Ubezpieczenie turystyczne | PZU

Chcę już teraz porównać ceny

Zadbaj o spokojną głowę podczas podróży i czerp radość z każdej chwili wyjazdu! Poniżej znajdziesz wszystkie informacje o ubezpieczeniu turystycznym PZU Wojażer. Dowiedz się, co obejmuje polisa, porównaj ceny w kalkulatorze i sprawdź, czy to się opłaca!

Tanie podróżowanie – porównaj ceny polis turystycznych

Bezpłatny kalkulator

Spokojne wakacje z PZU – zobacz, co otrzymasz w pakiecie!

Ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer zapewni Ci pełne wsparcie w razie choroby, wypadku lub innych nieszczęśliwych zdarzeń. Jeśli zdecydujesz się na standardowy pakiet, masz zagwarantowaną podstawową pomoc assistance oraz ubezpieczenie kosztów leczenia. Oznacza to np. że PZU zwróci Ci pieniądze wydane na leczenie stomatologiczne, ambulatoryjne, naprawę zbitych okularów czy leków, które musiałeś kupić w związku z wypadkiem. Pokryje też koszty leczenia związane z nagłym zaostrzeniem choroby przewlekłej – otrzymasz nawet 20% całkowitej sumy ubezpieczenia.

Pakiet assistance zapewni Ci natomiast wsparcie doraźne, w tym transport do Polski i telefoniczną pomoc tłumacza, kiedy nie będziesz mógł porozumieć się z lekarzem lub ratownikiem. A to nie koniec, bo mamy dobrą wiadomość dla właścicieli zwierzaków. PZU przewiezie Twojego pupila do wyznaczonego opiekuna, jeśli Twoja hospitalizacja się przedłuży. Co więcej poinformuje Twoich bliskich np. o zmianie hotelu, opóźnionym locie albo wypadku, któremu uległeś.

Dopasuj ubezpieczenie turystyczne w PZU i porównaj ceny w kalkulatorze

W PZU bez problemu dopasujesz pakiet do tego, czego aktualnie potrzebujesz. Możesz wykupić Polisę działającą tylko na terenie Polski, albo rozszerzyć jej zasięg o Europę czy świat. Poza tym ubezpieczyciel daje Ci wolną rękę co do długości polisy – zawierasz umowę na taki czas, jaki chcesz. Może to być jeden dzień, a może i cały rok. Ile zapłacisz za ubezpieczenie podróżujących w PZU? Stawkę ustala się indywidualnie – wysokość zależy m.in. od tego, gdzie się wybierasz, a także z jakiego pakietu skorzystasz. PZU oferuje także rozszerzony wariant polisy turystycznej, która obejmuje np. wysłanie rzeczy osobistych z Polski albo opiekę prawną. O szczegółach dowiesz się za chwilkę! I tu warto wiedzieć, że cenniki ubezpieczeń turystycznych mogą się mocno różnić między Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Dlatego zanim kupisz polisę w PZU, porównaj ofertę w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. W końcu kto lubi przepłacać?

Porównaj ceny ubezpieczeń podróży za darmo!

Ubezpieczenie turystyczne PZU – dla Ciebie i bliskich

Podróżujesz z dzieckiem albo całą rodziną? Koniecznie zapoznaj się z ofertą rozszerzonego ubezpieczenia turystycznego PZU i bądź przygotowany na każdą okoliczność. Wariant gwarantuje Ci np. nocleg na czas odpoczynku po przebytej chorobie albo wypadku. Twój najbliższy również może liczyć na pobyt w hotelu, a także transport, jeśli podczas wyjazdu zachorujesz i przebywasz w szpitalu. Otrzymasz też wsparcie w razie kradzieży paszportu albo innych dokumentów – zarówno finansowe, jak i informacyjne.

Rodzicom polecamy natomiast pakiet Assistance Dziecko, dzięki któremu otrzymasz pomoc kiedy Ty lub Twoje dziecko traficie do szpitala. W ofercie znajdziesz też całą listę rozszerzeń dla sportowców, osób podróżujących służbowo lub tych, którzy wyjeżdżają w kraje zagrożone terroryzmem czy wojną. Pamiętaj tylko by przez wyjazdem – niezależne od tego, jaki pakiet wybrałeś – dokładnie przeczytać warunki zapisane w OWU. Zwłaszcza część o wyłączeniach z odpowiedzialności i ograniczeniach – bądź świadomym turystą!

PZU przygotowało dodatkowe ubezpieczenia dla osób ceniących maksymalną ochronę podczas wyjazdu. Możesz łatwo rozbudować wybrane ubezpieczenie turystyczne w PZU o:

  • ubezpieczenie bagażu,
  • NNW,
  • OC w życiu prywatnym,
  • kontynuację leczenia w podróży.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kliknij i przekonaj się, ile zapłacisz za polisę OC/AC ↓

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach turystycznych

Sprawdź, zanim kupisz polisę!

8 pytań o ubezpieczenie podróżne – zadaj je, zanim wybierzesz!

W przedurlopowym pośpiechu i szaleństwie, zakup polisy podróżnej zostawiamy na ostatnią chwilę, robimy to bezrefleksyjnie, kierując się jak najniższą ceną. To duży błąd, który może nas kosztować masę stresu i dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych, gdy ulegniemy wypadkowi, a polisa, którą mamy, okaże się niewystarczająca, by pokryć koszty leczenia.

Rodzina przy samochodzie, jak powinno wygladać przygotowanie auta do podróży
Przygotowanie auta do podróży – o tym musisz pamiętać!

Aż 60 proc. ludzi wybiera wyjazd na wakacje własnym samochodem. Słusznie! Jak byśmy nie liczyli, jest dużo taniej. Podróż z Warszawy do Gdańska to koszt około 100 zł dla 4-5 osób, jeśli tankujemy benzynę, pociąg dla takiej grupy to ponad 400 zł, gdy nie mamy zniżek. Ale koszty są niskie, pod warunkiem że jedziemy sprawnym samochodem. Co koniecznie musisz sprawdzić przed wyjazdem, by przygotować auto do podróży?

EKUZ to za mało. W podróż zabieraj ubezpieczenie turystyczne

Wreszcie nadchodzi upragniony urlop! Pakujesz się i wyjeżdżasz snując ambitne plany? Nie zapominaj o ubezpieczeniu turystycznym! Niestety, sam EKUZ to za mało.

Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej. Kiedy może się przydać?
Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej ✈ Kup polisę online

Ładna pogoda to podstawa wakacji. Ale nawet gdy mamy słońca bez końca, gwarancji idealnego wypoczynku nikt nie daje. Wystarczy awaria samochodu, nagła choroba, albo kradzież bagażu i dokumentów, by czarne chmury popsuły klimat laby. Niestety, nie zawsze możesz zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, ale za to w wielu przypadkach możesz się od nich ubezpieczyć. Po to jest ubezpieczenie assistance w podróży.

Przejdź do akademii