Ubezpieczenie nieruchomości | PZU

Porównaj ceny ubezpieczeń mieszkania i domu

Zatroszcz się o swój kąt tak samo, jak troszczysz się o najbliższych. Masz do wyboru 3 warianty ubezpieczenia nieruchomości w PZU – Standardowy, Uniwersalny i Od Wszystkich Ryzyk. Który wariant najlepiej odpowie Twoim potrzebom? Zjedź niżej, poznaj lepiej produkty z linii PZU dom i oszczędzaj dzięki kalkulacji w porównywarce Punkty.

Darmowa porównywarka ubezpieczeń mieszkania

Porównaj składki

PZU ubezpieczenie nieruchomości – czy warto?

Zdecydowanie tak. W PZU ubezpieczenie mieszkania czy domu jednorodzinnego (również tego w budowie) zabezpieczy Twój majątek przed zdarzeniami lub katastrofami, których nie da się przewidzieć. Załamania pogody, przepięcia, wandalizm czy włamania to nasza codzienność i warto być zawsze o 1 krok do przodu. Tym bardziej że są to sytuacje, które niosą ze sobą poważne konsekwencje finansowe, a także straty moralne. Ubezpieczenie mieszkania w PZU wesprze Cię w tym trudnym czasie, nie tylko finansowo. W jakich sytuacjach otrzymasz pomoc i/lub odszkodowanie?

Przede wszystkim w razie pożaru, zalania, wichury czy innego zdarzenia losowego, które uszkodzi Twoje 4 kąty. Może to być np. dach zerwany przez trąbę powietrzną albo piwnica zalana w wyniku powodzi. Polisa obejmuje też tzw. przepięcie – kiedy np., piorun uderzy w dom, napięcie w sieci elektrycznej poszybuje do góry i spali Ci telewizor. Otrzymasz też pomoc w razie dewastacji, włamania i rabunku. Wariant Od Wszystkich Ryzyk obejmuje dodatkowo tzw. nietypowe sytuacje oraz wyłudzenie gotówki lub biżuterii. Ostatni punkt przyda się szczególnie wtedy, kiedy w ubezpieczanym mieszkaniu lub domu przebywają osoby powyżej 65. lub poniżej 13 roku życia.

Sprawdź, gdzie najtaniej kupisz ubezpieczenie mieszkania

Co obejmuje ubezpieczenie domu i mieszkania w PZU?

W PZU kupisz polisę zarówno na nieruchomość (ubezpieczenie mieszkania lub domu, również tego w budowie), jak i mienie ruchome. Jakie elementy obejmuje? Ubezpieczenie domu to przede wszystkim ochrona murów, elementów zewnętrznych oraz stałych. Mowa tu o ścianach, dachu, rynnach, balkonach, meblach i sprzęcie w zabudowie czy podłogach. Ubezpieczenie domu w budowie w PZU obejmuje dodatkowo materiały budowlane obecne na placu budowy lub w środku domu. W ramach ubezpieczenia mienia ruchomego PZU otrzymujesz ochronę wyposażenia domu albo mieszkania. Wliczają się w to zarówno rzeczy znajdujące się wewnątrz (laptopy, telewizory, meble), jak i na tarasie, balkonie czy ogródku Twojej posiadłości. Jeśli więc ktoś ukradnie Ci rower pozostawiony na zamkniętym, przydomowym ogródku, dostaniesz odszkodowanie.

