Benefia24: zakup polisy w smartfonie nowoczesne metody zakupu i obsługi polis OC, AC

Aktualizacja:
benefia-ubezpieczenie

Zakup polisy jeszcze nigdy nie był tak prosty. Każdy posiadacz smartfona w każdych okolicznościach i w każdym miejscu z dostępem do Internetu może kupić ubezpieczenie OC i AC dla swojego pojazdu. Zajmie to mniej czasu, niż przeczytanie tego tekstu do końca. Jak działa aplikacja Benefia?

Wakacje, luz, blues i drinki z palemką, a WTEM! Na bezchmurnym niebie naszych myśli pojawia się błyskawica, która układa się w napis: „Zapomniałem opłacić OC!”. Nie musisz, drogi Czytelniku, zrywać się z leżaka i roztrącając innych plażowiczów z obłędem w oczach biec w miasto i szukać agenta, który sprzeda Ci polisę. Nie musisz nawet odstawiać drinka – wszak potrafisz obsługiwać smartfon jedną ręką, a pomoże Ci w tym aplikacja Benefia.

BENEFIA UBEZPIECZENIA – dowiedz się więcej na temat tego ubezpieczyciela!

Oferta, którą otrzymasz w kilka sekund, będzie zawierać wszystkie zniżki, do których masz prawo na podstawie historii ubezpieczenia, a samą polisę możesz kupić od ręki bezpośrednio w aplikacji. Kiedy ją opłacisz, będzie gotowa do pobrania oraz wysłana na Twój adres e-mail.

W klasycznym modelu online zakup polisy trwa kilka minut – należy wpisać podstawowe dane dotyczące samochodu (marka, rocznik, pojemność silnika) oraz kierowcy i jego historii ubezpieczeniowej. W nowoczesnej aplikacji Benefia24 niczego nie trzeba wpisywać – wystarczy zeskanować kod AZTEC (kod QR) z dowodu rejestracyjnego. Tam są wszystkie dane dotyczące naszego pojazdu i zniżek, z których korzysta posiadacz.

Zaczynamy od ściągnięcia aplikacji Benefia24 na nasz smartfon. Jest ona dostępna w sklepie Google Play, w App Store i Windows Store. Potrzebne będzie mniej miejsca, niż zajmuje np. aplikacja do pokazywania pogody. Instalacja trwa ok. 20 sekund i już po chwili możemy zająć się zakupem polisy.

Pierwszy ekran to opis korzyści wynikających z korzystania z aplikacji Benefia24:

 

Aby przejść dalej, kliknij „Sprawdzam”.

Teraz musisz zaakceptować zgody i regulaminy. Po zaznaczeniu wszystkich trzech wymaganych pól klikasz „Zgadzam się”.

Kolejny krok to skanowanie QR kodu z dowodu rejestracyjnego. Dokumentu nie trzeba nawet wyjmować z plastikowej oprawki. Klik i już. Gdybyś miał z tym problem, możesz obejrzeć krótki filmik z instrukcją skanowania.

 

Klikasz „Skanuj i wyceń”, a dziesięć sekund później na wyświetlaczu widzisz osiem ofert, cztery OC i cztery pakiety OC+AC w różnych wariantach.

 

 

Ubezpieczenie do wyboru Benefia

Możesz zdecydować się tylko na OC lub na OC z różnymi dodatkami. OC+ NNW to najpopularniejsza wersja, ale warto zainteresować się szerszymi pakietami ubezpieczeń, z Assistance i AC włącznie.

Zalety oferty Benefia

Przesuwając suwak z „OFF” na „ON” dowiesz się więcej na temat proponowanej oferty. Benefia24 ocenia 10letnią historię ubezpieczenia, zapewnia zniżki dla bezwypadkowych kierowców sięgające 65% (standard to maksymalnie 60%), oferuje dodatkowe zniżki z tytułu zawarcia innych umów (AC, Assistance, NNW), a także niższe składki dla wybranych marek (Dacia, Fiat, Skoda, Opel).

Po kliknięciu „Oferta” trafiamy na stronę z podsumowaniem wybranego przez nas ubezpieczenia, możemy także pobrać ogólne warunki ubezpieczenia.

 

 

Klikając „wybieram” musimy jeszcze potwierdzić, że akceptujemy OWU. Po kliknięciu „potwierdzam” trafiamy na stronę z płatnościami.

 

Teraz pozostaje nam już tylko podpisać się na wniosku (palcem wskazującym na ekranie), opłacić polisę i możemy dalej rozkoszować się beztroskim wypoczynkiem.

Na każdym etapie korzystania z aplikacji Benefia24 możemy skorzystać z opcji „pomoc”, jednak aplikacja jest na tyle intuicyjna, że każdy poradzi sobie bez trudu z jej obsługą. Jeśli potrafisz korzystać z popularnych aplikacji na smartfony, aplikacja Benefia24 nie sprawi Ci żadnych trudności.

 

 

Podsumowanie

 

  • Aplikacja Benefii pozwala na zakup ubezpieczenia bardzo szybko i wygodnie: wystarczy ściągnąć aplikację i zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego
  • Oferty, które uzyskamy dają możliwość dopasowania do potrzeb - Ty wybierasz czy potrzebujesz OC, czy OC +AC
  • Aplikacja nie wymaga od nas wprowadzania danych, ani wypełniania formularzy, a sam proces zakupu jest szybki i prosty
 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej