Wypowiedzenie OC PZU

Sprawdź ceny OC u innych ubezpieczycieli

Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak złożyć wypowiedzenie OC PZU. Podpowiadamy, w jakich przypadkach możesz zerwać umowę i jak najszybciej wypowiedzieć polisę. To proste – sprawdź!

Darmowy kalkulator OC/AC. Oblicz składkę i nie przepłacaj!

Porównaj oferty

Czy warto zrezygnować z polisy OC?

Tak, jeśli uważasz, że przepłacasz u obecnego ubezpieczyciela i nie chcesz, żeby umowa została automatycznie przedłużona. Polisa OC ma dokładnie taki sam zakres we wszystkich Towarzystwach Ubezpieczeniowych, dlatego przy wyborze kierować się ceną! A jeśli nie chcesz tracić czasu na przeklikiwanie się przez każde Towarzystwo, skorzystaj z darmowego kalkulatora OC/AC Punkty. Nasz system błyskawicznie porówna za Ciebie oferty największych polskich TU i pokaże różnice w cenach. A zanim kupisz nową polisę, najpierw złóż wypowiedzenie OC PZU. Zobacz niżej, jak to wygląda w praktyce!

Wypowiedzenie OC PZU – kiedy możesz to zrobić?

O ile AC czy pakiet assistance wypowiesz w dowolnej chwili, o tyle wypowiedzenie OC PZU możesz złożyć w kilku określonych przypadkach. Czemu tak się dzieje? Polisa OC jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Bardzo ważna jest jej ciągłość – jeśli chcesz uniknąć wysokich kar za brak OC, koniecznie pilnuj terminów! Umowa OC trwa zazwyczaj 12 miesięcy i można ją zerwać pod pewnymi warunkami. Wypowiedzenie OC PZU możliwe jest wtedy, gdy sprzedasz lub wyrejestrujesz pojazd. Pamiętaj, że ubezpieczenie w tym samym towarzystwie ulegnie automatycznemu przedłużeniu. Jeśli chcesz skutecznie wypowiedzieć OC, musisz dostarczyć do ubezpieczyciela pismo nie później, niż na jeden dzień przed końcem obowiązującej polisy. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie wypowiedzenia do PZU pocztą, wówczas liczyć będzie się data stempla pocztowego.

Wypowiedzenie umowy w PZU – jak je napisać?

Twoja umowa ubezpieczenia dobiega końca? Zobaczyłeś w kalkulatorze Punkty lepszą ofertę? Aby złożyć wypowiedzenie OC w PZU musisz dostarczyć do niego dokument, w którym zawrzesz informacje takie jak:

  • imię i nazwisko,
  • adres zamieszkania,
  • numer rejestracyjny pojazdu,
  • numer umowy, którą wypowiadasz.

Mamy coś dla Ciebie! Kliknij tutaj i pobierz gotowy wzór wypowiedzenia umowy OC. Zupełnie za darmo!

Pobierz bezpłatny wzór wypowiedzenia OC

Pamiętaj, że wypowiedzenie umowy ubezpieczenia musi zawierać Twój własnoręczny podpis. Bez niego towarzystwo nie zaakceptuje dokumentu. Gotowe i podpisane wypowiedzenie OC PZU możesz wysłać:


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kliknij i przekonaj się, ile zapłacisz za polisę OC/AC ↓

Akademia Punkta

Zawsze na bieżąco

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Zwrot składki OC – poznaj swoje prawa i odzyskaj należności

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to obowiązkowa polisa, która chroni przed finansowymi konsekwencjami wypadków drogowych. Choć zwykle zawieramy je na okres 12 miesięcy, okoliczności życiowe mogą niekiedy wymagać przedwczesnego zakończenia tej umowy. W takich przypadkach wiele osób zastanawia się, czy przysługuje im zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej.

jak wynegocjować oc
Jak negocjować tańsze OC? Sprawdzamy!

Za polisę OC możesz zapłacić znacznie mniej niż sądzisz. Ceny, które wyjściowo podają ubezpieczyciele można negocjować i sprawić, że będą nawet o 500 złotych niższe. Jak wynegocjować tańsze OC? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Przegląd okresowy - jakie zmiany w badaniach technicznych 2022?
Koniec z nieuczciwymi diagnostami! Zmiany w badaniach technicznych pojazdów od 2022 roku

Od 1 września 2022 roku nie tylko więcej punktów karnych będzie czekać na kierowców. Rząd tym razem zabiera się za sprawność samochodów na polskich drogach. Zmiany w badaniach technicznych pojazdów będą dotyczyć nie tylko kierowców, ale i diagnostów. Zobacz, ile zapłacisz za przegląd, jeżeli nie wykonasz go w terminie i co nas czeka podczas przeglądu okresowego.

Przejdź do akademii