Benefia24: zakup polisy w smartfonie nowoczesne metody zakupu i obsługi polis OC, AC

Aktualizacja:
benefia-ubezpieczenie

Zakup polisy jeszcze nigdy nie był tak prosty. Każdy posiadacz smartfona w każdych okolicznościach i w każdym miejscu z dostępem do Internetu może kupić ubezpieczenie OC i AC dla swojego pojazdu. Zajmie to mniej czasu, niż przeczytanie tego tekstu do końca. Jak działa aplikacja Benefia?

Wakacje, luz, blues i drinki z palemką, a WTEM! Na bezchmurnym niebie naszych myśli pojawia się błyskawica, która układa się w napis: „Zapomniałem opłacić OC!”. Nie musisz, drogi Czytelniku, zrywać się z leżaka i roztrącając innych plażowiczów z obłędem w oczach biec w miasto i szukać agenta, który sprzeda Ci polisę. Nie musisz nawet odstawiać drinka – wszak potrafisz obsługiwać smartfon jedną ręką, a pomoże Ci w tym aplikacja Benefia.

BENEFIA UBEZPIECZENIA – dowiedz się więcej na temat tego ubezpieczyciela!

Oferta, którą otrzymasz w kilka sekund, będzie zawierać wszystkie zniżki, do których masz prawo na podstawie historii ubezpieczenia, a samą polisę możesz kupić od ręki bezpośrednio w aplikacji. Kiedy ją opłacisz, będzie gotowa do pobrania oraz wysłana na Twój adres e-mail.

W klasycznym modelu online zakup polisy trwa kilka minut – należy wpisać podstawowe dane dotyczące samochodu (marka, rocznik, pojemność silnika) oraz kierowcy i jego historii ubezpieczeniowej. W nowoczesnej aplikacji Benefia24 niczego nie trzeba wpisywać – wystarczy zeskanować kod AZTEC (kod QR) z dowodu rejestracyjnego. Tam są wszystkie dane dotyczące naszego pojazdu i zniżek, z których korzysta posiadacz.

Zaczynamy od ściągnięcia aplikacji Benefia24 na nasz smartfon. Jest ona dostępna w sklepie Google Play, w App Store i Windows Store. Potrzebne będzie mniej miejsca, niż zajmuje np. aplikacja do pokazywania pogody. Instalacja trwa ok. 20 sekund i już po chwili możemy zająć się zakupem polisy.

Pierwszy ekran to opis korzyści wynikających z korzystania z aplikacji Benefia24:

 

Aby przejść dalej, kliknij „Sprawdzam”.

Teraz musisz zaakceptować zgody i regulaminy. Po zaznaczeniu wszystkich trzech wymaganych pól klikasz „Zgadzam się”.

Kolejny krok to skanowanie QR kodu z dowodu rejestracyjnego. Dokumentu nie trzeba nawet wyjmować z plastikowej oprawki. Klik i już. Gdybyś miał z tym problem, możesz obejrzeć krótki filmik z instrukcją skanowania.

 

Klikasz „Skanuj i wyceń”, a dziesięć sekund później na wyświetlaczu widzisz osiem ofert, cztery OC i cztery pakiety OC+AC w różnych wariantach.

 

 

Ubezpieczenie do wyboru Benefia

Możesz zdecydować się tylko na OC lub na OC z różnymi dodatkami. OC+ NNW to najpopularniejsza wersja, ale warto zainteresować się szerszymi pakietami ubezpieczeń, z Assistance i AC włącznie.

Zalety oferty Benefia

Przesuwając suwak z „OFF” na „ON” dowiesz się więcej na temat proponowanej oferty. Benefia24 ocenia 10letnią historię ubezpieczenia, zapewnia zniżki dla bezwypadkowych kierowców sięgające 65% (standard to maksymalnie 60%), oferuje dodatkowe zniżki z tytułu zawarcia innych umów (AC, Assistance, NNW), a także niższe składki dla wybranych marek (Dacia, Fiat, Skoda, Opel).

Po kliknięciu „Oferta” trafiamy na stronę z podsumowaniem wybranego przez nas ubezpieczenia, możemy także pobrać ogólne warunki ubezpieczenia.

 

 

Klikając „wybieram” musimy jeszcze potwierdzić, że akceptujemy OWU. Po kliknięciu „potwierdzam” trafiamy na stronę z płatnościami.

 

Teraz pozostaje nam już tylko podpisać się na wniosku (palcem wskazującym na ekranie), opłacić polisę i możemy dalej rozkoszować się beztroskim wypoczynkiem.

Na każdym etapie korzystania z aplikacji Benefia24 możemy skorzystać z opcji „pomoc”, jednak aplikacja jest na tyle intuicyjna, że każdy poradzi sobie bez trudu z jej obsługą. Jeśli potrafisz korzystać z popularnych aplikacji na smartfony, aplikacja Benefia24 nie sprawi Ci żadnych trudności.

 

 

Podsumowanie

 

  • Aplikacja Benefii pozwala na zakup ubezpieczenia bardzo szybko i wygodnie: wystarczy ściągnąć aplikację i zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego
  • Oferty, które uzyskamy dają możliwość dopasowania do potrzeb - Ty wybierasz czy potrzebujesz OC, czy OC +AC
  • Aplikacja nie wymaga od nas wprowadzania danych, ani wypełniania formularzy, a sam proces zakupu jest szybki i prosty
 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments