Co to za miejsce? Można tam kupić meble do salonu, ogrodową altankę, artykuły gospodarstwa domowego i… ubezpieczenia dla dzieci i kobiet w ciąży. Tendencja do tworzenia ogromnych centrów handlowych, w których można kupić wszystko – od produktów pierwszej potrzeby, przez sprzęty RTV i AGD, materiały budowlane i meble, po produkty finansowe, dotarła z impetem do Szwecji.
Podczas kiedy amerykańska sieć hipermarketów Walmart zaskoczyła ostatnio wszystkich swoim nowym planem sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych, znana na całym świecie szwedzka sieć salonów meblowych Ikea wprowadziła do swoich rodzimych sklepów możliwość wykupienia polis dla dzieci i kobiet w ciąży. Wkrótce dzięki Ikei będzie możliwe także ubezpieczenie mieszkania.
Czytaj także: Tanzania propaguje ubezpieczenie zdrowotne za pomocą słuchowiska radiowego
The Wall Street Journal informuje , że gigant meblowy zamierza dotrzeć ze swoją próbną ofertą do 2,5 miliona mieszkańców Szwecji, którzy są członkami klubu lojalnościowego Ikei. W przyszłości planowane jest rozszerzenie sprzedaży za granicę, gdzie liczba klientów sieci wynosi w sumie 59 milionów.
Czytaj także: Chcesz jechać szybciej? Zabierz pasażera. Miś niestety odpada.
Produkty ubezpieczeniowe, które niedługo trafią w ręce wielbicieli szwedzkich mebli, zapewnia kolejne imperium handlowe – Ikano Group. Jest ono własnością trzech synów 88-letniego założyciela Ikei Ingvara Kamprada, którzy dopiero teraz wychodzą z cienia, żeby odegrać znaczącą w rolę w rozwoju firmy.
Czytaj także: Drony na ratunek rzeczoznawcom ubezpieczeniowym
Podobno najlepszą próbą przetrwania dla pary jest pierwsza wspólna wizyta w Ikei. Kłótnia o wybór stolika kawowego może poróżnić nawet najbardziej zgodnych partnerów. Możliwość kupna ubezpieczenia stworzy kolejny pretekst do sprzeczki czy zjednoczy zakupoholików?
Czytaj także: Pół żartem, pół serio – ubezpieczenie od rasizmu
Foto: by Ra-smit [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en)], via Wikimedia Commons
Czytaj także: Ubezpieczyciel nie wnosi o odszkodowanie, czyli szewc bez butów chodzi
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
W wielu krajach zarówno za posiadanie, jak i za handel można trafić do kryminału. Mimo że w tych stanach USA, w których zalegalizowano marihuanę, sprzedawcy konopi to zwykli przedsiębiorcy a nie stereotypowe szemrane typy z ciemnej alei, oni też nie mają łatwo.
Prawdopodobnie wszystkie zmartwienia, osiągnięcia, lęki i poglądy polityczne mieszkańców USA da się wyrazić popularnym internetowym memem. To specyficzne zamiłowanie do kultury obrazkowej, skrótów myślowych, chwytliwych fraz i ironicznego poczucia humoru zaowocowało między innymi hasłem „Thanks, Obama!”
Przedwczesny poród poza granicami kraju będzie kosztował świeżo upieczoną matkę z Kanady 950 tys. dolarów. Przedstawiciele branży ubezpieczeniowej i prawnicy ostrzegają przed wyłączeniami odpowiedzialności z polisy turystycznej dla kobiet w ciąży.
Panna młoda zaszła w ciążę przed rozpoczęciem miesiąca miodowego? Dziecko poparzyło język gorącą zupą? Dla tych mieszkańców Chin, którzy dali się wciągnąć w machinę rynku mikroubezpieczeń, nawet najbardziej błahe zmartwienia życia codziennego nie powinny stanowić problemu.
Czterech absolwentów Uniwersytetu w Karolinie Północnej wymyśliło lakier do paznokci, który zmienia kolor w połączeniu z napojem doprawionym pigułką gwałtu. Co prawda wynalazek zbiera równie dużo krytyki co poklasku, niemniej wzniecił na nowo dyskusję na temat przestępstw na tle seksualnym i podejmowanych w związku z tym akcji prewencyjnych.
Komisja Nadzoru Finansowego w ostatnich tygodniach nałożyła kary finansowe na cztery towarzystwa ubezpieczeniowe za opieszałość w wypłacaniu odszkodowań z ubezpieczenia OC. PZU, Ergo Hestia, Compensa oraz TUW TUZ zapłacą od 7 do 150 tysięcy złotych grzywny.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.