PZU: Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC/AC (jak złożyć, kiedy, wzór)

W świetle prawa, umowa ubezpieczeniowa OC trwa do końca okresu ważności polisy. W niektórych przypadkach możliwe jest jej wcześniejsze zakończenie. Kiedy jest to dopuszczalne? Jak wygląda wypowiedzenie OC w PZU?

PZU:  Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC/AC (jak złożyć, kiedy, wzór)

PZU wypowiedzenie OC – kiedy to zrobić?

 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Bardzo ważna jest także jego ciągłość – tylko w przypadku jej zachowania jesteś w stanie uniknąć wysokich kar za brak OC.

 

Z reguły umowa OC trwa 12 miesięcy. Wypowiedzenie polisy OC PZU możliwe jest wówczas, gdy sprzedasz lub wyrejestrujesz pojazd. Pamiętaj, że ubezpieczenie w tym samym towarzystwie ulegnie automatycznemu przedłużeniu. Jeśli chcesz skutecznie wypowiedzieć OC, musisz dostarczyć do ubezpieczyciela pismo nie później, niż na jeden dzień przed końcem obowiązującej polisy. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie wypowiedzenia do PZU pocztą, wówczas liczyć będzie się data stempla pocztowego.

 

Wypowiedzenie OC w PZU – jak je napisać?

 

Twoja umowa ubezpieczenia dobiega końca? Aby złożyć wypowiedzenie OC w PZU, musisz dostarczyć do towarzystwa dokument, w którym zawrzesz informacje takiej jak:

 

  • imię i nazwisko,
  • adres zamieszkania,
  • numer rejestracyjny pojazdu,
  • numer umowy, którą wypowiadasz.

 

Pamiętaj, że wypowiedzenie umowy ubezpieczenia musi zawierać Twój własnoręczny podpis. Bez niego towarzystwo nie zaakceptuje dokumentu. Gotowe wypowiedzenie OC PZU możesz wysłać:

 

  • pocztą na adres: ul. Postępu 18a, 02-676 Warszawa
  • mailowo na adres: kontakt@pzu.pl

Produkty ubezpieczeniowe

Ikona Samochód

 

Ubezpieczenie samochodu

PZU oferuje ubezpieczenia komunikacyjne zarówno dla doświadczonych kierowców, jak i tych z mniejszym stażem. Bez względu na to, czy dotyczy to polisy OC, czy też pakietu OC+AC

Ikona Serce

 

Ubezpieczenie zdrowotne

PZU, jak przystało na poważnego gracza rynku ubezpieczeniowego, oferuje także polisy zdrowotne. Sprawdź prywatne pakiety medyczne w mfind 

Ikona Walizka

 

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne w PZU dostępne jest pod nazwą PZU Wojażer, a ceny zależą od miejsca i celu podróży

Ikona Dom

 

Ubezpieczenie nieruchomości

Chcesz ubezpieczyć dom, także ten w trakcie budowy, mieszkanie wraz z wyposażeniem lub domek letniskowy? Jest to możliwe także w PZU