Od mebli po ubezpieczenie, czyli polisa z Ikei

Aktualizacja:
polisa z Ikei

Co to za miejsce? Można tam kupić meble do salonu, ogrodową altankę, artykuły gospodarstwa domowego i… ubezpieczenia dla dzieci i kobiet w ciąży. Tendencja do tworzenia ogromnych centrów handlowych, w których można kupić wszystko – od produktów pierwszej potrzeby, przez sprzęty RTV i AGD, materiały budowlane i meble, po produkty finansowe, dotarła z impetem do Szwecji.

Podczas kiedy amerykańska sieć hipermarketów Walmart zaskoczyła ostatnio wszystkich swoim nowym planem sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych, znana na całym świecie szwedzka sieć salonów meblowych Ikea wprowadziła do swoich rodzimych sklepów możliwość wykupienia polis dla dzieci i kobiet w ciąży. Wkrótce dzięki Ikei będzie możliwe także ubezpieczenie mieszkania.

The Wall Street Journal informuje , że gigant meblowy zamierza dotrzeć ze swoją próbną  ofertą do 2,5 miliona mieszkańców Szwecji, którzy są członkami klubu lojalnościowego Ikei. W przyszłości planowane jest rozszerzenie sprzedaży za granicę, gdzie liczba klientów sieci wynosi w sumie 59 milionów.

Produkty ubezpieczeniowe, które niedługo trafią w ręce wielbicieli szwedzkich mebli, zapewnia kolejne imperium handlowe – Ikano Group. Jest ono własnością trzech synów 88-letniego założyciela Ikei Ingvara Kamprada, którzy dopiero teraz wychodzą z cienia, żeby odegrać znaczącą w rolę w rozwoju firmy.

Podobno najlepszą próbą przetrwania dla pary jest pierwsza wspólna wizyta w Ikei. Kłótnia o wybór stolika kawowego może poróżnić nawet najbardziej zgodnych partnerów. Możliwość kupna ubezpieczenia stworzy kolejny pretekst do sprzeczki czy zjednoczy zakupoholików?

Foto: by Ra-smit [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en)], via Wikimedia Commons

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments