Wypowiedzenie OC w HDI - jak to zrobić?

Aktualizacja:
wypowiedzenie OC w HDI

Nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego OC? Rozwiązanie jest proste - porównaj ceny, wybierz najlepszą ofertę i zmień ubezpieczyciela. Pamiętaj o konieczności wypowiedzenia OC najpóźniej na dzień przed upływem jego terminu ważności. Podpowiadamy, jak to zrobić w HDI Ubezpieczenia.

Wypowiedzenie OC w HDI – kiedy?

Umowę ubezpieczenia OC możesz wypowiedzieć z końcem okresu ubezpieczenia, gdy stwierdzisz, że nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej polisy. Może jednak dojść do sytuacji, w której nie dotrzymasz ustawowego terminu wypowiedzenia i dotychczasowe OC przejdzie automatycznie na kolejny rok, a wykupiłeś już polisę u innego ubezpieczyciela. W przypadku podwójnego ubezpieczenia, także możesz wypowiedzieć OC, ale pamiętaj, że ubezpieczyciel zażąda opłaty składki za dotychczasowy okres obowiązywania polisy. Kolejny przypadek, który przewiduje możliwość wypowiedzenia OC to zmiana właściciela auta. Jeśli kupiłeś cztery kółka ubezpieczone w HDI, możesz zdecydować o wypowiedzeniu OC i zaopatrzeniu się w nową polisę u innego ubezpieczyciela. W przypadku zarejestrowania przeniesienia prawa własności, umowa OC nie przechodzi automatycznie na następny rok.

W jakim terminie wypowiedzieć umowę OC w HDI?

OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Jego brak wiąże się nie tylko z karami finansowymi, ale także z koniecznością pokrycia kosztów naprawy poszkodowanego auta z własnej kieszeni. Dlatego szczególnie ważne jest, żeby pamiętać o ciągłości ubezpieczenia. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych zapewnia tę ciągłość zapisem, który zobowiązuje zakład ubezpieczeń do automatycznego przedłużenia polisy na kolejne 12 miesięcy, w przypadku gdy ubezpieczony nie wypowie jej najpóźniej jeden dzień przed końcem okresu jej obowiązywania. Jeśli zdecydujesz, że obecna oferta nie odpowiada już Twoim potrzebom i chcesz zmienić ubezpieczyciela, pamiętaj, żeby wypowiedzieć dotychczasową polisę. Zwróć także uwagę na to, żeby zachować ciągłość ubezpieczenia i nie pozwolić, żeby Twoje auto pozostało bez OC choćby jeden dzień.

Wypełnienie i wysłanie wypowiedzenia OC w HDI

Złożenie wypowiedzenia OC komunikacyjnego ułatwi Ci Akademia Punkta. Gotowy wzór dokumentu znajdziesz na naszej stronie. Jego wypełnienie jest bardzo proste. Wystarczy podać dane osobowe ubezpieczonego, informacje dotyczące polisy oraz powód wypowiedzenia. Dokument możesz przekazać HDI na kilka sposobów:

  • wypełnić, wydrukować, podpisać i wysłać tradycyjną pocztą, na adres: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A., ul. Łagiewnicka 33A, 30-417 Kraków lub ul. Zabrska 10, 40-083 Katowice
  • wypełnić, wydrukować, podpisać, zeskanować i wysłać faksem pod numer: 12 347 70 16 (Kraków) lub 32 784 90 14 (Katowice)
  • wypełnić, wydrukować, podpisać, zeskanować i załączyć do formularza, znajdującego się na stronie obsługi klienta HDI

Jeśli wysyłasz wypowiedzenie zwykłą pocztą, o terminowości złożenia wypowiedzenia decyduje data stempla pocztowego. Warto zadbać o wykupienie usługi potwierdzenia odbioru. Jeśli wysyłasz wypowiedzenie pocztą elektroniczną lub faksem, pamiętaj o konieczności złożenia własnoręcznego podpisu.

Więcej o ubezpieczeniach OC i AC w HDI przeczytasz w artykule: HDI OC i AC

 

Podsumowanie

  • Umowę ubezpieczenia OC możesz wypowiedzieć z końcem okresu ubezpieczenia, gdy stwierdzisz, że nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej polisy.
  • Możesz wypowiedzieć OC, gdy podpisałeś umowę z innym ubezpieczycielem, ale pamiętaj, że zażąda opłaty składki za dotychczasowy okres obowiązywania polisy.
  • Kolejny przypadek, który przewiduje możliwość wypowiedzenia OC, to zmiana właściciela auta.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments