Bezpieczeństwo na festiwalach muzycznych. Kto zadba o nie naprawdę?

Aktualizacja:
festiwal

Mało jest festiwali muzycznych, na których uczestnicy piją tylko napoje bezalkoholowe i odurzają się wyłącznie dźwiękami ze sceny. Kanadyjski festiwal Evolve mógł zasłynąć jako impreza, na której każdy uczestnik dostał darmowy zestaw do badania zawartości narkotyków. Ubezpieczyciel jednak powiedział "nie". Kto bardziej dba o bezpieczeństwo młodzieży, organizator czy firma ubezpieczeniowa?

Używki stanowią spory problem na wakacyjnych festiwalach muzycznych. Od lat księża z ambony odżegnują Przystanek Woodstock od czci i wiary, posądzając go o zachęcanie młodych ludzi do picia i ćpania. Żeby zapewnić bezpieczeństwo na koncertach coraz bardziej zwiększa się ochronę. Nie da się już wejść na teren festiwalowy, nie będąc dokładnie obmacanym przez umundurowanego cerbera. Może nie tędy droga? Wydarzeń kulturalnych celebrujących różne gatunki i formy muzyczne pojawia się coraz więcej, a wraz z nimi nowe podejście do bezpieczeństwa. Droga do zapobiegania negatywnym zjawiskom na koncertach nie musi prowadzić przez zakazy, zbiorowe łajania i zgrzytanie zębami.

Czytaj także: Ubezpieczenie NNW dla zombie?

Tegoroczny festiwal Bass Camp postawił na rozwiązanie z głową – każdy uczestnik otrzymał plastikową tubkę na przechowywanie petów. Prosty pomysł sprawił, że miłośnicy dubu pozostawili teren festiwalu niezaśmiecony przez tonę niedopałków.

O krok dalej w stronę zapobiegania przykrym konsekwencjom używania substancji uzależniających poszli organizatorzy kanadyjskiego Evolve Festival, którzy postanowili rozdawać uczestnikom wydarzenia darmowe zestawy do badania zawartości chemicznej narkotyków.

Czytaj także: Ubezpieczenie za 50 groszy na pobyt w górach? Biorę!

Portal CBC News wyjaśnia, że w zeszłym roku połowa zachorowań związana była z faktem, że festiwalowicze zażyli substancje nieznanego pochodzenia. Organizatorzy Evolve Festival wyszli z założenia, że lepiej być świadomym, tego, co się bierze i postanowili zaoferować uczestnikom możliwość zbadania narkotyków. Zupełnie inny pogląd na sprawę miał ubezpieczyciel wydarzenia.

Czytaj także: Ubezpieczyciel z USA pozywa miasta za brak przygotowania do powodzi

Jak ogłosiło CBC News, firma ubezpieczeniowa zerwała współpracę z festiwalem, do momentu, w którym organizator nie podpisał oświadczenia, że wycofuje się ze swojego pomysłu. Zdaniem ubezpieczyciela zestawy do badania zawartości narkotyków tylko zachęcają do ich zażywania i zamiast zapobiegać wypadkom, tworzą potencjalne ryzyko. Kto ma rację? Statystyki interwencji medycznych na tegorocznym festiwalu pokażą.

Czytaj także: Polisa w cenie piwa? Tylko na Oktoberfest!

A tymczasem w Polsce sezon letnich festiwali muzycznych rozpoczął się już na dobre. Oby festiwalowicze zarazili się jedynie entuzjazmem.

Czytaj także: Samochód, który sam powoduje wypadki – czarny humor holenderskiego ubezpieczyciela


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej