Bezpieczeństwo na festiwalach muzycznych. Kto zadba o nie naprawdę?

Aktualizacja:
festiwal

Mało jest festiwali muzycznych, na których uczestnicy piją tylko napoje bezalkoholowe i odurzają się wyłącznie dźwiękami ze sceny. Kanadyjski festiwal Evolve mógł zasłynąć jako impreza, na której każdy uczestnik dostał darmowy zestaw do badania zawartości narkotyków. Ubezpieczyciel jednak powiedział "nie". Kto bardziej dba o bezpieczeństwo młodzieży, organizator czy firma ubezpieczeniowa?

Używki stanowią spory problem na wakacyjnych festiwalach muzycznych. Od lat księża z ambony odżegnują Przystanek Woodstock od czci i wiary, posądzając go o zachęcanie młodych ludzi do picia i ćpania. Żeby zapewnić bezpieczeństwo na koncertach coraz bardziej zwiększa się ochronę. Nie da się już wejść na teren festiwalowy, nie będąc dokładnie obmacanym przez umundurowanego cerbera. Może nie tędy droga? Wydarzeń kulturalnych celebrujących różne gatunki i formy muzyczne pojawia się coraz więcej, a wraz z nimi nowe podejście do bezpieczeństwa. Droga do zapobiegania negatywnym zjawiskom na koncertach nie musi prowadzić przez zakazy, zbiorowe łajania i zgrzytanie zębami.

Czytaj także: Ubezpieczenie NNW dla zombie?

Tegoroczny festiwal Bass Camp postawił na rozwiązanie z głową – każdy uczestnik otrzymał plastikową tubkę na przechowywanie petów. Prosty pomysł sprawił, że miłośnicy dubu pozostawili teren festiwalu niezaśmiecony przez tonę niedopałków.

O krok dalej w stronę zapobiegania przykrym konsekwencjom używania substancji uzależniających poszli organizatorzy kanadyjskiego Evolve Festival, którzy postanowili rozdawać uczestnikom wydarzenia darmowe zestawy do badania zawartości chemicznej narkotyków.

Czytaj także: Ubezpieczenie za 50 groszy na pobyt w górach? Biorę!

Portal CBC News wyjaśnia, że w zeszłym roku połowa zachorowań związana była z faktem, że festiwalowicze zażyli substancje nieznanego pochodzenia. Organizatorzy Evolve Festival wyszli z założenia, że lepiej być świadomym, tego, co się bierze i postanowili zaoferować uczestnikom możliwość zbadania narkotyków. Zupełnie inny pogląd na sprawę miał ubezpieczyciel wydarzenia.

Czytaj także: Ubezpieczyciel z USA pozywa miasta za brak przygotowania do powodzi

Jak ogłosiło CBC News, firma ubezpieczeniowa zerwała współpracę z festiwalem, do momentu, w którym organizator nie podpisał oświadczenia, że wycofuje się ze swojego pomysłu. Zdaniem ubezpieczyciela zestawy do badania zawartości narkotyków tylko zachęcają do ich zażywania i zamiast zapobiegać wypadkom, tworzą potencjalne ryzyko. Kto ma rację? Statystyki interwencji medycznych na tegorocznym festiwalu pokażą.

Czytaj także: Polisa w cenie piwa? Tylko na Oktoberfest!

A tymczasem w Polsce sezon letnich festiwali muzycznych rozpoczął się już na dobre. Oby festiwalowicze zarazili się jedynie entuzjazmem.

Czytaj także: Samochód, który sam powoduje wypadki – czarny humor holenderskiego ubezpieczyciela


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej