Wypowiedzenie umowy OC w PZU

Sprawdź ceny OC u innych ubezpieczycieli

W świetle prawa, umowa ubezpieczeniowa OC trwa do końca okresu ważności polisy. W niektórych przypadkach możliwe jest jej wcześniejsze zakończenie. Kiedy jest to dopuszczalne? Jak wygląda wypowiedzenie OC w PZU?

PZU wypowiedzenie OC – kiedy to zrobić?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Bardzo ważna jest także jego ciągłość – tylko w przypadku jej zachowania jesteś w stanie uniknąć wysokich kar za brak OC.

Z reguły umowa OC trwa 12 miesięcy. Wypowiedzenie polisy OC PZU możliwe jest wówczas, gdy sprzedasz lub wyrejestrujesz pojazd. Pamiętaj, że ubezpieczenie w tym samym towarzystwie ulegnie automatycznemu przedłużeniu. Jeśli chcesz skutecznie wypowiedzieć OC, musisz dostarczyć do ubezpieczyciela pismo nie później, niż na jeden dzień przed końcem obowiązującej polisy. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie wypowiedzenia do PZU pocztą, wówczas liczyć będzie się data stempla pocztowego.

Wypowiedzenie OC w PZU – jak je napisać?

Twoja umowa ubezpieczenia dobiega końca? Aby złożyć wypowiedzenie OC w PZU, musisz dostarczyć do towarzystwa dokument, w którym zawrzesz informacje takiej jak:

  • imię i nazwisko,
  • adres zamieszkania,
  • numer rejestracyjny pojazdu,
  • numer umowy, którą wypowiadasz.

Pamiętaj, że wypowiedzenie umowy ubezpieczenia musi zawierać Twój własnoręczny podpis. Bez niego towarzystwo nie zaakceptuje dokumentu. Gotowe wypowiedzenie OC PZU możesz wysłać:

  • pocztą na adres: ul. Postępu 18a, 02-676 Warszawa
  • mailowo na adres: kontakt@pzu.pl

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Oblicz ile wyniesie Cie polisa w PZU

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o PZU

PZU opieka medyczna: ubezpieczenie medyczne Plan na Zdrowie

Ubezpieczenie zdrowotne, które otoczy Cię opieką nie tylko na co dzień, ale zagwarantuje także wsparcie w razie wypadku czy ciężkiego zachorowania. Opieka medyczna, która daje uprawnienia do konsultacji lekarskich bez skierowań i kilkumiesięcznego czekania. Wszyscy tego oczekujemy! Czy znajdziemy to w ofercie PZU Zdrowie? Prześwietlamy prywatną opiekę medyczną PZU Plan na Zdrowie.

Zielona Karta w PZU
PZU – Zielona Karta. Jak ją wyrobić, o czym musisz pamiętać?

Marzenia o dalekich podróżach na własnych czterech kółkach nie muszą pozostać jedynie marzeniami. Pamiętaj jednak, że jeśli wybierasz się do kraju spoza Unii Europejskiej, możesz potrzebować Zielonej Karty. Za darmo do polisy OC otrzymasz ją od PZU.

PZU robi krok w dobrym kierunku
PZU rozwija sieć placówek medycznych. Inwestuje w przychodnie i sanatoria

Największy polski ubezpieczyciel prężnie rozwija sieć placówek medycznych. W tym roku szykują się kolejne akwizycje. Do 2020 r. PZU przeznaczy na ten cel ok. 300 mln zł. Między innymi dzięki temu Grupa chce zwiększyć swoje przychody.

Przejdź do akademii