Kontakt PZU

Zobacz gdzie opłaca się kupić OC

Natychmiastowa pomoc, krótki czas oczekiwania na połączenie i różnorodne formy kontaktu. PZU od lat wyróżnia się profesjonalnym podejściem do klienta! Masz do dyspozycji infolinię 24/7 dostępną pod nr 801 405 905 lub 22 505 15 48, formularze online i nie tylko. Zejdź niżej i dowiedz się, gdzie najszybciej zgłosić szkodę!

Znajdź najtańszą ofertę OC/AC na rynku

Darmowy kalkulator

Nasze badania pokazały, że średni czas oczekiwania na połączenie z konsultantem PZU wynosi zaledwie 30 sekund. To szalenie mało w porównaniu z innymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, gdzie czas wydłuża się aż do 4 minut. Nic więc dziwnego, że klienci bardzo dobrze oceniają kontakt z PZU i określają go jako „łatwy i przyjemny”!

Infolinia PZU – numer i godziny pracy

Konsultanci PZU czekają na Twój telefon 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Numery kontaktowe mogą się różnić w zależności od sprawy, jaką chcesz załatwić. O infolinii PZU Zdrowie i Wojażer przeczytasz niżej. Ogólna infolinia PZU jest dla Ciebie dostępna pod nr:

  • 22 566 55 55 lub
  • 801 102 102.

Odsłuchaj instrukcję, wybierz na klawiaturze nr przyporządkowany do danej sprawy (np. pomoc assistance, zgłoszenie szkody), a system przekieruje Cię do odpowiedniego konsultanta. Jeśli natomiast chcesz kupić ubezpieczenie, zadzwoń pod nr 600 600 601. Warto wiedzieć, że infolinia PZU do zakupu polisy jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-21.00 oraz w weekendy w godz. 9.00-17.00.

Planujesz kupić OC lub autacasco w PZU? Zanim to zrobisz, koniecznie porównaj ceny rynkowe w kalkulatorze OC/AC Punkty. Sprawdź, które Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje najkorzystniejsze warunki i oszczędź nawet kilkaset zł rocznie!

Jak zgłosić szkodę w PZU? Sprawdź i otrzymaj szybką pomoc!

PZU udostępnia Ci aż 7 sposobów na zgłoszenie szkody lub zdarzenia. Bez problemu znajdziesz taką formę kontaktu, w jakiej czujesz się najpewniej. Możesz zgłosić szkodę przez:

  • formularz online (dostępny na stronie zgloszenie.pzu.pl),
  • czat wideo,
  • SMS (o treści SZKODA wysłany pod nr 4102),
  • infolinię (tel. 801 405 905 lub 22 505 15 48).
  • spotkanie z agentem ubezpieczeniowym (umówisz się wygodnie za pomocą formularza internetowego),
  • wizytę w oddziale (pełną listę znajdziesz na mapce),
  • e-mail ([email protected]).

PZU – likwidacja szkód

Jak wygląda likwidacja szkody z AC? PZU poprosi Cię o przygotowanie kilku dokumentów: skanu lub zdjęcia dowodu osobistego, oświadczenia sprawcy lub notatki policyjnej, numeru konta bankowego do wypłaty odszkodowania. Warto zrobić też dokładne zdjęcia uszkodzonego pojazdu, a zwłaszcza zniszczonych części. Później wystarczy zgłosić zdarzenie np. online, za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie i dołączyć niezbędne dokumenty. Następnie ubezpieczyciel poinformuje Cię o kolejnych krokach. Zastanawiasz się, ile trwa wydanie decyzji o odszkodowaniu po likwidacji szkody? PZU gwarantuje, że informację (oraz pieniądze) otrzymasz w ciągu maksymalnie 30 dni od daty zgłoszenia. Co więcej, dzięki przynależności do programu Bezpośredniej Likwidacji Szkód PZU wypłaci Ci odszkodowanie lub naprawi samochód, nawet jeśli do zdarzenia doszło z winy innego kierowcy.

PZU Wojażer – zgłoszenie szkody na wyjeździe

Przebywasz aktualnie na upragnionym i długo wyczekiwanym urlopie poza granicami Polski. Zdarzył Ci się wypadek lub nagle źle się poczułeś i potrzebujesz pomocy lekarza. Co teraz? Jeśli kupiłeś ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer, zadzwoń na infolinię: 22 566 55 44 i zgłoś szkodę. Konsultanci umówią Cię na wizytę i opłacą należność. Możesz też samodzielnie umówić się np. do dentysty i za nią zapłacić, a po powrocie PZU zwróci Ci koszty.

PZU Zdrowie kontakt

Pacjencie, chcesz skontaktować się z PZU Zdrowie? Infolinia jest dla Ciebie dostępna 24/7! Aby znaleźć najbliższą placówkę PZU Zdrowie, zarezerwować lub odwołać wizytę albo badanie, zadzwoń pod nr: 801 405 905 lub 22 505 15 48. Co ciekawe, w ten sposób możesz też przedłużyć receptę – o ile placówka, w której się leczysz udostępnia taką usługę.

Nie przepłacaj! Porównaj ceny prywatnej opieki medycznej ➤

PZU – kontakt mailowy i SMS-owy

Oficjalnym adresem e-mailowym, na który wyślesz dokumenty, zapytania czy zgłoszenie szkody, jest: [email protected]. Na stronie ubezpieczyciela zamówisz też wideorozmowę z konsultantem. Wystarczy wypełnić krótki formularz dotyczący rodzaju sprawy, wpisać swoje imię i gotowe! Konsultację zamówisz też wygodnie wysyłając SMS na nr 4102. W zależności od tego, w jakiej sprawie chcesz się skontaktować, wpisz w treści np. POMOC, SZKODA, POJAZD czy PODRÓŻ. Konsultant oddzwoni do Ciebie tak szybko, jak to możliwe i odpowie na wszystkie pytania lub zajmie się obsługą polisy. Co ważne, za pomocą wiadomości SMS sprawdzisz również status swojej szkody lub świadczenia.

PZU – kontakt w mediach społecznościowych

PZU jest bez wątpienia jedną z najprężniej działających w social mediach marek ubezpieczeniowych. Znajdziesz ją m.in. na Facebooku, gdzie na bieżąco informuje o działaniach firmy oraz nowych produktach czy ofertach. Trzeba tu zaznaczyć, że PZU nie umożliwia klientom kontaktu przez Messengera – zainteresowani, którzy klikną w okienko zostaną przekierowani na infolinię. Prowadzi też profil na Linkedinie, Twitterze czy YouTubie, gdzie obejrzysz webinary PZU o tematyce zdrowia fizycznego i psychicznego.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kliknij i przekonaj się, ile zapłacisz za polisę OC/AC ↓

Akademia Punkta | Bądź na bieżąco

Najchętniej czytane

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Co obejmuje EKUZ? Czy EKUZ wystarczy na zagraniczny wyjazd?

Nim wybierzesz się w zagraniczną podróż, sprawdź, jaki zakres opieki medycznej gwarantuje Ci EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Czy wszystkie świadczenia medyczne za granicą sfinansuje NFZ? Niekoniecznie. W wybranych przypadkach wystarczy EKUZ. W innych sytuacjach może jednak okazać się, że potrzebna nam będzie indywidualna polisa turystyczna dopasowana do naszych potrzeb i oczekiwań.

Ubezpieczenie zdrowotne po 26 roku życia
Ubezpieczenie zdrowotne po 26 roku życia – co musisz wiedzieć?

Dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 lat, jest objęte ubezpieczeniem zdrowotnym rodziców. Uczniowie i studenci także korzystają z przywileju bezpłatnej opieki zdrowotnej, jako członkowie rodziny osób ubezpieczonych.

“Bezpieczny Powrót” PZU - ubezpieczenie górskie dla alpinistów i nie tylko
“Bezpieczny Powrót” PZU – ubezpieczenie górskie dla alpinistów i nie tylko

Gdy inni leniuchują na plażach, Ty zabierasz kilku dobrych druhów, sprzęt wspinaczkowy i wyruszasz w góry. PZU przygotowało ubezpieczenie górskie działające w każdym rejonie świata do wysokości 6000 mnpm.

Przejdź do akademii