Mało jest festiwali muzycznych, na których uczestnicy piją tylko napoje bezalkoholowe i odurzają się wyłącznie dźwiękami ze sceny. Kanadyjski festiwal Evolve mógł zasłynąć jako impreza, na której każdy uczestnik dostał darmowy zestaw do badania zawartości narkotyków. Ubezpieczyciel jednak powiedział "nie". Kto bardziej dba o bezpieczeństwo młodzieży, organizator czy firma ubezpieczeniowa?
Używki stanowią spory problem na wakacyjnych festiwalach muzycznych. Od lat księża z ambony odżegnują Przystanek Woodstock od czci i wiary, posądzając go o zachęcanie młodych ludzi do picia i ćpania. Żeby zapewnić bezpieczeństwo na koncertach coraz bardziej zwiększa się ochronę. Nie da się już wejść na teren festiwalowy, nie będąc dokładnie obmacanym przez umundurowanego cerbera. Może nie tędy droga? Wydarzeń kulturalnych celebrujących różne gatunki i formy muzyczne pojawia się coraz więcej, a wraz z nimi nowe podejście do bezpieczeństwa. Droga do zapobiegania negatywnym zjawiskom na koncertach nie musi prowadzić przez zakazy, zbiorowe łajania i zgrzytanie zębami.
Czytaj także: Ubezpieczenie NNW dla zombie?
Tegoroczny festiwal Bass Camp postawił na rozwiązanie z głową – każdy uczestnik otrzymał plastikową tubkę na przechowywanie petów. Prosty pomysł sprawił, że miłośnicy dubu pozostawili teren festiwalu niezaśmiecony przez tonę niedopałków.
O krok dalej w stronę zapobiegania przykrym konsekwencjom używania substancji uzależniających poszli organizatorzy kanadyjskiego Evolve Festival, którzy postanowili rozdawać uczestnikom wydarzenia darmowe zestawy do badania zawartości chemicznej narkotyków.
Czytaj także: Ubezpieczenie za 50 groszy na pobyt w górach? Biorę!
Portal CBC News wyjaśnia, że w zeszłym roku połowa zachorowań związana była z faktem, że festiwalowicze zażyli substancje nieznanego pochodzenia. Organizatorzy Evolve Festival wyszli z założenia, że lepiej być świadomym, tego, co się bierze i postanowili zaoferować uczestnikom możliwość zbadania narkotyków. Zupełnie inny pogląd na sprawę miał ubezpieczyciel wydarzenia.
Czytaj także: Ubezpieczyciel z USA pozywa miasta za brak przygotowania do powodzi
Jak ogłosiło CBC News, firma ubezpieczeniowa zerwała współpracę z festiwalem, do momentu, w którym organizator nie podpisał oświadczenia, że wycofuje się ze swojego pomysłu. Zdaniem ubezpieczyciela zestawy do badania zawartości narkotyków tylko zachęcają do ich zażywania i zamiast zapobiegać wypadkom, tworzą potencjalne ryzyko. Kto ma rację? Statystyki interwencji medycznych na tegorocznym festiwalu pokażą.
Czytaj także: Polisa w cenie piwa? Tylko na Oktoberfest!
A tymczasem w Polsce sezon letnich festiwali muzycznych rozpoczął się już na dobre. Oby festiwalowicze zarazili się jedynie entuzjazmem.
Czytaj także: Samochód, który sam powoduje wypadki – czarny humor holenderskiego ubezpieczyciela
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Wysyłasz dziecko na obóz sportowy lub kolonie? Czy szkolne ubezpieczenie NNW wystarczy? Podpowiadamy, jak sprawdzić, czy organizator ma odpowiednie polisy i jak dodatkowo ubezpieczyć dziecko.
Rozstanie z dzieckiem, które pierwszy raz wyjeżdża na kolonie czy obóz harcerski, jest samo w sobie wystarczająco trudne. Dlatego warto zaoszczędzić sobie dodatkowych zmartwień związanych z bezpieczeństwem latorośli i upewnić się, że podczas wyjazdu dziecko jest ubezpieczone lub indywidualnie wykupić mu polisę.
Korzystasz z usług biur podróży lub pośredników turystycznych lub jesteś takim podmiotem? Sprawdź, jak wygląda kwestia ubezpieczenia organizatorów turystycznych oraz co obejmuje polisa odpowiedzialności cywilnej. Szczegóły znajdziesz poniżej!
Kolejny długi weekend przed nami. Jeśli zabierasz się zaraz za pakowanie samochodu na krótki wyjazd, koniecznie przeczytaj! W czerwcu zmieniły się przepisy dotyczące kontroli trzeźwości! Nie unikniesz już ,,dmuchania w balonik”.
Klimat w Polsce jaki jest – każdy widzi: raz za gorąco a raz za zimno. Dużo większym problemem jest jednak możliwość podtopień spowodowanych powodziami, które występują na terenie naszego kraju dosyć cyklicznie, mniej więcej co parę lat. Pech chciał, że w tym roku prawdopodobnie znowu czeka nas powtórka powodzi, choć wolałbym akurat w tej kwestii kompletnie się mylić.
Jazda w stanie nietrzeźwości to najprostsza droga do utraty prawa jazdy. Okazuje się jednak, że dokument uprawniający do prowadzenia pojazdu może zostać zatrzymany także w przypadku, gdy kierowca jest trzeźwy. Prawo jazdy może mu zostać odebrane nawet na 30 dni. Jak to możliwe?
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.