Logo punkta

20 listopada 2019

Darmowy kalkulator OC: oblicz OC za darmo

Na wielu stronach czytamy “Darmowy kalkulator OC - szybki sposób na oszczędność!” czy to  prawda i czy nie jesteśmy nabijani w butelkę? Na czym tak naprawdę oszczędzamy? Czy nasze OC nie jest wtedy mniejsze?

Czym jest darmowy kalkulator OC?

W internecie specjalne strony zbierają oferty firm ubezpieczeniowych po to, aby móc zaoferować potencjalnym klientom najtańsze oferty. Właściciel pojazdu podaje dane dotyczące samochodu oraz dane dotyczące kierowcy i otrzymuje listę z różnymi ofertami zakładów ubezpieczeniowych. Część firm, zanim klient dojdzie do ostatniego przycisku oblicz oc za darmo, wymaga podania numeru rejestracyjnego i numeru PESEL. Co ma na celu to działanie? To nic innego, jak odpowiedź na zapotrzebowanie firm ubezpieczeniowych. Część ubezpieczycieli nie podejmuje się w ogóle wyliczania składek bez podania tych danych. Nie jest to jednak zasada, której trzymają się wszystkie firmy wystawiające polisę w Polsce.

SPRAWDŹ: Stawka ubezpieczeniowa - od czego zależy wysokość OC?

Kalkulator OC: szybki sposób na formalności?  

Jeśli wypełnisz wszystkie dane w porównywarce OC możesz zapoznać się ze szczegółami ofert wybranych specjalnie dla Ciebie. Oszczędzasz w ten sposób czas, bo nie musisz osobiście udawać się do ubezpieczalni lub agenta. Nie tracisz również dnia na skrupulatne porównywanie ofert. W każdej chwili możesz usiąść do komputera czy tabletu i wyliczyć sobie roczną kwotę składki. Porównasz również i te firmy, o których dawno zapomniałeś. Czasami poruszamy się wyłącznie utartymi ścieżkami i zwyczajowo porównujemy ceny umowy ubezpieczenia tylko u kilku nam znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Kalkulator OC szybko wykona tę pracę za nas i pokaże nam również inne oferty, mniej znanych nam ubezpieczycieli.

Darmowy kalkulator OC: czy jest bezpieczny?

Podawanie jakichkolwiek danych w internecie budzi wiele emocji. Nie ma się co dziwić, wszak liczba przestępstw dokonywanych online może przyprawić o zawrót głowy. O ile przy porównywaniu cen OC wpisujemy dane dotyczące samochodu czy lat posiadania prawa jazdy, większość właścicieli nie ulega niepotrzebnym nerwom, o tyle wpisanie w tabelę własnego numeru PESEL czy numeru tablic rejestracyjnych pojazdu stanowi już psychologiczny kłopot. Darmowy kalkulator OC chroni te dane i nie są one wykorzystywane w żadnym innym celu niż przygotowanie ofert.

SPRAWDŹ: Ile kosztuje ubezpieczenie OC? 

Ubezpieczenie OC przez internet: czy wypowiedzieć umowę?

Taka sytuacja może mieć miejsce, szczególnie gdy towarzystwo ubezpieczeniowe podejmie decyzję o rozpoczęciu promocji dla określonej grupy kierowców. Może się wtedy okazać, że taka oferta jest niezwykle kusząca cenowo. Co zrobić, jeśli już podpisaliśmy umowę i zapłaciliśmy? To bardzo ważne pytanie, ponieważ tylko w przypadku zawierania umowy OC na odległość, czyli zarówno przez telefon, jaki przez internet, mamy możliwość odstąpienia od umowy. W takiej sytuacji mamy na to wyłącznie 30 dni od zakupu. Musimy poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe i liczyć się z potrąceniem kwoty składki, która odpowiada liczbie  dni, gdy byliśmy ubezpieczeni. Jeśli wypowiadamy umowę pisemnie przez pocztę, ubezpieczyciel za dzień wypowiedzenia uznaje datę stempla pocztowego, a nie datę odbioru listu. Jest to kluczowa informacja. Musimy bowiem pamiętać, że za brak OC, choćby 1 dzień, grożą wysokie kary. Nowe OC musi nas obejmować od dnia wypowiedzenia polisy poprzedniemu zakładowi ubezpieczeń.

Zobacz także


ul. Aleje Jerozolimskie 142b
02-305 Warszawa
+48 22 490 9000
kontakt@punkta.pl
rodo@punkta.pl
© 2020 mfind IT sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Marka Punkta należy do mfind IT sp. z o.o.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram