Aplikacja UFG „Na wypadek”: jak postępować w razie zdarzenia drogowego?

Aktualizacja:
aplikacja-na-wypadek

Aplikacja UFG „Na wypadek” skierowana jest do wszystkich tych, którzy są uczestnikami kolizji lub wypadku. Ma na celu poprowadzenie kierowcy krok po kroku po wszystkich czynnościach, jakie należy podjąć po zdarzeniu drogowym. Aplikacja podpowie jak zachować się w konkretnej sytuacji, w jaki sposób udokumentować dane osób biorących udział w wypadku, czy jakie informacje będą niezbędne w postępowaniu odszkodowawczym.

Choć początek aplikacji „Na wypadek” sięga już 2014 roku, wydaje się, że całkiem niedawno przeżyła ona swoją drugą młodość i zyskała na popularności. Wszystko za sprawą jednej przydatnej funkcji – sprawdzenia ubezpieczenia OC. To, w świetle ostatnich zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym okazuje się bardzo przydatne. Jednak weryfikacja OC jest jedynie jedną z wielu funkcjonalności, jakie oferuje nam aplikacja na smartfony „Na wypadek”.

Mobilny przewodnik od UFG: „Na wypadek” w razie wypadku

Nawet niegroźna kolizja jest sporym stresem dla każdego kierowcy. W całym tym zamieszaniu, często nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć i nie wiemy jak postępować w takiej sytuacji. Pomocną dłoń w takich chwilach wyciąga UFG, a konkretniej jego aplikacja „Na wypadek”. Jest to mobilny przewodnik, który został stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy w razie wypadku czy stłuczki potrzebują rad i wskazówek, jak postępować w kryzysowej sytuacji. Aplikacja może asystować już od pierwszych minut po kolizji, prowadząc nas krok po kroku przez cały proces zgłoszenia zdarzenia. To, co jednak najważniejsze – dzięki niej sprawdzimy także ważność ubezpieczenia OC. Ale o tym więcej za chwilę…

Czytaj także: Najlepsze aplikacje dla kierowców, czyli co nam pomaga w podróży

Jak działa aplikacja „Na wypadek”?

Aplikacja przeprowadzi nas krok po kroku przez wszystkie etapy po wypadku. Poinstruuje, w jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć miejsce zdarzenia, pod jaki numer alarmowy zadzwonić, czy jak udokumentować całe zajście. W kwestii tego ostatniego, aplikacja przygotowała jednak spore ułatwienie dla użytkowników. To bezpośrednio w niej możemy zapisać wszystkie potrzebne dane dotyczące zdarzenia. Możemy wybrać pojazd, który brał udział w kolizji, a także wpisać konkretną datę, godzinę i miejsce zdarzenia. Musimy także określić czy byliśmy uczestnikami kolizji z innym uczestnikiem ruchu czy może kolizji ze zwierzęciem.

Użytkownik aplikacji dostaje także możliwość dokładnego zaznaczenia na schemacie pojazdu miejsc, które uległy uszkodzeniu zarówno w swoim samochodzie, jak i w pojeździe innego uczestnika ruchu. W lepszej ocenie sytuacji na drodze ma pomóc graficzna forma, dzięki której możemy wskazać to, co wydarzyło się na drodze. Do wyboru otrzymujemy kilka opcji, wśród których znajdziemy np. zmianę pasa i zajechanie drogi, skrzyżowanie, czy najechanie na poprzedzający pojazd. Na koniec musimy określić, czy to my jesteśmy sprawcą czy może poszkodowanym w zdarzeniu oraz podać niezbędne dane kierujących obu pojazdów. Aplikacja przypomina jednak, że uzupełnienie wymaganych przez nią danych nie eliminuje konieczności spisania oświadczenia o zdarzeniu. Własnoręczne spisanie oświadczenia przez sprawcę zdarzenia nadal jest obowiązkowe, a podpis na nim musi złożyć zarówno sprawca, jak i poszkodowany. Ostatnim krokiem, do którego doprowadzi nas aplikacja „Na wypadek” będzie możliwość wybrania opcji bezpośredniej likwidacji szkody bądź też likwidacji jej z własnego AC.

Czytaj także: Sprawdzamy ważność OC! Zobacz, czy polisa jest nadal ważna!

Sprawdzenie OC sprawcy wypadku

Jedną z funkcji, jakie oferuje aplikacja „Na wypadek” jest także zweryfikowanie polisy OC. Od 1 października 2018 roku kierowcy nie mają obowiązku posiadania przy sobie potwierdzenia zawarcia takiego ubezpieczenia, a to z kolei może rodzić pewne kłopoty w przypadku kolizji. W sytuacji, kiedy sprawca zdarzenia nie posiada przy sobie dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie OC, jego ważność możemy sprawdzić właśnie za pomocą aplikacji. W tym celu wystarczy, że wpiszemy numer rejestracyjny pojazdu lub jego VIN. Właśnie w ten sposób otrzymamy dostęp do informacji o stanie polisy na konkretny dzień wraz z informacjami o pojeździe i ubezpieczycielu.

Czytaj także: Najlepsze darmowe nawigacje na smartfony w 2020 roku

„Na wypadek” od UFG: opinie

Choć aplikacja „Na wypadek” oferuje naprawdę pożyteczne rozwiązania i będzie szczególnie przydatna tym, którzy w przypadku zdarzenia na drodze tracą głowę, użytkownicy zwracają jednak uwagę na pewne niedociągnięcia, które sprawiają, że doskonałą ona nie jest. W ostatnim czasie aplikacja „Na wypadek” przeszła małą aktualizację. Małą, to jednak delikatnie powiedziane. To właśnie po niej, na aplikację UFG posypały się gromy od niezadowolonych użytkowników. Naczelną wadą wersji po aktualizacji jest utrudniony dostęp, który tak naprawdę miał być dla użytkowników ułatwieniem. Chodzi o zabezpieczenie w postaci skomplikowanego hasła, bez którego nie uzyskamy dostępu do aplikacji. Sęk w tym, że jeśli hasło wypadnie nam z pamięci, nie będziemy mieli możliwości jego odzyskania. Kolejną uwagą, jaką zgłaszają użytkownicy „Na wypadek” jest kwestia przypominania o ważności polisy czy terminie badań technicznych. To wszystko – owszem – jest możliwe jednak pod warunkiem, że aplikacja nieustannie działa w tle. Jednak nie to jest jeszcze najgorsze – największą uciążliwością dla wszystkich użytkowników okazuje się lokalizacja breloków bluetooth iTrack oraz iTag. Nawet jeśli ktoś nie posiada breloków, z przypomnień o możliwości lokalizacji zrezygnować nie może, a te widocznie są bez przerwy na pasku zadań.

Czytaj także: Warta Mobile, czyli likwidacja szkody w Twoim smartfonie

Masz pytania o ubezpieczenie?
Nasi eksperci chętnie
Ci pomogą!

Zamów rozmowę
+48 22 490 9000

Kalkulator OC i AC

1
Porównaj w 5 minut
2
Kup ubezpieczenie
3
Zaoszczędź nawet 50%
Oblicz składkę

Podsumowanie

  1. Aplikacja „Na Wypadek” skierowana jest do osób, które zostały poszkodowane w kolizji lub wypadku.
  2. Dzięki aplikacji mają one możliwość bezpłatnego sprawdzenia, czy pojazd sprawcy ma wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC.
  3. Mobilny przewodnik od UFG przeprowadzi użytkownika krok po kroku po wszystkich czynnościach od zaistnienia zdarzenia, aż do zgłoszenia szkody.

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.10.08  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
2024.11.07  •  Samochód
Najtańsze OC w listopadzie 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2024.08.13  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – Ile zapłacisz po lipcowych podwyżkach?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.11.12  •  Samochód
Zakaz zatrzymywania i postoju – kiedy grozi mandat? Najnowsze przepisy

Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie stomatologiczne
2024.11.12  •  Zdrowie
Czy warto wykupić ubezpieczenie stomatologiczne?

Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.

Czytaj więcej
2024.10.21  •  Samochód
Jak uzyskać indywidualne tablice rejestracyjne?

Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

2024.11.07  •  Samochód
Najtańsze OC w listopadzie 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.10.27
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu anglika w Polsce

Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.

Czytaj więcej
2023.12.27  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej