięśnia serca,
 • choroba Creutzfeldta-Jakoba,
 • kleszczowe zapalenie mózgu,
 • choroba Huntingtona,
 • utrata wzroku,
 • choroba aorty piersiowej lub brzusznej,
 • przewlekła niewydolność nerek.

PZU Zdrowie – kontakt

Jak skontaktować się z PZU Zdrowie? Ubezpieczyciel ma dla Ciebie kilka form kontaktu, dzięki którym od ręki załatwisz sprawę – umówisz wizytę, zarejestrujesz się na badanie i nie tylko. Najszybciej umówisz się na wizytę online, przez stronę mojePZU. Masz też do dyspozycji aplikację mobilną dostępną na Androda i iOS-a, a także czat z konsultantem. Konsultanci czekają na Twój telefon na infolinii, pod numerami  801 405 905, 799 698 698 lub 22 505 15 48.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kliknij i przekonaj się, ile zapłacisz za polisę OC/AC ↓

Ubezpieczenia zdrowotne w pigułce | Akademia Punkta

Przeczytaj, zanim wybierzesz polisę

Kolejki do świadczeń medycznych na NFZ – sprawdź ile poczekasz na lekarza

Realia publicznej służby zdrowia w Polsce często wołają o pomstę do nieba. Oczekiwanie na świadczenie na NFZ trwa miesiącami a nawet latami. Pacjenci w starszym wieku zastanawiają się, czy dożyją operacji biodra bądź terminu wizyty u specjalisty. Czy mamy jakąś alternatywę? Jakie są kolejki do świadczeń medycznych na NFZ i ile trzeba poczekać na lekarza określonej specjalności?

Ubezpieczenie na życie i zdrowie – które TU mają oferty specjalne?

Ubezpieczenie na życie zabezpiecza bliskich w razie śmierci płatnika składek. Które firmy ubezpieczeniowe oferują produkt łączący w sobie ochronę życia z ochroną zdrowia?

Na co chorują Polacy? Choroby serca, alergia, depresja, cukrzyca…

Średnia długość życia obywatela kraju nad Wisłą w ostatnich latach idzie w górę, jednak Polak wciąż żyje krócej niż przeciętny Europejczyk i umiera najczęściej na zawał serca lub udar mózgu. Przyczyną jest nasz styl życia, złe nawyki żywieniowe i słaba profilaktyka. Na co jeszcze chorują Polacy? Choroby serca, alergia, depresja i cukrzyca to najczęściej występujące schorzenia.

prywatne ubezpieczenie zdrowotne - Przyjrzyj się wyłączeniom odpowiedzialności w Twoim ubezpieczeniu zdrowotnym
Czego nie obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Karencje i wyłączenia odpowiedzialności

Wiele osób, które mają ubezpieczenie zdrowotne NFZ, nie chcąc miesiącami czekać na wizytę u specjalisty, decyduje się ponosić dodatkowe koszty prywatnej opieki medycznej. Czy wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego zapewnia oczekiwaną ochronę w najtrudniejszym okresie? W tym artykule dowiesz się, jakie wyłączenia i karencje stosują najczęściej ubezpieczyciele oferujący prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Przejdź do akademii