Porównaj ceny ubezpieczenia fotowoltaiki →

Dodatkowe ubezpieczenia nieruchomości

W ofercie PZU masz do wyboru kilka rozszerzeń do ubezpieczenia mieszkania lub domu. Dzięki nim masz pewność, że Twój majątek będzie przygotowany na każdą okoliczność. Najczęściej wybieranymi dodatkami są ubezpieczenia:

  • przedmiotów od stłuczenia – obejmuje np. szybę zbitą przez wiatr czy płytę indukcyjną zniszczoną przez spadający wazon,
  • odpowiedzialności cywilnej (OC) –  wybierane przez większość właścicieli mieszkań. Obejmuje np. zalanie mieszkania sąsiada czy zniszczenia spowodowane przez przedmioty spadające z Twojego balkonu,
  • ochrony prawnej – dostępna w wariantach Super i Komfort. Otrzymasz pomoc prawną w codziennych sytuacjach, np. kiedy najemca nie wypłaci czynszu albo fachowiec zamiast naprawić, zniszczy Ci sprzęt,
  • Asystent Zdrowotny – wparcie w przypadku urazów ortopedycznych,
  • NNW – polisa od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,
  • Nagrobek – obejmuje zniszczenia nagrobka przez zdarzenia losowe albo dewastację.

Ubezpieczenie mieszkania w PZU online – teraz również w abonamencie!

PZU wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje nową formę płatności – abonament! Rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku ubezpieczeń nieruchomości, które mogą kosztować nawet kilkaset zł rocznie. Jak to działa? Ubezpieczyciel dzieli kwotę Twojej polisy na 12 części z niską zwyżką, a następnie co miesiąc wysyła e-maila z linkiem do płatności. Abonament w PZU przyda się osobom, które kupiły tam kilka polis, np. ubezpieczenie nieruchomości, OC i NNW szkolne dla dziecka. PZU zbierze wszystkie comiesięczne składki w jedną kwotę, dzięki czemu nie musisz opłacać każdej polisy oddzielnie!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kliknij i przekonaj się, ile zapłacisz za polisę OC/AC ↓

Jak wybrać ubezpieczenie nieruchomości? | Poradnik

Dowiedz się wszystkiego o ubezpieczeniu mieszkania!

Błędy przy ubezpieczeniu mieszkania
Błędy przy ubezpieczeniu mieszkania: jak ich nie popełniać?

Twój dom, Twoja ostoja. Chcesz go chronić, więc decydujesz się na ubezpieczenie mieszkania. Jesteś spokojny nawet wtedy, gdy dochodzi do sytuacji, w której konieczna będzie likwidacja szkody. Wówczas okazuje się jednak, że Twoja polisa mieszkaniowa staje się bezużyteczna. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że przy ubezpieczeniu mieszkania popełniłeś kilka błędów. Jakich?

Jak działa Certyfikat Najemcy?
Szukasz mieszkania? Zadbaj o Certyfikat Najemcy. Twoja wartość na rynku nieruchomości wzrośnie!

Gdy szukasz mieszkania do wynajęcia, zwykle drobiazgi – z pozoru nieistotne – decydują o sukcesie bądź porażce. Wyglądasz zbyt młodo? Błąd. A może zbyt oryginalnie się ubierasz? Też błąd. Jesteś studentem? Tym gorzej. Zarabiasz i nie chcesz pokazać umowy z pracodawcą? Podejrzane. Masz żonę i dziecko? Pewnie następne w drodze. Jesteś singlem? Na pewno wyłącznie imprezy Ci w głowie.

Zalanie Twojego mieszkania
Kto zapłaci za zalanie Twojego mieszkania? Kiedy możesz mieć problemy z uzyskaniem odszkodowania?

Wolność sąsiada kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego sąsiada. Za szkody powstałe w wyniku zalania powinien zapłacić sprawca - najczęściej właśnie sąsiad. A co jeśli ten nie poczuwa się do winy lub przyczynę przecieku trudno znaleźć?

dodatki do polisy mieszkaniowej
Dodatki do polisy mieszkaniowej – co warto zakupić?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania to nie zawsze łatwe zadanie. Warto wziąć pod uwagę wszelkie rozszerzenia i wykluczenia, wysokość składki oraz dodatki, z jakich możesz skorzystać. Sprawdź, co możesz wybrać, by czuć się w swoim lokum 100% bezpiecznie!

Przejdź do akademii